Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Hochei

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Sunt surprins ca pe acest forum nu exista nimic dedicat celui mai atractiv sport: HOCHEIUL. Dupa parerea mea ,dupa fotbal-sportul rege- ,hocheiul este cel mai frumos sport.
Chiar daca nu avem un nivel competitional prea ridicat ,hocheiul romanesc naste destule controverse ,mai ales la un meci Steaua - Sport Club Miercurea Ciuc(Csikszereda).
Sper ca exista pasionati sau doritori sa afle cat mai multe informatii despre acest sport.
Va rog ,postati !!!!!!!

er: k-user

Edited by ciuly, 03 August 2006 - 12:51.


#2
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,029
  • Înscris: 23.09.2005
eu sunt pasionat al acestui sport :)
nu prea imi plac meciurile intre echipele de club, insa intre steaua si miercurea ciuc cand este ma uit
prefer meciuri gen canada-rusia , finlanda - suedia si asa mai departe....meciuri unde sar scantei :D
eu am facut polo pe apa....la fel un sport dur, complex si mai greu de inteles pt cei cu un creier care nu gadeste mai mult decat la o bere, doua porti mari de 7 m , 20 oameni care fug ca prostii pt 1-2 goluri pe meci si curve din plin... asta e....asa e si hocheiul, un sport care necesita o mica parrte din gandire si intelegere :) :peacefingers:

#3
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007
eu sunt din m-ciuc si merg la fiecare meci sport club steaua nu sunt fan sport club si nici steaua ma duc dar de distractie
P.S daca esti de aici trebe sa te pui in tribuna cel de la sport club daca nu vrei bataie :)

#4
hockeymonkey

hockeymonkey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2008
!!!Prea multe vorbe. Haideti sa inchiriem patinoarul si sa mergem sa jucam ...!!!!

#5
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Daca este cineva amabil sa posteze datele la care incep campionatele in Finlanda si Rusia i-as fi recunoscator.

#6
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
In ce maniera si-a inaugurat azi Eisbaren noua arena :lol: . 11-0 cu panterele de la Augsburger care mi-au stricat vineri un over 5.5 (doar 3-2 dintr-un combo foarte consistent).
Macar stiu ca s-a facut razbunare :harhar: .

#7
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Dar de nhl nu vb. nimeni?
Eu sunt fan inrait al lui Calgary Flames :naughty:.Le-a fost anulat un gol valabil aducator de cupa stanley in 2004 cand a castigat Tampa Bay Lightning.
Go Flames,Go Jarome Iginla!

Pacat ca nu am boom sa ma pot uita la meciurile lor...pe net se pot vedea?

P.S:Ieri i-am batut pe St.Louis cu 3-1,Mike Cammalleri dand doua din cele trei goluri,celalalt fiind inscris de David Moss.Azi jucam cu San Jose Sharks,speram sa-i "ardem" pe rechini ca pe 6 ianuarie,cand le-am administrat un 5-2.Suntem pe locul 3 in conferinta de vest.

Edited by mattbaker, 14 January 2009 - 18:00.


#8
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
am gresit,meciul se joaca azi.
Alexander Ovechkin, intr-o forma de zile mari,a ajutat Washington Capitals sa bata,acasa, pe Pittsburgh Penguins cu 3-2.Golul 2 al gazdelor a fost marcat de vedeta rusa.Penguins sunt vicecampionii de anul trecut,cand au fost batuti in finala de Detroit Red Wings.

#9
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Dupa un meci nebun si o revenire spectaculoasa a Carolina Hurricanes,Toronto Maple Leafs a castigat meciul cu 6-4 impotriva "uraganelor".
Un meci important a fost si San Jose Sharks-Calgary Flames.Un gol al rechinului Ryane Clowe a stins pentru un moment flacarile,iar golul 2 a venit pentru San Jose in repriza a doua.Dar Craig Conroy si Daymond Langkow au readus sperante lui Calgary.In final,un gol foarte tarziu a lui Dion Phaneuf a adus lui Calgary a patra victorie consecutiva si a 11-a din ultimele 13 meciuri B).

GO CALGARY FLAMES!

Edited by mattbaker, 16 January 2009 - 13:55.


#10
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Calgary a luat bataie cu 3-4 de la Pheonix Coyotes(sau cum se scrie) :crying: !Washington Capitals a batut pe Boston cu 2-1,iar Buffalo Sabres pe Carolina Hurricanes cu 3-1.

#11
xcubedelpiero13

xcubedelpiero13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.04.2008
si mie imi place sportul asta dar nu prea stiu ceva despre el fiindca nu aud pe nimeni din oras de la mine sa vb despre sportul asta :D cat ti-ar place de muult daca nu ai cu cine sa vb despre uiti

#12
Mojave

Mojave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.10.2006
Stie cineva cand/daca mai sunt meciuri de hochei pe Flamaropol? Eventual unde pot sa gasesc un program sau ceva de genul asta?

#13
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Dupa ce luni Calgary a fost zdrobita de Colorado Avalanche cu 6-2,alaltaieri Flacarile au batut la loviturile de departajare pe Colombus Blue Jackets cu 5-4 B).Suntem in continuare pe locul 3 in conferinta de vest si pe locul 1 in divizia nord-vestica.Urmatorul joc se va disputa pe 28 ianuarie,impotriva celor de la Buffalo Sabres(o echipa in forma).
Pana atunci se va disputa All-Star Game-ul(adica cea mai buni jucatori din vest contra omologilor din est),maine,unde participa si capitanul reprezentativ al flacarilor,Jarome Iginla.

#14
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
All-Star Game-ul s-a disputat Duminica,Eastern Conference,prin golul lui Alexander Ovechkin,batand Western Conference cu 12-11 la loviturile de departajare.Jarome Iginla,capitanul lui Calgary Flames,a marcat si el un gol pt. vest.

Peste 7 ore se disputa Buffalo Sabres-Calgary Flames,Nashville Predators-Vancouver Canucks si alte meciuri imprtante.

#15
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Buffalo Sabres,cu toata forma lor de zile mari,a fost ingenunchiata de hat-trickul lui Mike Cammalleri,de golul lui Dion Phaneuf si al lui Todd Bertuzzi,Calgary Flames castigand fara probleme meciul cu Sabres,scor 5-2.Nashville a reusit sa bata in deplasare pe Vancouver Canucks cu 5-3,cu ajutorul golurilor lui Martin Erat si ale lui Jason Arnott.

Alte rezultate:
New York Rangers-Pittsburgh Penguins 2-6.
Chicago-Anahim Ducks 3-2

#16
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Andre Roy,Matt Lombardi si Adrian Aucoin au marcat pt. Calgary in victoria contra Nashville Predators,scor 3-1.Miikka Kiprusoff,portarul ''flacarilor'',a reusit performanta de a apara 30 de suturi ale predatorilor,fiinda aplaudat de tribune.Totusi,Nashville a marcat prin Jean Pierre Dumont,in superioritate numerica,repriza a treia.

Alte rezultate:
Pittsburgh-New Jersey 3-4
Tampa Bay Lightning-Philadelphia Flyers 1-6 B)(ma bucur de fiecare data cand Tampa ia bataie)
Ottawa Senators-Colombus Blue Jackets 0-1(un meci sarac,ce se vede rar in NHL)
Minnesota Wild-Edmonton Oilers 1-3

#17
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Calgary a luat bataie cu 4-3 de la Colorado Avalanche...incep sa ma enerveze avalansele astea!

#18
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

View PostPhobos, on Feb 6 2007, 12:47, said:

eu sunt pasionat al acestui sport :)
nu prea imi plac meciurile intre echipele de club, insa intre steaua si miercurea ciuc cand este ma uit
prefer meciuri gen canada-rusia , finlanda - suedia si asa mai departe....meciuri unde sar scantei :D
eu am facut polo pe apa....la fel un sport dur, complex si mai greu de inteles pt cei cu un creier care nu gadeste mai mult decat la o bere, doua porti mari de 7 m , 20 oameni care fug ca prostii pt 1-2 goluri pe meci si curve din plin... asta e....asa e si hocheiul, un sport care necesita o mica parrte din gandire si intelegere :) :peacefingers:
bine ca nu te-ai uitat la hockey in perioada '96-'06 cand toata lumea copia pe New Jersey si juca neutral zone trap.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate