Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Care este cel mai bun player audio (software)?

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#19
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Foobar rul'z :D......................... :peacefingers: :peacefingers:

#20
moivre

moivre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.08.2005

View PostNike_2, on Feb 25 2007, 09:07, said:

Foobar rul'z :D......................... :peacefingers: :peacefingers:
+1
daca vrei ceva gratis, cred ca e cea mai buna alegere. Partea de DSP are cam tot ce-ti trebuie pentru auditie in conditii normale.

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Am incercat pana acum jetAudio, Winamp si iTunes :

iTunes se misca cam greu , arata destul de bine si calitatea sunetului e foarte buna.
Winamp e cel mai popular player......
jetAudio e preferatul meu de 1 an si ceva  :coolspeak: , pentru ca :
- consuma resurse foarte putine fata de winamp si iTunes (nu e chiar asa important , dar se misca super repede, raspunde imediat comenzilor si se incarca imediat la dublu click )
- calitate sunetului e peste winamp clar si chiar peste cea iTunes (asta e valabil la varianta VX Plus, nu la cea basic)
jetAudio 7 Plus VX Features :

MP3 and mp3PRO encoding Pack  (MP3/mp3PRO encoding functions);
Special Sound Effect (BBE) Pack (Enhanced sound effectors such as BBE and BBE ViVA);
Sound Pack  (Enhanced sound features such as 32 bit output, DRC and Dynamic Limiter);
Enhanced Recording Pack (Special recording functions such as Silence Detector, EQ, Low/High/Band Pass filters);

- e si un player excelent pentru partea video si DVD ;
Folosesc ffdshow ca colectie de codecuri si se integreaza absolut perfect cu acest player, poti rula orice fisier video fara nici o problema....si astfel folosesti un singur player si pentru video si pentru audio .
Attached File  2lkcsuo.jpg   101.36K   464 downloads

-puls o gramada de functii :

Supports All Major File Formats
Audio CD burning
Recording
Tag Editing
Multi-channel sound ouput
Crossfade
Skin
Subtitles
Internet CD Database
Convenient album management & Playlist
Utilities
Conversion
Audio CD Ripping
Internet Broadcasting
Various sound effects
Speed Control
Resume
Synchronized Lyric (Karaoke)
Alarm & Timer
Equalizer
Superb Crystal-Clear Sound
............................................

E chiar un player super, pacat ca nu e asa popular ca winamp . Pentru mine e number one  :peacefingers:  . Detalii despre jetAudio features :AICI :

#22
Luchian

Luchian

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 19.02.2004

View Postbege, on Jul 27 2006, 12:42, said:

M-am jucat putin cu plug-in-urile de la foobar2000 si asa arata acum... pt cei care considera interfata Foobar ca fiind "din topor".
Informatii despre player se pot gasi pe Wikipedia. De altfel, o simpla cautare pe Google e relevanta... foobar2000 e de departe cel mai bun player.


Faina interfata aia ! Se poate sa-mi spui cum ai reusit ?
Mersi !

#23
mathe adrian

mathe adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 10.05.2007
oki....de ozone si isotope sa nu aud....daca aveti o placa de sunet buna..si incercati cu alea...vedeti la un moment dat distorsiuni si efecte aiurea...eu am o placa de sunet de 3 mil......creative audigy 4 pro cu telecomanda.......si 2.1 logitech z 2300 ala de 200 w...sincer......winamp equalizer canci....media player canci.......am playeru de la creative.....fantastic...pacat ca la playlist nu ai ca la winamp enque..sau cu j fast search..si se incarca ceva mai greu..acum sunt curios si eu ce poate jetAudio 7 Plus VX...asa ca o sa il icerc indata...si va spun ce cred...:)

#24
mathe adrian

mathe adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 10.05.2007
hmmm....very interesting......iu can get it here..... http://rapidshare.co...001_Plus_VX.exe ..eu mai am de explorat prin setari...prima reactie....volum mai bun la play......se adude curat....will share more when i decide....

#25
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007
amarok

#26
fire5

fire5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2007
Why not to convert your favorite mp3 to mobile ringtones ? It is easy ,  I have using mp3 to ringtone gold to make my ringtones for a long time , it works pretty good , just download it at http://www.oursdownl...o-ringtone.html

#27
razvy_softpedia

razvy_softpedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.06.2007
vlc-the best player

#28
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Winamp + DFX sau izotope

#29
ravebot

ravebot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.02.2006
Daca as putea sa obtin in Winamp sunetul din Jetaudio ar fi perfect. Jetaudio are un sunet mult mai bun dar Winamp-ul are functionalitate. Am telecomanda pt Winamp cu toate functiile integrate (inclusiv shuffle, repeat, delete file, move file) si nu vad cum as putea face acest lucru in Jetaudio.

#30
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
la jet audio exista o functie asemanatoare cu cea de la winamp pt cautare rapida[j]? si mai e ceva cum fac sa bag toate melodiile o data.

Edited by the_angel, 16 September 2007 - 23:47.


#31
mmg1818

mmg1818

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.08.2007
winamp55_1550_beta_full

Attached Files



#32
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
windows media player 11 folosesc eu si se aude mai bine decat winamp cu dfx la un loc  ;). toata lume spune ca windows media player nu se aude bine. incercati versiunea 11  :naughty:

#33
gogusor

gogusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 24.02.2007
Am incercat si eu versiunea aceea de Winamp pe care a zis-o mmq1818, si daca asa o sa fie de la Winamp 5.5 Final in sus, atunci renunt la acest player sau raman la versiunea 5.35. Mananca foarte multe resurse, si mai nou foloseste si din procesor. Sper ca asta sa fie o problema la Beta.
Download link: http://www.softpedia.../Winamp-5.shtml

#34
nosferatu6669

nosferatu6669

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.06.2007
JetAudio 7 Plus VX Cel mai bun din cate am intalnit pana acuma la partea de audio , Si pe langa sunetul inpecabil pot sa folosec   tastele media de la tastatura fara sa fiu nevoit sa instales softul care lam primit cu tastatura si se poate folosi si telecomanda  "Support Remote Controller
      You can control jetAudio using MCE (Microsoft Media Center) compatible remote controller or StreamZap remote controller." Ca sa nu mai zic de calitatea sunetului net superioara fata de alte playere cand e vorba de mp3PRO.JetAudio avand suport nativ pt. mp3PRO. si wma unde winamp cam scartie mai ales la wma.  ;)

Edited by nosferatu6669, 19 October 2007 - 18:10.


#35
klnx

klnx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2007
Dupa o tona de playere testate...

iTunes 7

... fara discutie.

#36
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View Postklnx, on Nov 3 2007, 04:37, said:

Dupa o tona de playere testate...

iTunes 7

... fara discutie.
De ce "fără discuție"? După "o tonă" de playere testate ai putea să și argumentezi de ce crezi că iTunes ar fi mai bun ca alte playere...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate