Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Exista dulap mai ieftin decat in Cora

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
salut,

unde exista in Bucuresti un depozit / magazin / butic / locatie in care se vand dulapuri de haine cu trei usi. Eu am vazut in Cora unul cu trei usi pe la 270 lei. Exista ceva mai ieftin de atat?

BTW, poate aveti si niste linkuri.
Multu'

#2
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
incearca la un atelier unde se executa mobila la comanda , au preturi mulkt mai mici  .

#3
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 MasterOfDark, on Apr 13 2006, 13:12, said:

incearca la un atelier unde se executa mobila la comanda , au preturi mulkt mai mici  .
Da-mi si mie pe PM daca stii ceva serios si ieftin prin Bucuresti.

PS Fetita e frumoasa. Sa iti traiasca. Seamana cu cea a unui prieten de-al meu.

Edited by rolo, 13 April 2006 - 12:16.


#4
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
nu cred ca poti gasi ceva mai ieftin, firmele ce produc mobila la comanda au preturi putin mai mari decat o productie de serie (vezi cora - metro, etc).
din cate imi amintesc metro avea tot felul de oferte fff mici ca pret, insa si fff prost calitativ (si-n cora sunt fff prost lucrate)
cel mai ieftin poti iesi - in cazul in care te pricepi cat de cat la proiectare/montaj mobila - mergand la o firma prestatoare de servicii ce-ti poate face debitarea, urmand ca tu sa faci cantuirea (fier calcat) si montarea panourilor.
succes

#5
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
da stiu un atelier  de mobila  e pe calea dudesti chiar in spate la moll .

#6
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 teo0, on Apr 13 2006, 13:24, said:

nu cred ca poti gasi ceva mai ieftin, firmele ce produc mobila la comanda au preturi putin mai mari decat o productie de serie (vezi cora - metro, etc).
din cate imi amintesc metro avea tot felul de oferte fff mici ca pret, insa si fff prost calitativ (si-n cora sunt fff prost lucrate)
TeoO ai dreptate de doua ori. In primul rand acum am sunat la ceva firmulite de acest gen si mi-au dat un pret cu cel putin 50% mai mare decat in Cora. De lucrat nu stiu cum lucreaza. Dar dupa cum mi-au dat pretul nu prea pareau de incredere

In al doilea rand, si aici iar iti dau dreptate, am vazut ca si la Cora si la Metro nu prea se incheie bine, mai au si alte defecte. Dar preturile lor sunt cele mai mici.

Din pacate nu am timp sa ma apuc sa caut pal, sa il tai si apoi sa il asamblez. Nu am mai facut demult lucru manual si cred ca as oesi mai scump. Ma gandesc ca pot strica materialul degeaba.

PS Culmea ironiei este ca bunicul meu este tamplar. Din pacate are 90 de ani si e putin "obosit"

 MasterOfDark, on Apr 13 2006, 13:29, said:

da stiu un atelier  de mobila  e pe calea dudesti chiar in spate la moll .
Un tel, web, ceva. Sa intreb de niste preturi.

#7
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
din pacate nu am nici un nr de tel de la ei , este o fabricuta mica care face mobila la comanda , de acolo mi-am facut reu mobila din casa.

#8
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
intra pe http://www.pagini-nationale.ro
AFACERI> pagina 16 din 24, la producatori mobila>BUCURESTI.
ai o lista cu 34 firme din bucuresti producatoare de mobila.
daca mai vrei relatii.....

P.S. - spuneai ca esti f grabit sa faci achizitia, in general pt o mobila pe comnda poti astepta si 2-3 saptamani.

Edited by teo0, 13 April 2006 - 13:45.


#9
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
@rolo
in ce zona locuiesti?

#10
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 teo0, on Apr 13 2006, 14:57, said:

@rolo
in ce zona locuiesti?

Berceni, dar pot merge oriunde in Buc dupa un pret bun*

*Pret bun <300 Ron Dulap 180 Inaltime, 55 Adancime 150 latime. Trei usi doua compartimente cu polita unul cu bara pentru haine si polita jos.

 teo0, on Apr 13 2006, 14:42, said:

P.S. - spuneai ca esti f grabit sa faci achizitia, in general pt o mobila pe comnda poti astepta si 2-3 saptamani.

Pai daca astept 2-3 saptamani pentru un dulap mai bine merg la Cora si il iau diseara.

#11
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
suna si intereseaza-te, sunt firme ce produc pe comanda ce au si showroom de unde poti cumpara in ceea ce priveste timpul de asteptare am spus "poti astepta si 2-3 saptamani", depinde de numarul de comenzi pe care le au.
@rolo - ti-am transmis si un pm

#12
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 teo0, on Apr 13 2006, 16:12, said:

@rolo - ti-am transmis si un pm

Si eu.

#13
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006
Gata, am gasit ca cautam. Dulap in Cora cu 270 Ron. Si e de calitate. Acum pentru cei care se intreaba de ce e ieftin raspunsul e simplu:

Dulapul e facut in Franta pentru anul 2005. Cum nu s-a vandut l-au trimis in ROmania in 2006. Asta e toata povestea. In rest, pentru cei care mai vor vestea este ca s-au terminat alea de 270 RON.

Cum nu am copii care sa se urce pe el, eu nici atat, sper sa ma tina cativa ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate