Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Folder INBOX din Favorites MSFT Outlook for Mac

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Salut,

Dupa ce am adaugat INBOX in setarile avansate din Outlook 365 in  "IMAP Root path", am regasit folderul INBOX in Favorite.
Inbox-ul de sub contul de email este incomplet, lipsa mailuri de anul asta.

Deci practic aveam doua inbox-uri, unul sub Favorite, numit INBOX (cu majuscule, cum il definisem in Root path), si in care erau toate mailurile mele, si celalalt inbox, sub contul IMAP, cu toate subfolderele lui, dar din care au disparut mailurile de anul asta si jumate din anul trecut.

Din prostie, am dezactivat in Favorite acel INBOX bun (cu click pe steluta de favorite din dreptul lui, sperand ca se va duce la locul lui... dar a disparut cu totu).

Unde mai pot gasi acel INBOX dezactivt din Favorite, cum sa-l recuperez? Nu cred ca s-a sters de pe Mac...

Precizez ca acum pe server sunt doar folderele si mailurile din Inbox-ul cu mesajele lipsa.
Nici pe webmail nu este acel INBOX.

Este posibil sa fi aparaut un conflict intre syncronizarea de pe iPhone si cea de pe Mac... Din pacate, deocamdata nu am acces la iPhone-ul pe care este pus acel mailbox. Mac-ul si iPhone-ul sunt ale unui coleg...

In poza am aratat unde era INBOX cel bun, si cum l-am sters cu click pe steluta lui...
Mai jos se vede acel Inbox incomplet.

Orice sfat e binevenit.

Dan

Attached Files



#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Deconecteaza-te de la cont si refa setarile de conectare. Eu folosesc Exchange Server si nu am folder favorite.Nu am nici optiune POP si IMAP ca sa verific. Am Windows si asta e fixat doar pe exchange server.

Edited by Leo2006, 26 May 2023 - 05:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate