Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Telefonul suna singur La 112

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
De ceva vreme ma confrunt cu aceasta problema, telefonul suna singur în buzunar la 112,am un Samsung note 20 ultra, pe ecranul de blocare la apel de urgenta am setat 112 și 911, încercat și nu reușesc sai dau de cap cum sa fac, la telefonul soției un Samsung s10+, nu e setate nr de urgente, dacă telefonul din greșeală ajunge acolo nu se întâmplă nimic, la mine sunt setate nr de urgenta și apelează singur, cum pot sale șterg? Am luat meniul pe toate părțile și nimic, singura soluție posibila e sa o alta app de blocare

Edited by Anonymous1986, 22 May 2023 - 10:36.


#2
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Nu are optiunea de protectie la atingere accidentala? Daca senzorul de proximitate detecteaza ca are un obstacol aproape, adica, e in buzunar, nu iti mai ia comenzile de pe ecran.

#3
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
Binențeles ca are și e activata, montantam descativat sensibilitatea la atingere

#4
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
Alte serii dar aceeasi problema
https://eu.community...cat/m-p/3749941

#5
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 17.03.2005
Da-i o resetare la setarile din fabrica, poate ai o setare care se va dezactiva la setarile initiale.

#6
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 27.09.2006
Din pacate, la ultimele generatii de Samsung NU se mai poate dezactiva butonul "Emergency call" (care se activeaza singur, in buzunar, la unele atingeri accidentale).
Singura modalitate lejera de a scapa de acest "Emergency call" este sa iti instalezi o alta aplicatie de "Lock screen" si sa renunti la cea stock.

#7
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
La huawei p 30 pro ce pot face sa nu se mai inchida telefonul singur cand se apasa butonul Power din greseala ?

#8
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002

View PostAnonymous1986, on 22 mai 2023 - 10:33, said:

Am luat meniul pe toate părțile și nimic, singura soluție posibila e sa o alta app de blocare
Banuiesc ca este vorba despre buzunarul de la pantaloni. Incearca sa-l pui cu fata spre exterior, nu ar trebui sa se mai intample.

#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019

View Postlaur_radu, on 22 mai 2023 - 13:31, said:

La huawei p 30 pro ce pot face sa nu se mai inchida telefonul singur cand se apasa butonul Power din greseala ?
Nu cere validare a comenzii, pe ecran? Sau e o apasare d-aia care nu se mai termina?

#10
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
Vezi prin setari daca ai optiune de Emergency SOS.

Eu am Xiaomi, dar am o optiune de genul asta in care daca se apasa butonul Power de 5 ori rapid suna la 112 si se poate dezactiva.

Edited by mynameismada, 22 May 2023 - 16:24.


#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmynameismada, on 22 mai 2023 - 16:22, said:

Vezi prin setari daca ai optiune de Emergency SOS.
Eu am Xiaomi, dar am o optiune de genul asta in care daca se apasa butonul Power de 5 ori rapid suna la 112 si se poate dezactiva.
La el se apasa pe ecran, nu vreun buton, din pacate.

View Post__Dan__, on 22 mai 2023 - 13:49, said:

Nu cere validare a comenzii, pe ecran? Sau e o apasare d-aia care nu se mai termina?
Nu cred ca cere.

View PostAlice, on 22 mai 2023 - 13:45, said:

Banuiesc ca este vorba despre buzunarul de la pantaloni. Incearca sa-l pui cu fata spre exterior, nu ar trebui sa se mai intample.
Exact! Asta e rezolvarea.
Incepand cu seria 10 (nu stiu daca si Galaxy S, dar Note 10 sigur) e problema asta, chiar si cu "detectia apasarilor accidentale in buzunar" activata si cu sensibilitate normala setata la ecran.

View Postalseeme, on 22 mai 2023 - 11:18, said:

Da-i o resetare la setarile din fabrica, poate ai o setare care se va dezactiva la setarile initiale.
Degeaba, tine de senzorul de proximitate, Samsung s-a zgarcit maxim si nu vede ca ai telefonul in buzunar, intr-un loc intunecat.

View PostRares95, on 22 mai 2023 - 10:36, said:

Nu are optiunea de protectie la atingere accidentala? Daca senzorul de proximitate detecteaza ca are un obstacol aproape, adica, e in buzunar, nu iti mai ia comenzile de pe ecran.
Degeaba o activezi. La mine pe Note 10+ face exact la fel, indiferent daca e sau nu activata optiunea. Ce e mai aiurea e ca afara din buzunar uneori la cel mai mic fir de praf reactioneaza si se activeaza "Accidental touch protection".
Daca ai telefonul in buzunar, cu ecranul spre picior, se poate activa ecranul la orice notificare intrata. Nu conteaza daca sunt pantaloni de blugi, trening, etc. si nici cat de subtire sau groasa e captuseala buzunarului. Cum s-a aprins ecranul, te poti trezi ca se deschide singur.
Eu am blocare cu amprenta si PIN ca sa previn asta, si l-am setat sa le dezactiveze cand sunt acasa.

View PostAnonymous1986, on 22 mai 2023 - 10:33, said:

De ceva vreme ma confrunt cu aceasta problema, telefonul suna singur în buzunar la 112,am un Samsung note 20 ultra, pe ecranul de blocare la apel de urgenta am setat 112 și 911, încercat și nu reușesc sai dau de cap cum sa fac, la telefonul soției un Samsung s10+, nu e setate nr de urgente, dacă telefonul din greșeală ajunge acolo nu se întâmplă nimic, la mine sunt setate nr de urgenta și apelează singur, cum pot sale șterg? Am luat meniul pe toate părțile și nimic, singura soluție posibila e sa o alta app de blocare
Cauta in setari si pe la scurtaturile de pe Lockscreen, poate pe acolo e setat sa sune la 112. Sau prin meniul de "Accessibility".
Dar iti spun ca 100% e de la activarea ecranului cand il ai in buzunar, si pe urma atinge sau formeaza singur cand se atinge ecranul de picior. Eu deja am trecut la "pozitia de vara" il tin cu ecranul spre exterior fiindca odata cu venirea caldurii transpiram mai repede si evident e mai sensibil ecranul.

Edited by Hider141, 22 May 2023 - 17:13.


#12
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
Am avut probleme cu Samsung A22 luat pe abonament cand aparuse, pierdea semnalul, nu se auzea cand sunam la cineva. Forma singur numere de telefon cand era in buzunar, ultimul nr de obicei.
Pe date mobile nu se conecta mereu.
L-am dat la garantie sa il repare
Cu reset general la setari de fabrica nu prea rezolvi,nu tinea mult timp.
Dupa ce mi l-au reparat l-am vandut si am luat alta marca de telefon.

#13
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
S-a zgarcit Samsung ca lumea cumpara produse din ce in ce mai proaste, le merge ! Acolo sta problema. Nu se sesizeaza sa nu le mai cumpere produsele, sa vezi cum se rezolva.
Ba asta de care zici, ba aia ca nu mai ai card extern, ba una ba alta si lumea tot cumpara. Huawei erau f bune, n-a zis nimeni nimic contra banarii serviciilor google pe ele, nu nimic, stam asa.

Si mama a patit-o de 2 ori cu sunatul la 112 aiurea, are tel cu butoane, insa nu daduse lock, dupa aia s-a rezolvat, cand pleaca, da lock si nu mai merg butoanele, se apasa accidental, ca are butoane din alea de aproape 1/0,5 cm cam.

Edited by MinettoMatoi, 22 May 2023 - 19:34.


#14
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,158
  • Înscris: 05.09.2007
am patit saptamana trecuta ceva similar cu un S23 pe care l-am luat acum 3 saptamani. eram pe net in roaming in Italia, la un moment dat s-a blocat complet cu ecran negru si a inceput sa sune exact ca o sirena de politie. a raspuns un operator cu ceva "prego, emergencia" . a stat asa vreo cateva secunde pana au inchis aia , apoi a restartat si a mers normal :)

#15
Eminescian

Eminescian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.09.2019
Da' numarul de urgente la care suna nu se poate schimba la telefoanele astea?

Poate esti prin Africa pe undeva si nu raspunde nimeni la 112.

#16
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,365
  • Înscris: 03.03.2016
Sunt setate 112 și 911

#17
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Dacă ai activată opțiunea de atingeri accidentale pe ecran, poți încerca să o dezactivezi... Posibil să facă figuri.

#18
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 03.06.2006

View PostAnonymous1986, on 22 mai 2023 - 10:33, said:

De ceva vreme ma confrunt cu aceasta problema, telefonul suna singur în buzunar la 112
Tii telefonul in buzunar spre fata, la pantaloni? Posted Image Posted Image Posted Image Mie mi-a initiat apeluri catre niste gagici. Nu stiam cine ma tot striga din buzunar... Oare cum a reusit sa treaca de parola?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate