Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Ajutor pentru Nea Popa

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Vreau să îl ajutăm împreună pe acest bătrân hăituit de mafie.
https://forum.softpe...-loc-de-frunte/

Ștefan este alături de el și mi-a dat permisiunea de a reposta mesajul lui. Orice ajutor este binevenit.

Quote


Nea Popa, un Om prea bun pentru această lume!!!
Nea Popa a fost bătut, din nou, de aceiași decidenți infracțonali, dar cu alți executanți!
Să recapitulăm:
Nea Popa a fost snopit în bătaie, în holul din fața ușii în care locuiește, la comanda vecinului, care îi vrea apartamentul de 20m2, în august 2022. Iar făptașul pe durata anchetei judiciare este plecat de multe luni în vacanță, temându-se de-o eventuală arestare.
https://adevarul.ro/...-din-centrul...
În casa unde locuiește nea Popa se mai petrec și alte infracțiuni în formă continuată sub auspiciile protecției unor polițiști din secția 3 poliție națională din Calea Șagului.
Iar atunci, pentru ca s-au temut să nu moară în urma acelei bătăi, cei care l-au snopit împreună cu polițiști de la sectia 3 Poliție urbană au mers și au mușamalizat cazul ca medicul de la urgențe să nu cheme poliția. Și așa a ajuns și lupul, stăpân la oi!
Dar în anammeza înregistrării de la urgențe, nea Popa avea acele fracturi deschise datorită faptului că el a căzut.
Și de aici intervine mână divină, prin formarea unui scut format din simpatizanții lui nea Popa, iar infractorii din acest caz nu s-au așteptat la asta, și are foarte multi oameni care l-au ajutat, si care l-am dus la Medicina Legală.
A primit 45 de zile de îngrijiri medicale, care așa cum scria medicul de la urgențe, erau de la o căzătură. Hai, sictir, doctore! Dă-ți demisia!
Pentru asta, nea Popa după ce și-a mai revenit, după doar cateva zile, a plecat la cererea lui din spital. Îi era frica de doctori că aceștia l-ar putea omorî!
Și pentru că nu mai are deloc incredere în doctori si medicamente, atunci când îi dau vitamine, le i-au împreună cu el
În ultima vreme am lăsat-o mai moale cu postarile cu nea Popa pentru ca vecinul să nu-l mai hărțuiască și care este deosebit de violent d.p.d.v. verbal și foarte șicanator.
Și în toate aceste luni i-am plătit facturile la utilitățile lui nea Popa atât din banii voștri, cât și din pensia lui.
https://adevarul.ro/...-cu-cantarul...
Ce s-a întâmplat în ultimele săptămâni prin abuz de încredere și furt?
1. I s-a luat telefonul pentru a nu mai avea nicio legătură cu frații si copiii lui și marginaliza.
2. I s-a luat prin abuz de încredere frigiderul donat de voi.
3  i s-a luat mașină de spalat, donată tot de voi.
4. I s-a furat buletinul, pentru a nu-și putea scoate pensia de la poștă, și nea Popa a fost disperat, dar i-am spus că ne vom reuni în jurul lui.
5. I s-a însușit/ furat copia autentificată a contractului de cumpărare a apartamentului, care ne-ar fi ajutat pentru eliberarea unei noi C.I.
Nea Popa, ne spune, nouă, celor de încredere si anchetatorilor, adevarul, iar celorlalți, altceva sau tace, și asta înseamnă că nu are incredere în voi.
Cei care vreți sa-l mai ajutați mă puteti contacta sau trimite bani cu specificația, "Donatie nea Popa" la:
Titular cont
Stefan - Iulian Cojocnean
Banca
INGB CENTRALA
Moneda
RON
SWIFT
INGBROBU
BIC
INGB
RO77INGB0000999905403007
Consider că datorită acestor escaladări ale violențelor asupra lui nea Popa, cred și sper ca această adunarea de fonduri să fie și ultima.
Vă mulțumim!
Noi am vrut pace, dar alții vor război și toate au escaladat in Postul Paștelui!
Aaaa, ceea ce-l disperă pe vecinul lui nea Popa, este opinia publică, adică voi, așa că, hai cu share.
Credem că îndreptarea vecinului și a celorlalți infractori din jurul lui se va produce prin justiție și Dumnezeu !!!
Amin!
Să fie clar pentru toată lumea:
Deși îl ajut pe nea Popa, îl spăl și alte cele, nu am nicio înțelegere verbală sau scrisă pentru a-mi lăsa apartamentul mie după ce acesta nu va mai fi!!!
Materialul următor este foarte edificator in acest sens:
https://www.antena3....an-cojocnean...


Orice ajutor financiar dar mai ales pe parteaq de mediatizare a cazului este binevenit.

Attached Files



#2
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Eu as fi dispus sa cotizez cu 200 de lei pentru niste cefe late care sa rupa fasu la mafioti aia.

#3
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,054
  • Înscris: 02.12.2007
Nea Popa ala e cam dubios.

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013

View Postdtd234, on 20 aprilie 2023 - 19:01, said:

Eu as fi dispus sa cotizez cu 200 de lei pentru niste cefe late care sa rupa fasu la mafioti aia.
niste albanezi sau sarbi, doar ca aia costa mai mult de atat. Cred.

#5
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Pun și eu o întrebare. Noi depunem bani pentru acest nea Popa. El cum ii va scoate, dacă nu are buletin? Ca parca asa scrie acolo sus ca interlopii i-au luat și buletinul!
LE la mine nici un link din postarea de mai sus nu merge!

Edited by Robert_Kiran, 21 April 2023 - 04:09.


#6
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Poate contu ala e defapt al mafiotilor, ceva operatiune fals flag

Mai bine deschide o ceafa lata cont, dar cum ne dam seama daca isi face treaba si nu fuge cu banii?

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011

View PostRobert_Kiran, on 21 aprilie 2023 - 04:06, said:

Pun și eu o întrebare. Noi depunem bani pentru acest nea Popa. El cum ii va scoate, dacă nu are buletin? Ca parca asa scrie acolo sus ca interlopii i-au luat și buletinul!
LE la mine nici un link din postarea de mai sus nu merge!


Scot chiar mafiotii cu cardul de la bancomat, nu-i problema. Sau direct din internet banking ca-i mai simplu si mai usor, fara riscuri pentru ei.

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View PostRobert_Kiran, on 21 aprilie 2023 - 04:06, said:

Pun și eu o întrebare. Noi depunem bani pentru acest nea Popa. El cum ii va scoate, dacă nu are buletin? Ca parca asa scrie acolo sus ca interlopii i-au luat și buletinul!
LE la mine nici un link din postarea de mai sus nu merge!
Pai...facem un apel la initiatorul topicului , sa ne zica cum a facut el cu banii, ca sigur a trimis catre nenea popa asta. Ne zice el cum a facut si facem si noi la fel.

#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View Postcuculea, on 29 aprilie 2023 - 10:20, said:

Pai...facem un apel la initiatorul topicului , sa ne zica cum a facut el cu banii, ca sigur a trimis catre nenea popa asta. Ne zice el cum a facut si facem si noi la fel.

Am trimis bani în contul lui Ștefan și am specificat că sunt pentru Nea Popa. Ștefan este de încredere, îl cunosc personal.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate