Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Descifrarea numarului de inmatriculare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
-AddikT-

-AddikT-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 01.10.2010
Buna seara,

As dori sa stiu daca am vreo sansa referitor la descifrarea unui numar de inmatriculare. Fisierul este HEVC cu rezolutia de 2560x1952 la 20 fps-uri. Unde poate fi urcat pentru a nu incalca regulamentul si pentru a nu suferi o compresie agresiva ? Este vorba de un accident in care mai multe masini parcate sunt lovite, soferul fiind suspectat ca ar fi fost in stare de ebrietate. Din pacate exista o singura filmare mai calitativa in care se surprinde momentul unei tamponari a uneia din masinile de pe strada respectiva… Sugestia de a posta aici a venit surprinzator de la politaiul de la rutiera, fapt ce m-a surprins, el mi-a dat fisierul iar acum sa vedem… Ati mai facut asa ceva colegii de pe aria aceasta ?😊.

Va multumesc!


Cu stima,
Hrincu Alexandru

#2
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007
Pune-l pe youtube si posteaza aici linkul.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 30.08.2006
Se pot folosi softuri de imbinare a mai multor cadre in genul celor de astrofotografie. Nu-l punea pe Youtube pentru ca il comprima. Dai share la fisier in Google drive sau alt cloud.

Edited by Leo2006, 28 March 2023 - 05:56.


#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Iei 2-3 screenshoturi și încerci filtre in Gimp sau alt program de editare foto. Însă să nu crezi tot ceea ce vezi in filme.
Că dintr-o umbra vei afla chipul infractorului.

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Am lucrat cu softuri de genul. Regula generala: daca cu ochiul - si creierul! - uman nu distingi (la nivel de banuiala aproape certa) ce numar ar fi, programul va face un rahat. Bani aruncati pe geam.

#6
-AddikT-

-AddikT-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 01.10.2010
https://drive.google...hUwytjB98WZZU9t

Aici sunt cele 2 clip-uri, unul nefiind concludent (unghiul fiind din spatele masinii), al doilea din fata masinii parcate ar fi cat de cat mai ok…

Edited by -AddikT-, 28 March 2023 - 10:17.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu am reusit. Am aplicat cateva filtre, am schimbat geometria, nimic. Placutele de inmatriculare sunt reflectorizante., iar camerele tale nu au fost concepute pentru a surprinde detalii in acest context. Poate ai noroc si mai trece pe acolo. Altfel, nu rezolvi nimic.

#8
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Volan pe dreapta.

#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Detaliile din filmare sunt total insuficiente. Pe viitor parcati masina in alta parte (in curte sau mai pe trotuar).
Daca treceau masina de la salubritate sau tulumba pompierilor o zgariau mai tare.

Edited by __Dan__, 28 March 2023 - 11:30.


#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 30.08.2006
Verifica inregistrarile din alte zile pe la aceiasi ora. Masina aia a mai trecut pe acel drum si in alte zile. Probabil ca locuieste pe aceiasi strada. Masina pare un model de Pasat B5.

#11
-AddikT-

-AddikT-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 01.10.2010
Va multumesc tuturor pentru ajutor, deci aparent nu se poate sub nici o forma descifra acel numar iar asta este cea mai buna inregistrare… transmit mai departe raspunsul si eu si sa speram ca il vor gasi pe faptas desi slabe sanse, am ramas toti 6 cu masinile lovite. Masina din filmare nu este a mea dar are mai putina relevanta. Va multumesc pentru timpul acordat!

O zi frumoasa in continuare!

#12
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Mai exact la ce descifrare te referi? De obicei se dorește blurarea unor date personale.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmarcgm, on 29 martie 2023 - 20:26, said:

Mai exact la ce descifrare te referi?
Tu nu român?
Vrea să afle numărul mașinii infractorului.
Ai citit mesajul lui? Ai văzut filmarea?

Așa de greu e?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate