Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Obtinere semnaturi centrala termica

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mlegs

mlegs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 04.07.2007
Salut

Locuiesc intr-un bloc cu foarte multi chiriasi (aproape 13 din 20 locatari sunt chiriasi) . Si ma gandesc sa pun centrala termica dar am inteles ca pentru asta trebuie sa obtin semnaturi de la toti proprietarii de pe scara, ca ei sunt de acord sa accepte riscul unei eventuale explozii blablabla ...

Cum pot obtine toate aceste semnaturi daca unii proprietari nici nu sunt in tara?

Multumesc


#2
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,056
  • Înscris: 02.12.2007
Completezi tu formularul si semnezi tu in locul lor. Asa am facut si eu si multi altii.
E o birocratie inutila si nu se sinchiseste nimeni.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Tocmai asta e problema in Bucuresti, toate scarile comuniste sunt pline de pensionari, chiriasi si alti aiuriti care iti pun piedici si bete in roate cand vrei sa ai confort si civilizatie.

#4
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,506
  • Înscris: 13.06.2004
Neaceaşcă, nu mai exagera. Ce, la vile în Pipera o fi bine?
La mine a obţinut cineva rapid. Chit că am vecini...

#5
ZamrA

ZamrA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.09.2015
nu-ti trebuie de la toti vecini, ci doar de cei cu care ai pereti comuni, maxim 4 apartamente. Si da, nu verifica nimeni semnaturile

#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
Inainte de a trece la semnaturi... te-ai asigurat ca blocul (sau cel putin scara unde stai) are pregatita "infrastructura" pentru centrale termice? Adica sa fie trasa teava de gaze, separata, cu posibilitatea de contorizare individuala... Daca nu exista aceea, nu are rost sa speri la urmatoarea etapa...

Edited by bonygy, 28 March 2023 - 07:36.


#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017

View PostTipiric, on 27 martie 2023 - 22:50, said:

Completezi tu formularul si semnezi tu in locul lor. Asa am facut si eu si multi altii.
E o birocratie inutila si nu se sinchiseste nimeni.
E bine sa foloseasca 3-4 pixuri , nu bate la ochi , inainte pe o alta coala exersezi sa schimbi grafologia .

#8
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,034
  • Înscris: 09.08.2005
Așa băieți, îndemnați la fals și uz de fals... Poate e el norocosul la care se verifică semnăturile. Sau are vreun vecin care știe cum e cu instalarea centralelor și îi face plîngere.

View Postmlegs, on 27 martie 2023 - 22:24, said:

Cum pot obtine toate aceste semnaturi daca unii proprietari nici nu sunt in tara?
E-mail.

Edited by radunic, 28 March 2023 - 09:12.


#9
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,567
  • Înscris: 21.03.2020
Astia nu cer semnaturi si cand cumperi aragaz?

#10
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 04.11.2022
Chiriasii nu au dreptul sa-si dea acordul in ce priveste orice fel de lucrare, doar proprietarii.
Proprietarii pot fi notificati pe email.

#11
pakomusicromania

pakomusicromania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 26.01.2015
Daca ai 12 apartamente pe scara, 7 semnaturi iti sunt de ajuns. Asa am facut eu in vara anului 2022 cand m-am racordat. Ideea e sa nu ai vecini care sa iti ceara bani (da, la acei pensionari care au platit cand s-au bransat ma refer) si in rest cel care iti face proiectul stie ce are de facut mai ales daca ii dai lui bani si nu sa te duci tu pe la Delgaz ca te doare capul doua luni.

Edited by pakomusicromania, 28 March 2023 - 16:21.


#12
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNeaceasca85, on 28 martie 2023 - 00:02, said:

Tocmai asta e problema in Bucuresti, toate scarile comuniste sunt pline de pensionari, chiriasi si alti aiuriti care iti pun piedici si bete in roate cand vrei sa ai confort si civilizatie.
Ai facut matale statististici sau ti-a spus cineva??? asa putem zice si noi ca in Slatina sint unii care ''ruleaza'' becuri cu vapori de mercur pe covor!

View PostZamrA, on 28 martie 2023 - 00:24, said:

nu-ti trebuie de la toti vecini, ci doar de cei cu care ai pereti comuni, maxim 4 apartamente. Si da, nu verifica nimeni semnaturile
Da, dar stiu vecinii ca n-au semnat si pot sa-ti faca o bucurie!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate