Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Boxe Behringer active, imperecheate pentru sunet stereo.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
NANOVEANUL

NANOVEANUL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2023
Buna, tuturor!
Va rog, cum leg - in cea mai simpla varianta posibila - doua boxe active Behringer DR115 DSP, la o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Multumesc anticipat!

#2
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012

View PostNANOVEANUL, on 18 martie 2023 - 20:51, said:

Buna, tuturor!
Va rog, cum leg - in cea mai simpla varianta posibila - doua boxe active Behringer DR115 DSP, la o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Multumesc anticipat!

Attached Files


Edited by nykysor, 18 March 2023 - 23:21.


#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 08.02.2011
Au bluetooth boxele alea, nu va fi nici o diferenta de calitate, maneaua va rasuna la fel de tare ( sau ce fel de muzica o fi ea, eu ascult doar manele, presupun ca si tu la fel )

#4
NANOVEANUL

NANOVEANUL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2023
Da, modoran, boxele au BTT. Eu vreau sa invat sa le leg atat prin BTT, cat si prin cablu!

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,798
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru petreceri si bubuieli merge perfect un adaptor bluetooth. Ti-l recomand pe acesta ca are si acumulator incorporat. Ai intrare jack la boxe, deci 0 lei investitie in cabluri.
Acum vad ca au si bluetooth. Vezi in manual daca stiu si TWS. Daca nu, cumperi doua module TWS. Un electronist poate sa-ti faca 2 module TWS din dezmembrarea a doua boxe ieftine.

Edited by Leo2006, 19 March 2023 - 18:30.


#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
Boxele intre ele cu un cablu dedicat speak-on mama,culezi intrarile la "output" cu acel cablu . Atentie la lungimea lui care va determina distanta maxima la cere vei putea aseza boxele intre ele .
Intrare in boxa cu jack la jack din tableta sau bluetooth , numai in una dintre ele intra semnalul .

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017

View PostNANOVEANUL, on 18 martie 2023 - 20:51, said:

o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Cumpara un receptor BT de calitate
recomand https://www.emag.ro/.../?=fav_pd-title
Aptx , HD 3D , cand cuplezi 3d-ul se schimba cu 180 grade situatia ...nici prin cablu nu ai asa redare plus ca ai semnal si la 30 metri de statie . In am de 48 ore si nu-mi vine sa cred cam se poate auzi cu 3d cuplat , boxele de putere te penalizeaza grav la semnal prost , au amplificatoare puternice si orice zgomot mic de fond devine monstruos dupa amplif . Experienta am cu vreo 30 de deviceuri ieftine si nu sunt ce trebuie , vad ca aptx este obigatoriu la stabilitate semnal iar 3d este un bonus .Merge alimentat si din power bank fara probleme , trage 140mah .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate