Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Boxe Behringer active, imperecheate pentru sunet stereo.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
NANOVEANUL

NANOVEANUL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2023
Buna, tuturor!
Va rog, cum leg - in cea mai simpla varianta posibila - doua boxe active Behringer DR115 DSP, la o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Multumesc anticipat!

#2
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012

View PostNANOVEANUL, on 18 martie 2023 - 20:51, said:

Buna, tuturor!
Va rog, cum leg - in cea mai simpla varianta posibila - doua boxe active Behringer DR115 DSP, la o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Multumesc anticipat!

Attached Files


Edited by nykysor, 18 March 2023 - 23:21.


#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Au bluetooth boxele alea, nu va fi nici o diferenta de calitate, maneaua va rasuna la fel de tare ( sau ce fel de muzica o fi ea, eu ascult doar manele, presupun ca si tu la fel )

#4
NANOVEANUL

NANOVEANUL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2023
Da, modoran, boxele au BTT. Eu vreau sa invat sa le leg atat prin BTT, cat si prin cablu!

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru petreceri si bubuieli merge perfect un adaptor bluetooth. Ti-l recomand pe acesta ca are si acumulator incorporat. Ai intrare jack la boxe, deci 0 lei investitie in cabluri.
Acum vad ca au si bluetooth. Vezi in manual daca stiu si TWS. Daca nu, cumperi doua module TWS. Un electronist poate sa-ti faca 2 module TWS din dezmembrarea a doua boxe ieftine.

Edited by Leo2006, 19 March 2023 - 18:30.


#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Boxele intre ele cu un cablu dedicat speak-on mama,culezi intrarile la "output" cu acel cablu . Atentie la lungimea lui care va determina distanta maxima la cere vei putea aseza boxele intre ele .
Intrare in boxa cu jack la jack din tableta sau bluetooth , numai in una dintre ele intra semnalul .

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017

View PostNANOVEANUL, on 18 martie 2023 - 20:51, said:

o tableta, astfel incat sa am redare stereo de buna calitate?
Cumpara un receptor BT de calitate
recomand https://www.emag.ro/.../?=fav_pd-title
Aptx , HD 3D , cand cuplezi 3d-ul se schimba cu 180 grade situatia ...nici prin cablu nu ai asa redare plus ca ai semnal si la 30 metri de statie . In am de 48 ore si nu-mi vine sa cred cam se poate auzi cu 3d cuplat , boxele de putere te penalizeaza grav la semnal prost , au amplificatoare puternice si orice zgomot mic de fond devine monstruos dupa amplif . Experienta am cu vreo 30 de deviceuri ieftine si nu sunt ce trebuie , vad ca aptx este obigatoriu la stabilitate semnal iar 3d este un bonus .Merge alimentat si din power bank fara probleme , trage 140mah .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate