Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Totul despre TUNISIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5136 replies to this topic

#37
aeradna

aeradna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2006
buna seara....
vreau o vacanta in tunisia in vara asta si pana acum am inteles ca trebuie sa ma uit la oferte de la 4 * in  sus.
imi poate cineva recomanda o agentie de turism...o oferta pentru tunisia.
multumesc

#38
gelut

gelut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.05.2006
Salutare la toata lumea ,

A fost super . Nu am reclamatii , a fost bine din toate punctele de vedere .
Am fost si in Sahara tot cu Tunisiana , o ghida deosebita Patricia , nu stiu cine a barfit-o pe aici .
Credeti-ma , chiar daca au mai fost mici neplaceri ( stat in autocar la sosire pe Monastir pana s-au moscait toti prin vama si pasapoarte ) , ora de plecare de la hotel la intoarcere , toate sunt sterse de excursia in Sahara ! Excursia la Tunis buna pentru cine este indragostit de mozaicuri , pietre , etc.
Una peste alta merita , este peste Turcia , Grecia , Egipt !
Poate maine mai multe amanunte si poze , azi odihna .

#39
gelut

gelut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.05.2006
Cateva fotografii !!!

Cateva fotografii !!!

#40
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Dupa 2687 de kilometri in Tunisia cu o masina inchiriata imi amintesc dupa atatia ani doar Tabarka.
( si locul unde s-a filmat razboiul stelelor).

Le: 100 de Euro un Renault Clio cu AC timp de 10 zile

Edited by radup, 23 June 2006 - 17:17.


#41
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Si m-a costat excursia 4 sticle de tarie si 400 de euro...
Frumoase vremuri.

#42
freeman99ro

freeman99ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2004
Stie cineva daca mai e de plaja in Tunisia dupa 15 Octombrie ? Ca vrem sa mergem in luna de miere (saptamana ) atunci .

#43
bluciv

bluciv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2005
Salut.

Este acum in oferta speciala pt Sousse (Tunisia) de la eximtur hotelurile Panorama (3stele) - 299Euro/pers/7 zile/all inclusive, Samara (4 stele) - 319 Euro/pers/7zile All Inclusive. Care credeti ca e mai bun?
Sau sa iau demipensiune la Prima Life Karawan - 3 stele, 209Euro/pers sau Marabout - 3 stele, 219 Euro/pers?

Multumesc celor care imi raspund pana la ora 16 intrucat ar trebui sa-mi iau bilet azi.

#44
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postbluciv, on Jun 28 2006, 14:32, said:

Salut.

Este acum in oferta speciala pt Sousse (Tunisia) de la eximtur hotelurile Panorama (3stele) - 299Euro/pers/7 zile/all inclusive, Samara (4 stele) - 319 Euro/pers/7zile All Inclusive. Care credeti ca e mai bun?
Sau sa iau demipensiune la Prima Life Karawan - 3 stele, 209Euro/pers sau Marabout - 3 stele, 219 Euro/pers?

Multumesc celor care imi raspund pana la ora 16 intrucat ar trebui sa-mi iau bilet azi.

Buna. Probabil nu ai vazut ce a scris CAlex mai sus: "In drum spre Tour Khalef am vazut 2 hoteluri de care, in functie de limitele financiare, recomand tuturor sa se fereasca: Samara si Panorama. Primul arata ca un motel de la noi iar la panorama si literele de pe hotel erau cazute. Inauntru nu am vrut sa intru."
Eu am un coleg care a fost in aprilie la Prima Life Karawan si zicea ca a fost bine (dar e si genul de om care nu zice daca a fost nasol, de frica sa nu pice drept fraier....in fine, ....). Si Marabout eu l-as alege pentru octombrie cand merg in concediu. Mai sus zicea Codruta ceva de bine de el.
M-am uitat si pe site-ul celor de la Kartago, dar sunt mai scumpi. Uita-te si tu, poate vezi ceva mai interesant   http://www.kartagoto...=ofertespeciale

#45
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005
Si inca ceva, am intrat pe site-ul eximtur si nu am gasit nimic la Tunisia (i-am dat cu cautare). Tu le-ai scris cumva si ti-au trimis ei oferta speciala? Pentru ce data e valabila? Merci

#46
bluciv

bluciv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2005
E oferta speciala de la kartago tours vanduta si de cei de la eximtur. Plecari din 5 si 12 iulie.

#47
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postbluciv, on Jun 28 2006, 15:26, said:

E oferta speciala de la kartago tours vanduta si de cei de la eximtur. Plecari din 5 si 12 iulie.

Aha... pai si atunci de ce nu cumperi direct de la Kartago? De ce te mai complici cu intermediari?

#48
gelut

gelut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.05.2006

View Postbluciv, on Jun 28 2006, 14:32, said:

Salut.

Este acum in oferta speciala pt Sousse (Tunisia) de la eximtur hotelurile Panorama (3stele) - 299Euro/pers/7 zile/all inclusive, Samara (4 stele) - 319 Euro/pers/7zile All Inclusive. Care credeti ca e mai bun?
Sau sa iau demipensiune la Prima Life Karawan - 3 stele, 209Euro/pers sau Marabout - 3 stele, 219 Euro/pers?

Multumesc celor care imi raspund pana la ora 16 intrucat ar trebui sa-mi iau bilet azi.

Asa cum am scris mai sus FARA 3* !!! Este si parerea altora de aici !

View Postbluciv, on Jun 28 2006, 14:32, said:

Salut.

Este acum in oferta speciala pt Sousse (Tunisia) de la eximtur hotelurile Panorama (3stele) - 299Euro/pers/7 zile/all inclusive, Samara (4 stele) - 319 Euro/pers/7zile All Inclusive. Care credeti ca e mai bun?
Sau sa iau demipensiune la Prima Life Karawan - 3 stele, 209Euro/pers sau Marabout - 3 stele, 219 Euro/pers?

Multumesc celor care imi raspund pana la ora 16 intrucat ar trebui sa-mi iau bilet azi.
Ma-ti facut curios si am cautat si eu la cei cu care am fost . Vezi ca au Vinci El Kantaoui Center la Tunisiana , oferta speciala

#49
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Din cele de mai sus Marabout fara discutii. Daca o sa mergi la Kartago o sa iti spuna si ei acelasi lucru, este singurul hotel de trei stele pe care il recomanda. Pretul e foarte bun pentru perioada asta.

@freeman99ro Daca tu vrei sa pleci in octombrie, cred ca Tunisia este una din singurele destinatii posibile. Recomandarea mea este sa nu iei biletul acum, ci sa mai astepti pana cel putin la jumatatea lui Septembrie. In catalogul de la Kartago o sa vezi temperaturile medii pentru fiecare perioada a anului. Daca in octombrie este peste 25 grade atunci da, merita si vei prinde si plaja. In Octombrie vei putea sa vezi o alta Tunisie, cea in care se culeg curmalele, unul din produsele de baza la ei.

#50
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Salutare tuturor !!!! Am rezervat si eu cu plecare de pe 12 iulie un hotel in tunisia , sousse ,por el kantaoui.... hotelul se numeste Sol Club El Kantaoui....sper sa fie frumos si multi mi-au spus ca e frumos !!!eu aveam in gand alt hotel dar am mers prea tarziu si asta e singuru bun la care am mai prins!!!plec cu kartago si regret ca nu am gasit forumul mai devreme.....sper totusi sa nu regret ..... .Apropo cine pleaca pe 12???cel putin cu acelasii avion poate ne imprietenim inainte....

Edited by panda89, 03 July 2006 - 12:21.


#51
bluciv

bluciv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.04.2005
Cand ai luat bilet pentru 12 iulie? Eu am vrut sa-mi iau joi 29 iunie bilet pentru tunisia din 12 iulie si cei de la kartago au spus ca nu mai este loc in avion (din cluj).

#52
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Pai eu am luat biletele cam pe 10 iunie am impresia!!!atunci mai era loc in avion dar nu prea mai erau hoteluri!!!eu am luat din bucuresti....si am impresia ca e acelasi avion....spre bucuria mea am inteles ca avionul ar fi un airbus A320 si nu este companie low-cost....deci e bine pt ca eu nu suport sa zbor cu avioane proaste ale unor companii cum ar fi blue air.....sper sa gasesti ceva....mai incearca la alte agentii daca ai poate cine stie...ai norok...se mai retrag oameni depinde...si da ple 12 iulie....

Edited by panda89, 03 July 2006 - 17:07.


#53
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
As merge in Tunisia in Septembrie la un hotel bun cu all inclusive, si eventual sa pot face scuba. Ce imi recomandati ca si hotel si ca si agentie?

#54
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
In Sousse nu am vazut nimic de scuba-diving. Incearca sa cauti la hotelurile din Port el Kantaoui, acolo sunt mai multe distractii d-astea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate