Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

La Digi de la Vodafone

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 12.08.2008
Daca zici tu Posted Image Eu am 2 "clone" china care functioneste' f. bine ..
De ce sa dau de 3 ori mai mult cand am avantaje si de acoperire mai bune ?! Cautati banda 38/41 TDD in rapenele celor ce zic ca nu au semnal/ mobil net

Edited by mihaiC1, 04 February 2023 - 20:02.


#38
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Mai usor gasesti semnal de la Digi decat o cartela prepay de la ei pentru testarea retelei.. Am abonament la Digi de multi ani, de dinainte de a avea acoperire totala. Pentru asta aveau o intelegere de roaming cu Vodafone. Prin Tulcea mai pierdeam samnalul si intram in roaming cu Ucraina. Asta a fost demult. Semnalul lor e ceva mai slab dar reteaua e functionala si nu mi-a picat de multi ani netul sau telefonia.Uneori telefonul prioritizeaza apelurile Wifi chiar si pe retelele congestionate insa pe telefonul meu se poate dezactiva prioritizarea wifi call si nu ar fi o problema. Cred ca cei ce se plang de semnal mai patesc treaba asta cu apelarea wifi in interiorul mall-urilor si dau vina pe operator ca nu merge telefonia la iesirea din oras.

#39
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 15.01.2008
nici vodafone la cartela nu ofera viteze decente de trafic internet desi ai 100 g  nu prea ai cum sa ii folosesti. poate abonament da .

#40
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 12.08.2008
Cand am pomenit de banda 38 si 41 poti folosi si VOLTE daca iti permite telu'

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004

 mihaiC1, on 04 februarie 2023 - 19:19, said:

Ia un tel care are si 5G pe langa toate benzile 3/4G si ai sa ramai cracanat Posted Image

Am folosit ce ne-au dat ei ca sa testam. Banuiesc ca aveau tot interesul sa facem contract cu ei.

Depinde enorm de zona. Poti sa ai semnal excelent intr-un loc si la 1 km mai departe sa nu mai ai deloc.

#42
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022

 eiffel, on 04 februarie 2023 - 18:55, said:

Nu merita Digi.
Ramai la Vodafone

Ne-au dat al servici telefoane de la Digi. Am testat cam 6 luni.
Semnal mai prost decat la Digi n-am vazut. E adevarat in unele locuri e ok, dar chiar in centrul Bucurestiului, langa sediul lor, nu aveam semnal decat o liniuta :D

Ce merita la Digi e doar Roaming-ul - cand  pleci pe-afara.
Buna asta, pana acum "stia lumea" ca ramai fara semnal fix la iesiea din oras. Acum nu mai e semnal nici in București?!

Unde mai exact langa sediul lor din centru, adica aici:
https://maps.app.goo...C9xrYuQYTbYEpx7

#43
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
ma alatur si eu celor care zic ca retele mai vechi (orange si vodafone) au semnal mai bun decat digi. sau poate au aparatura/ingineri mai buna/buni...
eu am dual sim digi (personal) si voda (de serviciu - am avut si orange in trecut)... la orice concert sau ingramadeala de oameni datele la digi nu mai merg si atunci schimb pe voda.. stau in bucuresti, intr-un cartier de blocuri si desi semnalul digi pare bun, convorbirile nu se aud prea bine. ultima convorbire am avut-o cu un reprezentant digi, deci in retea, se auzea prost, tot timpul ii spuneam "va rog repetati, n-am inteles"
iti recomand sa ramai pe cartela.

#44
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 12.08.2008
Schimba telefonul.. Am mai zis ca tel. trebuie sa se "pupe" bine cu cartela/ reteaua.

 eiffel, on 04 februarie 2023 - 20:10, said:

Am folosit ce ne-au dat ei ca sa testam. Banuiesc ca aveau tot interesul sa facem contract cu ei.

Depinde enorm de zona. Poti sa ai semnal excelent intr-un loc si la 1 km mai departe sa nu mai ai deloc.

Nu! au dat ce era mai ieftin si prost ca patronul a gandit ca las' ca merge si asa, digi nu sunt axati pe telefonie mobila cu toate ca au evoluat enorm in ultimii 5 ani
Depinde configuratia reliefului si amplasarea releului, adevarul ca prin Cheile Bicazului nu am semnal la digi ...

Edited by mihaiC1, 04 February 2023 - 20:36.


#45
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019

 ILIE31, on 04 februarie 2023 - 20:06, said:

nici vodafone la cartela nu ofera viteze decente de trafic internet desi ai 100 g  nu prea ai cum sa ii folosesti. poate abonament da .
Depinde ce intelegi prin viteze decente, unde si cand. In concedii vad Netflixul cu hotspot din prepaid Vodafone (3/4G), si mi-a mers din Bucuresti in Maramures. Intr-adevar, in sezon in zona Mamaia Nord am avut probleme seara (multi turisti cu nasu-n telefon).

Edited by __Dan__, 04 February 2023 - 20:37.


#46
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016
@Tsunnnami : 2 x sim, unul de VDF si unul de Digi.
La VDF incearca o tentativa de portare sa obtii Oferta 2, aia cu 200 Gb de net si vreo 2000 min nationale, pt 28 zile, la 2 eur + TVA.
La Digi, abonament de 5 eur daca stai in oras, sau oferta Rural Nelimitat, daca stai in afara oraselor mari, la 13 lei pe lun.
Asa, cu 5-7 eur, ai 2 operatori, cu sanse mai mari sa ai semnal oriunde.
Dar, cel mai bine, inainte de a lua o decizie, poti lua un sim prepaid Digi, costa 11-12 lei, ai 2 eur credit si poti activa oferta de 2 eur la 3 luni, care iti da 2 GB de internet si vreo 200 min nationale, valabile 3 luni. Ai practic timp 3 luni sa testezi toate zonele tale de interes, de banii aia.

#47
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

 nlcian, on 04 februarie 2023 - 20:12, said:

ma alatur si eu celor care zic ca retele mai vechi (orange si vodafone) au semnal mai bun decat digi. sau poate au aparatura/ingineri mai buna/buni...
eu am dual sim digi (personal) si voda (de serviciu - am avut si orange in trecut)... la orice concert sau ingramadeala de oameni datele la digi nu mai merg si atunci schimb pe voda.. stau in bucuresti, intr-un cartier de blocuri si desi semnalul digi pare bun, convorbirile nu se aud prea bine. ultima convorbire am avut-o cu un reprezentant digi, deci in retea, se auzea prost, tot timpul ii spuneam "va rog repetati, n-am inteles"
iti recomand sa ramai pe cartela.
Digi are blocuri de 5Mhz, Vodafone și Orange au de 10Mhz. E normal ca pe o celulă să reziste la un număr dublu de utilizatori. Știu despre ce vorbești, că de asta m-am lovit imediat după portare. Dar să fim serioși, de câte ori pe an te duci la zilele orașului, festivaluri sau alte evenimente cu sute de peroane în jurul tău?
Eu zic că merită, după aproape 5 ani de Digi pot spune că n-am avut probleme majore pentru care să plătesc dublu la alții (am 3 numere cu câte 3.5€ fiecare - minute nelimitate și 100GB). M-am deplasat din București spre Alexandria, Brașov, Râmnicu Vâlcea-Sibiu, Constanța și doar pe mici distanțe pica rețeaua de tot - acum poate au 2G doar ca să suni, cu „acoperirea #1”.

#48
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Eu nu inteleg pentru ce exista acest topic, atata timp cat avem topicuri si pentru acoperire, si pentru net, si pt viteza, si pt zbor pe sub apa la digi. Poti sa afli / intrebi acolo orice vrei. Altfel, amuzanti aia care nu au semnal “in centrul Bucurestiului langa sediul Digi”.

#49
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009

 96Flo, on 04 februarie 2023 - 17:41, said:

in comparatie cu Vodafone care au fost primii la noi
Off-topic: primii de unde??? Primul operator in Romania a fost Telefonica Romania ;-)  "Decat" cu vreo 5 ani inainte de MobiFon (Connex)

 Tsunnnami, on 04 februarie 2023 - 16:51, said:

Am auzit ca Digi au acoperirea cea mai buna acum, voi ce ziceti?

NU exista "acoperirea cea mai buna"! De aia se numeste telefonie mobila pentru ca fiecare trebuie sa verifice in locurile unde are nevoie cine are acoperiorea cea mai satisfacatoare. Degeaba am eu in apartamentul meu acoperire 100% si tu la 200m s-ar putea sa nu ai aproape deloc date mobile.

Iei SIM-uri de la fiecare si verifici in zonele in care te plimbi preponderent.

#50
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018
Am dual sim cu orange si digi, intr-un iPhone. La tara nu am semnal foarte bun, asa ca ma folosesc de apelul wifi de la orange.
In Baia Mare, am nevoie de orange doar pentru ca digi nu are semnal in Auchan. In rest, orange-ul sta destul de prost. Antene putine, numai cu B3 si B7. In blocul in care stau am o linie de semnal 4G la orange si am microcell digi langa bloc, deci semnal maxim 4G.
In parcarea subterana de la bloc, edge de la orange si LTE de la digi.
In Brasov, de exemplu, digi nu a mers foarte bine asa ca m-am folosit de orange.
Depinde de zona.

#51
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,646
  • Înscris: 06.03.2004

 iRunaway, on 04 februarie 2023 - 20:56, said:

Eu nu inteleg pentru ce exista acest topic, atata timp cat avem topicuri si pentru acoperire, si pentru net, si pt viteza, si pt zbor pe sub apa la digi. Poti sa afli / intrebi acolo orice vrei. Altfel, amuzanti aia care nu au semnal “in centrul Bucurestiului langa sediul Digi”.
N-are niciun rost, evident.Astept sa apara si aia  care duc povestea cu lipsa de semnal la excelentă ,spunând ca Digi defapt nu există.Nu a fost identificat semnal de la această rețea.E doar un scam ieftin. :)

Edited by clader, 04 February 2023 - 21:45.


#52
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ia cartela prepay si fa tu testele , apoi decizi . Acum 3 ani am facut acelasi lucru , eu am fost nemultumit de semnal si am renuntat . Aveau pe atunci o vrajeala ca ''daca nu ai semnal Digi...telefonul trece pe Vodafone'' DAR NU la prepay .
Digi are acoperire buna in orase , in rest mai slabut . Normal ca as vrea pretul de la Digi , ca nimeni nu vrea sa dea degeaba bani mai multi .

#53
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,511
  • Înscris: 26.05.2022
Prepay-ul nu are volte

#54
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014
https://www.aisemnal.ro/home

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate