Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

PLACI DVB - Skystar 2

- - - - -
  • Please log in to reply
423 replies to this topic

#415
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Da..scuze. M-a derutat primele poze cu Setup 4 PC de la Technisat. Dar oricum, asa este cum am zis. Varianta DVB Viewer TE si GE au funcția de cautare in viewer. Mi se pare ciudat ca o versiune PRO, sa fie mai despicată, in acelasi timp mai anevoioasă decât una oferită gratis. Din vara nici nu a mai apărut nimic nou la versiunea PRO. Mda...oricum, e buna. E stabila.. Și ne-am obișnuit cu ea sa cum e.

Edited by chris_dvb, 30 December 2016 - 20:01.


#416
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
[ https://s29.postimg.org/vps252t0j/dvbviewer11.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#417
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Da, si restul? Poate nu m-am exprimat corect. Încearcă sa scanezi așa,  in felul acela manual, o frecvență DVB-S2 in mpeg4. Sunt curios daca reușești. Eu nu am reușit.

Edited by chris_dvb, 31 December 2016 - 17:50.


#418
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
An Nou Fericit baieti!

#419
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,520
  • Înscris: 09.01.2010
La mulți ani domnilor!

#420
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006

View Postchris_dvb, on 31 decembrie 2016 - 17:43, said:

Da, si restul? Poate nu m-am exprimat corect. Încearcă sa scanezi așa,  in felul acela manual, o frecvență DVB-S2 in mpeg4. Sunt curios daca reușești. Eu nu am reușit.

Attached Files



#421
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Ok... intradevar. Atunci nu stiu de ce nu mi-a gasit nici un post de tv. Hmm...probabil era blocata placa, sau ceva in PC. Oricum imi cam facea figuri. Incerc si eu chiar acum...

Edited by chris_dvb, 02 January 2017 - 22:53.


#422
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Eu am un TBS.

#423
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Mda, vad ca tu folosesti o versiune mai veche de DVB Viewer decat a mea. De aceea si diferentele intre cele doua versiuni. La mine nu merge asa simplu... adica sa intru in meniu si dau scanare la o frecventa oarecare...fara nici o lista de transponderi de la satelitul respectiv. Teoretic, e posibil. Dar tot cu pasi in plus...deci intru in Trans Edit, la folderul cu transponderi...dupa ce am scanat satelitul binenteles..ca altfel n-am ce copia...copiez listele in directorul in DVB Viewer si ...ABIA ATUNCI pot sa trec la pasul urmator. Dupa cum vezi in screenshot (chenarul rosu) nu ma lasa sa trec mai departe. Deci..chiar ma gandeam...sa fie asa usor...doar l-am luat la bani marunti de atatea ori si n-am reusit.

Attached File  2017-01-02 22_05_56-PLACI DVB - Skystar 2 - Pagină 24 - Forumul Softpedia.jpg   154.27K   39 downloads Attached File  2017-01-02 22_10_56-Senderlisten-Editor.jpg   222.01K   41 downloads

Edited by chris_dvb, 02 January 2017 - 23:19.


#424
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Oameni buni , cu riscul de a fi blamat ca 'dezgrop' un  topic vechi de neactualitate va  spun  urmatoarele :
Evitati placile DVB, mai  ales skystar 2,  HD, sau  care or  mai  ,  sunt praf , de a   lungul  aniilor  mi-au trecut aproape
orice serie de la Skystar, si ultima care am incercat a fost Skystar 2 HD, achizitionat recent, stiu , e o placa veche
dar inca se mai gaseste..necitind review-uri, neinformandu-ma mai bine (graba strica treaba), am 'aflat' pe propia piele ca aceasta placa
pierde semnalul pe transponderele DVB-S2 , si nu asa , in draci !! merge cateva minute, uneori ore , totul random, apoi trebuie sa restartezi
PC-ul ca sa-ti mearga programele HD... am crezut initial ca am fost ghinionist , am luat  o placa defecta, ei bine dupa cateva search-uri pe google,
aveam sa aflu ca o gramada de lume intampina aceasta problema, si nimeni nu a rezolvat, drept dovada ca intreaga 'flota' de placi au un defect
iar prostalaii de nemti de la Technisat niciodata n-au facut ceva in acest sens...
Pe Mondoplast ,  o placa Skystar HD2, are pretul de 479 RON !!. iar eu am achizitionato la 150 lei de pe OLX, deci l-am apucat pe D-zeu de picioare, insa nu prea...
Alte placi  precum cele de la TBS, nu m-as baga sa cumpar, sunt al dracului de scumpe (sute de euro) si nici macar nu se vand pe la noi, dupa ce dai o groaza
de bani pe o placa, mai platesti si transportul in Europa..ceea ce nu-i prea avantajos..in conditiile in care sunt foarte multe receptoare de satelit STB ieftine
mult avansate tehnic, iar unele suporta chiar si multistream,..si poti face stream direct pe PC,tableta,telefon..deci a cam apus vremea
placilor DVB-S, DVB-S2, vrei TV pe calculator, ..faci stream de pe un receptor independent si..gata !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate