Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Inlocuire baterie smartwatch

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MarYaNM972

MarYaNM972

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 30.09.2016
Salut, am achizitionat in 2016 un Smartwatch AN1 cel mare cu Android 4.1 din China dar dupa putin timp de folosire de cateva luni bateria a murit imstantaneu. Scrie pe ea ca a fost fabricata in 2012.

Avand in vedere ca am tot cautat peste tot si aici si in China baterie dinasta am ajuns la concluzia ca: NU se mai haseste nicaieri nici ceas dinasta, nici baterie separat.

Asa ca sunt nevoie sa fac o improvizatie cu o alta baterie dar nu am gasit asemanatoare deloc.

Vechea baterie scrie asa:
Li-ion Battery
Charge up voltage 4.2v
Spec 3.7v/900mah
Standard GBT/T 18297-7000
Data: 2012...

Aveti mai jos cateva poze sugestive despre cum arata smartwatchul si o bateria lui, poze de pe net.

Daca m-ar putea ajuta cineva cu un link sau imformatii despre ce baterie as putea cumpara, am vazut ca vechea baterie avea 3 contacte, +, -, si habar nu am ce e al 3 lea.

Ma gandesc sa cumpar o baterie dinaia mica pentru drone de jucarie si sa ii fac o adaptare cumva..

https://ibb.co/gJjxvBJ

https://ibb.co/CBRtdG6

Edited by MarYaNM972, 23 January 2023 - 16:51.


#2
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011
Eu nu mă deranjam nici să deschid topic pe softpedia pentru așa ceva.  Are valoare sentimentală sau ....?

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Contactul nr 3 e un senzor, de obicei de temperatura pentru controlul incarcarii.
Daca nu nimeresti valoarea acelui termistor, s-ar putea sa nu mearga incarcata prin ceas, sau chiar sa nu functioneze ceasul chiar si cu bateria incarcata in exterior..

Aia e o celula simpla LI-ion si poti incerca orice gasesti similar ca si dimensiune.

Edited by pasilla, 23 January 2023 - 17:22.


#4
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Vezi ca ai scris gresit modelul.
Cauta una de dimensiuni si caracteristici identice, refaci contactele cu ceva fire subtirele.

#5
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Am vrut sa fac si eu aceeasi chestie pentru cineva, pana cand am vazut ca ma costa bateria cat un smartwatch chinezesc nou.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 MarYaNM972, on 23 ianuarie 2023 - 16:51, said:

...
Eu ti-as da bani pe el numai sa te filmezi cum distrugi abominatia asta de "smartwatch" in foc, sa nu mai existe o asemenea uratenie pe fata pamantului...

Edited by Hider141, 24 January 2023 - 08:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate