Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

CE sau C si dupa E?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bambilici01

bambilici01

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.08.2021
Salutare,

Vreau sa ma apuc anul acesta de permisul de camion dar am o dilema. Credeti ca merita sa fac prima data doar C, sa iau permisul, atestatul si dupa sa ma apuc si de E?

Sau sa fac ambele categorii impreuna?

Multumesc

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Împreună cred ca economisești nu doar bani, dar și timp,

#3
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
Iesi mai ieftin sa le faci ambele impreuna. Prima dat dai examen pentru categoria C si dupa ce il iei poti sa faci si atestatul.

#4
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Nu se poate. Am vrut sa fac eu. Întâi faci scoala pentru C, te duci sa dai examen, apoi faci scoala pentru E și iar te duci sa dai examen. Direct nu se poate. Eu am renunțat, când am văzut asta.

#5
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 Robert_Kiran, on 23 ianuarie 2023 - 21:05, said:

Nu se poate. Am vrut sa fac eu. Întâi faci scoala pentru C, te duci sa dai examen, apoi faci scoala pentru E și iar te duci sa dai examen. Direct nu se poate. Eu am renunțat, când am văzut asta.

Se poate scoate permis categoria C, B.  Eu am facut asa, dar intre timp facusem si scoala de soferi pentru E. Am dat examenul pentru E abia peste vreo 6luni, dar inainte de asta pentru ca am avut nevoie, am scos permis doar categoria C si atestat. Pot sa spun ca doar categoria C nu te ajuta la nimic. Altii faceau C,D,E si toate atestatele posibile, dureaza aproape 1an, unii scoteau CE si atestat simplu si se angajau, nu mai asteptau si D. O "teapa" pe care ti-o poti lua la C,D e sa dai atestatul la urma pentru categoria D, care e destul de dificil comparat cu ala pentru C, fiind la alegere primul atestat cpi. Au fost 5 care au dat asa si toti au cazut, restul vreo 35 au dat la C si am trecut vreo 20.

#6
bambilici01

bambilici01

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.08.2021
Mersi de raspunsuri
O sa fac ambele de odata.

#7
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008

 Robert_Kiran, on 23 ianuarie 2023 - 21:05, said:

Nu se poate. Am vrut sa fac eu. Întâi faci scoala pentru C, te duci sa dai examen, apoi faci scoala pentru E și iar te duci sa dai examen. Direct nu se poate. Eu am renunțat, când am văzut asta.
Ce sa faci cu categoriile C și E? Ai terminat cu furturile de motorină în canistră de 10 litri și vrei să le rezolvi problemele și patronilor cu firme de tiruri?

#8
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

 sergiu_psc, on 24 ianuarie 2023 - 01:53, said:

Ce sa faci cu categoriile C și E? Ai terminat cu furturile de motorină în canistră de 10 litri și vrei să le rezolvi problemele și patronilor cu firme de tiruri?
Deși nu meriți, totuși am sa îți răspund. Acum câțiva ani am vrut sa renunț la curierat, sa plec șofer pe tir pe comunitate. Se plătea bine. Insa când am aflat mai multe despre viata de șofer pe tir (nu dormi în patul tău, mănânci ce apuci, te speli prin benzinarii) am renuntat. Ca curier câștig puțin, dar seara mănânc acasă și dorm în patul meu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate