Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Usa intrare apartament Waldeck

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
seduard2004

seduard2004

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.12.2022
Nu va recomand sa colaborati cu Waldeck. Am cumparat usa de la ei in valoare de 3200 ron (usa Sagan - Ucraina), montajul tot de la ei contra cost 350 ron. Doar ca ce cei de la montaj, niste amatori, cilindrii de la butuc nu dadeau pe  gaurile 'speciale' din toc, asa ca le-au largit de tot. (poze).  Cei de la Waldeck  nu imi raspund (eu am, vazut ulterior tigania facuta de montatori si am semnat procesul verbal), iar cei de la montaj cand i-am sunat spun ca usa e de proasta calitate si sa rezolv de unde am cumparat-o. Intr-un final cred ca trebuie sa ma resemnez.

Attached Files



#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Salut, ai verificat daca la montaj, tocul a fost umplut cu beton sau cu spumă poliuretanică?

Daca nu au montat usa conform contractului, trebuie sa te adresezi la ANPC

Edited by xmanyacs77, 21 January 2023 - 07:29.


#3
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020
Treaba de Dorel in bataie de joc.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Uite ce spune cineva care a montat cu ei acum doua luni.


https://www.google.c...4716951189afe,1,
"Am revenit cu un update la montarea ușii...în linii mari usa se prezintă bine însă montajul lasă de dorit mai ales că oamenii au fost deja plictisiți de când au venit. I-am ,,omenit,, dar degeaba. Ori atata știu să facă ori lucrau cu economie, se vede câtă spumă au pus la usa pentru rigidizare tocului respectiv a ușii. M-am apucat (chiar dacă au spus ca este în garantie) de demontat acel pervaz pentru a-mi rezolva problema singur. Dacă era puteau să facă treabă bună de la bun început nu sa fiu nevoit să dau recenzii proaste. Acel pervaz nu se prinde cu mamaligi, și chiar și așa trebuia să fie apăsat nu să rămână spațiu între pervaz și toc.
Una peste alta, bătaie de joc!"

#5
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007

 seduard2004, on 21 ianuarie 2023 - 02:18, said:

Intr-un final cred ca trebuie sa ma resemnez.

Nu te resemna.. sesizare online la ANPC. E bataie de joc ce au facut acolo.

#6
seduard2004

seduard2004

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.12.2022
Tocul a fost umplut cu spuma, bineînțeles economie și acolo. Intra un curent prin unele găuri/porțiuni.

#7
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Vad ca si la multi ani dupa ce am montat eu usa cu Waldeck , nu s-a schimbat nimic Posted Image . Ok un alt model de usa .
Au venit ''baietii'' pusi pe montaj-viteza , cu 4 ancore si multe tuburi de spuma pentru o usa foarte grea , pe principiul ''lasa sefu' ca stim noi'' .
Dupa niste discutii cu sediul , printre care ''ia sa va luati voi usa si sa dispareti rapid'' , s-au dus si au cumparat 2 saci de ciment...nisip , totul s-a facut profi si in 10Posted Image ancore .
Morala e ca se poate , stiu sa faca dar trebuie sa stai cu ei la montaj !

Edited by Alltrack, 21 January 2023 - 14:52.


#8
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 23.12.2015
vreun model de usa/loc de cumparat ce ati recomanda?

#9
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
E un topic mare pe forum https://forum.softpe...re-ui-metalice/ .
Ce usa ? Interior , exterior , metalica , lemn , PVC , casa , apartament ? Buget ?

Edited by Alltrack, 21 January 2023 - 15:32.


#10
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 23.12.2015
n-am citit 100 si ceva de pagini, dar topicul pare mai mult de discutii despre probleme la usi si nu recomandari (o cerere de recomandare a unui alt user din noiembrie anul trecut a ramas fara recomandari). Usa o sa fie de intrare in apartament, bugetul fiind flexibil. De asemenea poate si usi de interior (nu sunt decis daca le schimb inca)

Edited by vladut01, 21 January 2023 - 18:28.


#11
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Atunci cauti usi SUPERLOCK si s-a terminat cu smecheria !

#12
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
(o cerere de recomandare a unui alt user din noiembrie anul trecut a ramas fara recomandari).
-Nimeni nu este obligat sa faca recomandari.Cind faci recomandari, iti sar in cap altii ...ca ai
interes , ca ei au x usa si este nemaipomenita.Asta este un forum unde iti poate raspunde si
oameni cunoscatori sau cu bun simt , dar si un pusti de 13 ani sau unul care nu stie nimic si face
misto.Cu toate acestea pe forumul SP sunt cele mai multe informatii despre usi comparativ cu
alte forumuri.Urmatorul lucru foarte important este ca degeaba iei o usa foarte buna , daca  montajul
este facut rau.Atunci incepi sa scrii pe forumuri cum ai dat o groaza  de bani si usa nu functioneaza
loveste de perete , se incuie greu etc.
Referitor la recomandari ;  Usi Superlock - Multilook ,Dierre , Securemme , Porta , Cisa , Gardena ,
Cr Serraturre ,Mottura ,Usi Bielarus , Usi Ukraina , Usi Maco ....etc.Ordinea in care le-am scris nu
inseamna de la buna la rea .Chiar si o usa care nu a fost enumerata , daca este montata corect si
predata clientului in stare perfecta functioneaza mult si bine .
Mai conteaza enorm de mult comunicarea cu firma de la care iei usa .Daca ai probleme, sa incerce
sa le rezolve.   Imi pare rau ca tot ce am scris aici nu va fi pe forumul principal pe care  citeste toata
lumea.Sper sa ai parte de o usa de care sa fii multumit .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate