Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Home Project-Renovare apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
Peste ocean tipul asta de parchet se cheama "herringbone floor" si manopera la pus e mai scumpa decat la unul obisnuit. Pentru a elimina scartaitul parchetului unii (vezi https://m.facebook.c...5&id=1851162388 ) au pus adeziv special (se pare ca e https://tytan.ro/wp-...rofessional.pdf ). Se pare ca se poarta si peste ocean treaba asta intrucat am gasit seringi speciale pentru asta. Planuiesc sa fac si eu asa ceva la apartamentul meu.

PS: -Imi place fereastra ta
       -si peste ocean au scartait la parchet. Au folosit cuie la subfloor (placile de placaj care stau pe grinzi) si in timp apare joc la cuie.

#38
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Adica model: os de peste.  Exista si model patrat iar la marginea camerei ai un chenar, facut tot asa frumos din lemn. Am vazut la viata mea si parchet cu intarsii din lemn de trandafir, ultra lux, care si pe rimpuri costa enorm.  Gen palatul Versaillles, de unde probabil se inspirau multi mesteri.

#39
Vicfor

Vicfor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.04.2019

View Postrazvan-softpedia, on 08 ianuarie 2023 - 18:59, said:

Eu am luat un Karcher de care sunt foarte multumit

View Postcaiuscorneliu, on 09 ianuarie 2023 - 08:26, said:

Karcher WD3 e soluția.
WD 3 sa fie atunci, romanesc.Posted Image Imi place ca inghite cam tot ce prinde, chiar prea mult uneori, nefiind cu turatie variabila cam rupe folia de protectie.

View Postvladut01, on 10 ianuarie 2023 - 00:53, said:

Pentru a elimina scartaitul parchetului
Am retinut solutia, ma gandeam ca un chit "lichid" ar umple toate spatiile, dar se pare ca aceasta spuma e mai elastica si ajunge si dedesubt, am sa postez detalii cand ajung la stadiul respectiv.

In rest am mai inaintat foarte putin, fiind prins cu mai multe lucruri, am demontat usa veche, in felul acesta acum am spatiu generos pentru dulap, am fost suprins sa vad cat de multa hartie de ziar a fost folosita la "etansare" si ca problemele de prin vecini de atunci sunt identice cu cele de azi.Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate