Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Asigurari rca pe site-ul acesta ar fi de incredere?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
markusschulz

markusschulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2011
salutare tuturor, ma gandeam sa imi fac o asigurare rca pe un site direct, am incercat si vad ca ar fi cu 100-150 de lei mai putin decat la brokeri prin oras. intrebarea ar fi daca site-urile astea de pe net ar fi serioase, sau bag datele si platesc cine stie cui?!?... oricum urasc ideea ca trebuie sa bag toate datele pe internet, insa cred ca deja sunt puse de brokeri oricum...
site-ul apare ca https://www.rca.online/rca-comanda si apoi cand dau catre plata apare https://secure.mobilpay.ro cu imaginea pe care am atasat-o.
multumiri!

Attached Files


Edited by markusschulz, 04 January 2023 - 18:14.


#2
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 15.04.2007
Emag

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu imi fac de vreo 10 ani asigurare online. Pe un alt site/broker care apare la cautare rca ieftin. Nu am avut niciodata probleme.

Si site-ul de care vorbesti tu ar trebui sa fie sigur, din moment ce colaboreaza cu acel procesator de plati.

Edited by pasilla, 04 January 2023 - 18:31.


#4
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,162
  • Înscris: 16.01.2007

 pasilla, on 04 ianuarie 2023 - 18:30, said:

Eu imi fac de vreo 10 ani asigurare online. Pe un alt site/broker care apare la cautare rca ieftin. Nu am avut niciodata probleme.

Si site-ul de care vorbesti tu ar trebui sa fie sigur, din moment ce colaboreaza cu acel procesator de plati.
Tot de vreo 10 ani fac și eu asigurare pe primul site care apare la căutarea RCA ieftin. Prețuri absolut decente, fără nicio prolemă până în prezent.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Da, e safe. Și e valida

#6
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Vedeti ca pe site la asigurator preturile pot fi ceva mai mici decat la intermediari. Acestia au in jur de 10% comision, pe cand unii asiguratori au 5-6% procentul pentru vanzarea online. Posibil sa fi fost si inainte asa, eu anul asta am descoperit.

#7
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014

 sergiu_psc, on 04 ianuarie 2023 - 20:46, said:

Vedeti ca pe site la asigurator preturile pot fi ceva mai mici decat la intermediari. Acestia au in jur de 10% comision, pe cand unii asiguratori au 5-6% procentul pentru vanzarea online. Posibil sa fi fost si inainte asa, eu anul asta am descoperit.

exact asa am facut ultima data.. 130 lei mai ieftin :)))

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 sergiu_psc, on 04 ianuarie 2023 - 20:46, said:

Vedeti ca pe site la asigurator preturile pot fi ceva mai mici decat la intermediari.
In general nu functioneaza asa, exceptand situatiile in care brokerul e unul mic, care nu a putut negocia suficient de bine.
Oricum trebuie verificat.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Care primul, că este varză!
Nu se deschide.

Attached Files



#10
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 01.02.2010
rcalatineacasa folosesc si eu de multi ani pentru mai multe masini fara nici o problema

#11
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013
Am facut eu o verificare. Preturile sunt aceleasi ca pe emag.

#12
markusschulz

markusschulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2011
Multumesc pentru raspunsuri, am incercat la un alt site si am gasit chiar putin mai ieftin (pe aust), desi am o banuiala ca ar fi legat de alta tara... :) La astia se face plata prin euplatesc.ro si am decis aseara sa fac acolo. azi am si primit prin posta dimineata mail cu asigurarea si am verif in baza cedam si apare ca existenta. deci se pare ca s-a facut totul in regula. asa ca de la aproape 800 cat vroiau brokerii am ajuns la 600...

#13
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,982
  • Înscris: 13.03.2005

 crisstonne, on 04 ianuarie 2023 - 23:09, said:

Care primul, că este varză!
Nu se deschide.
Am pretenții de la tine să faci diferența între un rezultat afișat ca urmarea unei reclame plătite și rezultatul organic returnat de Google.

Rezultatul organic la care mă refeream eu, e cel care nu are eticheta sponsorizat.

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Ai două conturi?!
Unde te refereai de pe contul @vertyck?
Că tot aveai pretenții...  😁

Îți dai seama că era mai simplu, să spui direct, site-ul, fără divagații.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate