Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare videoproiector 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 08.03.2007
Salutare,

Am nevoie de o recomandare de videoproiector 3d short throw de la cine a mai studiat subiectul. Nu am loc de instalat in tavan proiector normal. Imi place sa vizionez filme 3d si ocazional mai si produc material 3d stereoscopic. Am nevoie de o diagonala in jur la 100", rezolutie 4K si obligatoriu sa pot reda fisiere 3d de toate tipurile, SBS, interlaced, etc. Singura solutie pentru 3d aparent este cu ochelari cu shutter activ. Eu pana acum am gasit  AWOL LTW 3500 . Specificatiile corespund insa daca stie cineva un proiector similar la un pret mai mic, nu m-ar supara. Multumesc.

Edited by pisoiu2, 28 December 2022 - 11:17.


#2
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Eu cred ca pretul ala este parfum. Vezi ca are si modelul LTV-2500 la $2600, n-am stat sa vad ce diferente sint.
De asemenea, vezi ca este din USA, vei avea taxe vamale si TVA.
Din ce gasesc eu, unul simplu 4K, fara 3D, este 5000 de coco.
Pe de alta parte, din ce stiu eu, n-a avut mai deloc succes tehnologia 3D si se va renunta la ea incet, incet.
De exemplu, am gasit doar 2 filme 3D 2022: Thor si Doctor Strange, ambele cu rezolutie 1080p.
Exista filme comerciale 4K 3D?
Pentru 2021 am gasit 8 filme 3D 1080p.

#3
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 08.03.2007
Diferenta fata de ltv2500 este la luminozitatea maxima, in rest e cam aceeasi treaba. Nu as merge pe luminozitate mai mica. Cea de la ltv2500 s-ar putea sa fie ok la continut 2d, dar cand ma uit la 3d parca trebuie mai multa lumina. Necazul mare e ca nu prea am unde sa vad in realitate un sistem de genul asta, asa ca merg pe presupuneri si review-uri de pe net.
Filme 3d se gasesc doar la 1080 din cate vad eu, aici nu se justifica 4k.
4k-ul e mai mult pentru continut 2d. Nu as merge pe mai putin de 4k la dimensiune de proiectie de 100", am mai avut un epson fullhd proiectat pe un perete la diagonala aproximativa de 2m si ma cam deranjau pixelii vizibili.

#4
memo7gy

memo7gy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 06.12.2021
I-a legatura si cu Calin de la Tehnica Vizuala ....

Teste și calibrare Epson LS12000 https://tehnicavizua...aser-projector/

#5
pisoiu2

pisoiu2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 08.03.2007
Am mai gasit unul, Optoma cinemax p2

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate