Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Organizare evenimente muzicale

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Va salut! In primul rand imi cer scuze daca nu am deschis topicul in zona potrivita.

Ma tenteaza de ceva timp sa dechid o firma pentru organizarea de evenimente/party-uri/concerte, you name it. Nu stiu, insa, de unde sa incep cautarile dpdv legal, iar aici nu ma refer la SRL, ci la autorizatiile propriu-zise necesare unui astfel de event.
Pentru bar, sonorizare, paza, ticketing (si costurile acestora) am cat de cat habar ce si unde sa caut, participand la multe astfel de evenimente, am reusit sa imi fac o idee.

Mentionez ca nu doresc sa am efectiv o locatie fixa (club), ci sa inchiriez diverse sali, corturi, hale etc.

Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai nu poti obtine nici un fel de autorizatie pe persoana fizica
Este nevoie de firma - societate comerciala
Se deschide la fel ca orice firma si alegi codul CAEN dorit
In cazul asta (cred) codul CAEN e din grupa 932
In rest la fel ... sediul social ... etc.,etc.

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
Totusi cea mai buna varianta este Persoana Fizica Autorizata!
Ca pfa vei declara si vei plati anual impozit pe venitul din activitati independente 10% aplicat la venitul anual net adica venitul anual incasat - cheltuielile anuale platite pe pfa.

 Naijax, on 16 decembrie 2022 - 17:52, said:

Pai nu poti obtine nici un fel de autorizatie pe persoana fizica
Este nevoie de firma - societate comerciala

Edited by strongsss, 18 December 2022 - 16:29.


#4
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View PostNaijax, on 16 decembrie 2022 - 17:52, said:

Pai nu poti obtine nici un fel de autorizatie pe persoana fizica
Este nevoie de firma - societate comerciala
Se deschide la fel ca orice firma si alegi codul CAEN dorit
In cazul asta (cred) codul CAEN e din grupa 932
In rest la fel ... sediul social ... etc.,etc.
Nici n-am zis ca as vrea sa fac asta ca PF. M-am referit ca nu solicit informatii despre deschiderea SRL-ului si alte lucruri banale, ci direct despre birocratia pentru un astfel de eveniment.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
Mda…romanu nu are ce manca, in schimb ar cheltui si ultima picatura de bani pe petreceri si muzica. Nimic nu e mai important la roman decat muzica si paharul…nu exista scumpiri de energie, nu exista scumperi de mancare, nu exista ca ai lui copii merg rupti in cur la scoala….petrecere si muzica nene.

Asta cu organizarea de petrecere si paranghelii….merge si va merge mult si bine de acum in colo.

Si sa fiu la obiect…cred ca vei da pe langa cu o astfel de afacere….sunt atat de multe firme de asa ceva, incat nu cred ca mai ai loc. Dar poti incerca, o faci pe banii tai, dar personal nu cred ca va merge, mai ales la inceput. Sunt multi altii bagati mult prea bine cu relatii.

Edited by cuculea, 27 December 2022 - 22:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate