Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Monitor portabil

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.06.2008
Salutare!
Daca sunt printre voi persoane care folosesc un monitor portabil, m-ar ajuta foarte tare un feedback din partea voastra si eventual o recomandare.
Pe amazon am vazut ca sunt destul de laudate monitoarele Arzopa, au un pret destul de bun, dar bineinteles ca printre multe review-uri pozitive se mai gaseste cate unul total iesit din context care ma face sa mai stau putin pe ganduri in legatura cu achizitia unui astfel de device.  
Detineti asa ceva? Ati intampinat probleme? Il utilizati pe laptop cu sistem de operare Windows/MacOS? Cum sunt culorile?
Am luat in calcul si optiunea de a utiliza un ipad pe post de second screen, dar mi se pare ca e putin cam mic un display de 10", iar pe ipad pro cu siguranta nu o sa dau banii. Posted Image

PS: Stiu ca un "monitor normal" e mai bun, am acasa, dar avand in vedere ca vreau un monitor pe care sa-l pun in ghiozdan langa laptop cand sunt plecat din tara, cred ca aceasta ar fi cea mai optima solutie.

#2
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,843
  • Înscris: 23.10.2015
Acum ceva vreme ma batea si pe mine gandul. Dupa multe cautari si comparatii, cel mai bun am gasit a fi:

ASUS ZenScreen Touch MB16AMT 15.6"

Vezi ca sunt mai multe variante de ASUS Zenscreen. Cel mentionat are baterie proprie, multi-touch, IPS, USB C, FULL HD, .... adica ceva intradevar mobil

Pretul este destul de piperat, si nu scade de ani de zile. Nici macar de BF sau alte ocazii.

#3
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,036
  • Înscris: 02.03.2003
@OP, care este sursa imaginii, laptop, tabletă, smartphone ?

Dacă sursa este laptop atunci cel mai potrivit ar fi un monitor Arzo.. de 17", celelalte sunt prea mici.
Unii ar economisi banii daţi pe un astfel de monitor şi ar trece direct la un laptop cu ecran de 17".

#4
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.03.2015
Am cumparat eu doua monitoare portabile ARZOPA, 15.6" si sunt foarte multumit de claritatea oferita. Chiar recomand asa ceva pentru cei ce lucreaza remote si au nevoie de mobilitate.

#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

 Hazideon, on 13 decembrie 2022 - 00:22, said:

PS: Stiu ca un "monitor normal" e mai bun, am acasa, dar avand in vedere ca vreau un monitor pe care sa-l pun in ghiozdan langa laptop cand sunt plecat din tara, cred ca aceasta ar fi cea mai optima solutie.

Dar ecranul de la laptop ce are?

#6
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.06.2008

 LukRo, on 13 decembrie 2022 - 01:28, said:

Acum ceva vreme ma batea si pe mine gandul. Dupa multe cautari si comparatii, cel mai bun am gasit a fi:

ASUS ZenScreen Touch MB16AMT 15.6"

Vezi ca sunt mai multe variante de ASUS Zenscreen. Cel mentionat are baterie proprie, multi-touch, IPS, USB C, FULL HD, .... adica ceva intradevar mobil

Pretul este destul de piperat, si nu scade de ani de zile. Nici macar de BF sau alte ocazii.
Ma uitasem si la Asus, dar parca e putin in afar bugetului pe care l-as aloca. Totusi multumesc de sugestie! Probabil ma voi mai uita la niste comparatii intre mai multe modele, printre care si Asus.

 terratec, on 13 decembrie 2022 - 08:57, said:

@OP, care este sursa imaginii, laptop, tabletă, smartphone ?

Dacă sursa este laptop atunci cel mai potrivit ar fi un monitor Arzo.. de 17", celelalte sunt prea mici.
Unii ar economisi banii daţi pe un astfel de monitor şi ar trece direct la un laptop cu ecran de 17".
Da, despre laptop ar fi vorba. Avand in vedere ca sunt un fan al laptop-urilor cat se poate de portabile, iar ultimele au fost de 13-14inch (macbook), nu stiu daca mi-ar fi util nici un laptop, nici un display de 17". Luand in considerare lipsa unui stand si a marginilor, cred ca ar fi ok si 15.6" pentru un monitor extern.

 ryan87bc, on 13 decembrie 2022 - 08:57, said:

Am cumparat eu doua monitoare portabile ARZOPA, 15.6" si sunt foarte multumit de claritatea oferita. Chiar recomand asa ceva pentru cei ce lucreaza remote si au nevoie de mobilitate.
Multumesc frumos! Le ai de mult timp? Nu ai intampinat probleme cu ele?

 Aldulescu, on 13 decembrie 2022 - 08:58, said:

Dar ecranul de la laptop ce are?
Nu are nimic. E chiar perfect. Doar ca in multe cazuri, job-ul pe care il am mi-ar fi usurat daca as economisi din timpul petrecut cu schimbatul tab-urilor.

#7
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.03.2015

 Hazideon, on 13 decembrie 2022 - 09:17, said:


Multumesc frumos! Le ai de mult timp? Nu ai intampinat probleme cu ele?


Le am de aproximativ doua luni. Nu am avut probleme cu ele pana acum.

#8
esscu

esscu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.09.2013
Am eu un monitor ASUS ZenScreen Touch MB16AMT 15.6 daca te mai intereseaza . Este nou , l-am cumparat pe 2 ianuarie 2023 .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate