Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Despagubire in urma unei inundatii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019
Am sunat pana la urma si mi-au zis niste doamne ca pot completa cu datele mele dar sa las necompletata partea cu posesor al politei cu numarul si sa nu bifez nimic.

Acum am o nedumerire... daca imi vin banii, trebuie sa dau factura ca am renovat de ei sau nu intereseaza pe nimeni ce fac cu banii astia?

#20
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Faci ce vrei cu ei, poti sa ii joci la pacanele, dar paguba creata de vecinul tau asigurat se considera stinsa complet. E treaba ta cum repari in casa.

#21
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019

 Don_Costica, on 15 decembrie 2022 - 18:35, said:

Faci ce vrei cu ei, poti sa ii joci la pacanele, dar paguba creata de vecinul tau asigurat se considera stinsa complet. E treaba ta cum repari in casa.

Vad ca la facultativa cu raspundere civila fata de terti este trecuta o suma. Este cumva suma maxima alocata unor astfel de incidente? Ca de exemplu, mie daca imi intra apa in laptop si in tv si paguba depasea suma alocata acolo, ce se intampla? Multumesc pentru raspuns.

#22
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
E limita maxima pe care o despagubeste asiguratorul. Daca vrei mai mult, te incaieri cu vinovatul.

#23
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019

 Don_Costica, on 15 decembrie 2022 - 20:03, said:

E limita maxima pe care o despagubeste asiguratorul. Daca vrei mai mult, te incaieri cu vinovatul.

Am inteles. Multam :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate