Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

probleme conectare wifi de pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
P4th0

P4th0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 02.12.2019
buna seara! vin cu o problema destul de ciudata si anume ca pe telefonul meu si al maicamii wifi ul nu se conecteaza ( conexiunea nu a putut fi identificata) . Ambele telefoane se pot conecta la alte retele si wifiul merge pe toate dispozitivele inafara de cele 2 telefoane. Am incercat sa intru in setarile routerului prin adresa default gateway dar imi da pagine timeout

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,782
  • Înscris: 30.08.2006
Deci wifi-ul merge perfect exceptand doar 2 telefoane si faptul ca de pe celelalte dispozitive nu poti accesa interfata web al router-ului.

1. Restartezi routerul
2. Restartezi telefoanele.
3. Incerci sa te conectezi din nou.

#3
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,527
  • Înscris: 21.12.2006
Ce router, ce telefoane? Poate exista o incompatibilitate între router și telefoane, verifica setările routerului:
- fie telefoanele sunt compatibile cu standardul AC și routerul emite în standard AX
- fie routerul emite pe o frecvență pe care telefoanele nu o pot accesa: capete de început sau sfârșit de bandă, sau standard de emisie US, CN etc, iar telefoanele respecta normele și acceptă doar frecvente conforme EU și RO

#4
P4th0

P4th0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 02.12.2019

View Postnei-k, on 05 decembrie 2022 - 06:00, said:

Ce router, ce telefoane? Poate exista o incompatibilitate între router și telefoane, verifica setările routerului
telefoanele mergeau sa se conecteze pana acum cateva zile, nu cred ca e problema de compatibilitate

Edited by Ravy, 05 December 2022 - 22:25.


#5
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Reset router.
Daca nu isi revin, telefoanele ar trebui  sa aiba o optiune Reset network (la mine e la System&updates > Reset > ......_
Daca nu isi revin, reset complet telefoane, pe rind

#6
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,527
  • Înscris: 21.12.2006
Poate cineva a reușit să îți acceseze routerul și să schimbe parola de acces WiFi și parola de admin. Resetează cât mai rapid routerul și schimbă parolele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate