Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Avantaje Vodafone TV?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020
M-am uitat pe oferta Vodafone TV si am vazut ca ofera un mediabox pentru inregistrat programe TV (oferta pe care nu am mai vazut-o la alti furnizori) si in plus au in grila doua programe TV in spaniola (ceilalti furnizori nu ofera nimic in spaniola). Ma gandeam sa cer un sfat de la cine are deja Vodafone, in caz ca avantajele astea nu compenseaza alte eventuale probleme care pot sa apara.

Multumesc.

#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Netu e slabut, televiziunea e buna, decodoru ala e misto, mai ales cand folosesti functia replay.

Vezi in ce pret obtii...

#3
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

 ronuquet, on 28 noiembrie 2022 - 20:40, said:

Netu e slabut, televiziunea e buna, decodoru ala e misto, mai ales cand folosesti functia replay.

Daca pot inregistra programe TV e bine, tocmai am vazut insa ca mediabox-ul a disparut din oferta. Am sa sun sa verific.

#4
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Poti inregistra doar anumite canale, totul se desfasoara in cloud, trb conectat prin cablu Ethernet si prin cablu Catv.

Daca vrei poti sa ma intrebi de anumite canale si ti pot spune daca pot fi sau nu inregistrate.

Oricum ai arhiva de 7 zile pe maj posturilor, deci nici nu trb sa te chinui cu inregistrarea.

#5
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.05.2019
Fii foarte atent. Vodafone are Relatiile cu Clientii la pamant. Cata vreme nu ai treaba cu ei, e bine. Cand ai o problema nu poti ajunge la un individ persoana fizica. Iar agentii de teren incurca numerele seriale intr-un hal ca nu le mai dezleaga nimeni. Eu inca am inregistrat la ei un dispozitiv pe care l-am predat de un an. Orice email, scan, convorbire, etc, am facut cu ei parca as vorbi singur. Daca nu te obliga nimeni sa te legi la cap cu Vodafone, mai bine nu te lega... O firma cu mai mare rea vointafata de clienti eu unul nu am mai vazut. La noi sau aiurea.


#6
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

 gogu1905, on 28 noiembrie 2022 - 20:51, said:

Fii foarte atent. Vodafone are Relatiile cu Clientii la pamant. Cata vreme nu ai treaba cu ei, e bine.
Dar atunci ce companie recomandati? Ma intreb de ce nu ofera si alte companii mediabox.

#7
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
In Romania nu exista ce vrei tu inafara de Vodafone.

Din pacate confirm ce a zis colegul de mai sus.

#8
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

 ronuquet, on 28 noiembrie 2022 - 20:49, said:

Poti inregistra doar anumite canale, totul se desfasoara in cloud, trb conectat prin cablu Ethernet si prin cablu Catv.

Daca vrei poti sa ma intrebi de anumite canale si ti pot spune daca pot fi sau nu inregistrate.

Oricum ai arhiva de 7 zile pe maj posturilor, deci nici nu trb sa te chinui cu inregistrarea.

M-ar interesa TVR 1 si Prima. Insa acum nu mai sunt sigur daca oferta include mediabox, insa presupun ca s-ar putea cumpara de undeva.

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
TVR 1 si Prima au. Include mediabox, du te intr un magazin si iti vor da, cere Vodafone TV.

#10
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

 ronuquet, on 28 noiembrie 2022 - 21:28, said:

TVR 1 si Prima au. Include mediabox, du te intr un magazin si iti vor da, cere Vodafone TV.
Da, multumesc. Voi lua legatura cu ei.

#11
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.05.2019

 nistorc, on 28 noiembrie 2022 - 21:00, said:

Dar atunci ce companie recomandati? Ma intreb de ce nu ofera si alte companii mediabox.

Daca problema ta e inregistrarea programelor TV, atunci solutia e alta: un TV compatibil CI+, cu HDD extern si cu toata problema cu inregistrarea pasata pe sistemul de receptie al TV-ului. Si scapi si de a doua telecomanda.

#12
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005
Eu sunt la Digi dar am smart Tv cu CI+ si un HDD extern, asa cum a spus si colegul de mai sus.  Am posibilitatea sa inregistrez 2 canale in acelasi timp Posted Image .

#13
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 08.09.2006

 nistorc, on 28 noiembrie 2022 - 20:32, said:

M-am uitat pe oferta Vodafone TV si am vazut ca ofera un mediabox pentru inregistrat programe TV (oferta pe care nu am mai vazut-o la alti furnizori) si in plus au in grila doua programe TV in spaniola (ceilalti furnizori nu ofera nimic in spaniola). Ma gandeam sa cer un sfat de la cine are deja Vodafone, in caz ca avantajele astea nu compenseaza alte eventuale probleme care pot sa apara.

Multumesc.

cea mai buna varianta este CIplus cu Hdd extern in Tv și înregistrezi ce vrei tu, nu te complica cu boxuri, nu merita, eu folosesc varianta asta de 4 ani si sunt foarte mulțumit. Am negociat cu ei am 2 CI Cam pe care le am puse in 2 tv separate, am înregistrări de câțiva ani. Pe box ai înregistrări in Cloud pentru 7 zile, nici nu se compara….

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate