Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Întrebări despre suprapunere CCC, concediu de maternitate, luna (lunile) tatălui

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,
Am mai multe întrebări legate de suprapunere CCC, concediu medical de maternitate și luna (lunile) tatălui de CCC.
Soția a fost în concediu de maternitate între 01.07.2021 - 30.10.2021, nașterea primului copil a fost pe 25.08.2021.
Soția este în CCC din 01.11.2021 - prezent.
Acum este însărcinată cu al doilea copil, a doua naștere fiind estimată pe 10.04.2023.
Întreb că nu știu cum se procedează în viitorul apropiat:
1. Mai beneficiază de concediu medical fiind în CCC? Se suspendă CCC? Venitul este mai mare în CM decât CCC.
2. Tatăl mai trebuie să ceară CCC pentru o lună (sau 2, înțeleg că există o OUG care prelungește CCC tatălui la 2 luni)
3. Soția pierde luni din CCC prin suprapunere ori beneficiază de toată perioada legală 2 + 2 ani minus lunile tatălui?
Mulțumim.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Sotia nu pierde nimic dom'le
Din contra - pe perioada suprapunerii indemnizatia se majoreaza cu un coeficient (era 2.5 - acum nu stiu exact cat e)
Dupa perioada de suprapunere, coeficientul dispare si ramane indemnizatia standard

La intrebarea despre tatic - nu stiu raspunsul Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate