Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre FOODIE recomandat de Scarlatescu

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://i.imgur.com/vw3A1yA.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ma omoara astia cu reclame pe facebook, nu am mai rezistat si deschid topicul asta sa vedem cine a comandat si ce pareri are.

Eu vazusem intr-un colt reclama statica cu 25 de lei reducere la comanda si mi-am zis sa ma las pacalit, am intrat pe site sa comand. Am pus acolo chestii standard insumand 2000 de calorii si totalul a iesit 75 de lei/zi. Veti zice ca merita daca ai si 25 de lei reducere, dar de fapt reducerea era la abonamentul pe 5 zile, deci se aplica la 375 de lei. Nu am mai comandat, ca vin vremuri de criza si strang banii sa platesc gazul si curentul.

#2
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 23.06.2008
M-au omorat si pe mine cu reclamele. Sunt curios daca sunt persoane care au comandat si in special daca inainte incercasera alte servicii de acest gen.

Eu personal am comandat de la un serviciu d'asta in urma cu vreo 3-4 ani, dar mancarea nu era cu mult peste nivelul "mediocru". Depindea totusi de zile, dar per total nu mi se paruse ca ar fi meritat acei bani. Era doar hype-ul foarte mare in jurul lor in acel moment.

#3
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 02.05.2008
E de ajuns sa citesti review-urile de pe google ca sa zici pas

Edited by Maryus89, 23 November 2022 - 17:22.


#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Foodie inseamna food addict, dependent de mancat (ce e gustos pentru el), eu ma incadrez aici. A foodie regularly is also obese. Scarlatescu a fost si a slabit.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Pentru mine absolut orice este legat de Scarlatescu Florin este sinonim cu greata.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai asta e Catalin NU Florin Posted Image

Dar nu conteaza
Va dati seama ca fara emisiunile alea imbecile de la TV astia erau niste un fel de neica' nimeni ?

Ce bine de mine ca nu am Facebook Posted Image

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Sau instalati ad block, ca sa nu va mai apara reclame, si mancati ce vreti. Eu nu am grija asta. Multumesc, ad block, ca sunt dolofanul care sunt!

#8
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
In primul rand nu zice ca meniurile alea sunt ieftine, zice ca sunt delicioase (termen mult prea utilizat).
Apoi voi sunteti constienti ca Scarlatescu e platit bine sa recomande chestiile alea si nu le recomanda doar asa ca i-au super placut lui?

#9
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Pai in perioade din astea de criza, inflatie majora, preturi care urca la cer ...ultimul lucru care ti mai lipseste e sa i umfli buzunarele unui patron la o teapa ca asta. :)
Aia sunt bani cu care mananci vita angus, somon, icre de stiuca si altele..dar acasa bineinteles

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ok. Sa o luam cu inceputul. Cine-i Scarlatescu? Pare ar fi un personaj din operele lui Mircea Eliade.

#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sunt situatii in care e bine sa existe o asemenea pravalie.
E cam trist sa ajungi in asemenea situatie.

Edited by pasilla, 23 November 2022 - 17:52.


#12
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai de ce e trist ?

La impinge tava se mananca destul de bine si ieftin
Pravalia asta e tot un fel de "impinge tava" dar iti aduce mancarea acasa la pret marit pentru ca  ... mna ... e recomandata de "marele" chef Scarlatescu

Chiar asa ? Cine-i asta ?

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
M-am uitat si eu ca m-ati facut curios, la meniul de 1 zi.
Pun un pariu, ca intr-o zi halesc cred tot ce e in meniul ala ca optiuni, adica tot ce se poate alege.
Am 1.71 si 79 kg.

Ca bani, cu 70 de lei in ziua de azi chiar gatit acasa e destul de greu...
Nu pare mai interesanta partea cu mancarea gatita pe Foodie ? Nu iesi mai bine ?

Edited by althea, 24 November 2022 - 17:16.


#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 Naijax, on 23 noiembrie 2022 - 17:37, said:

Pai asta e Catalin NU Florin Posted Image

Dar nu conteaza
Va dati seama ca fara emisiunile alea imbecile de la TV astia erau niste un fel de neica' nimeni ?

Ce bine de mine ca nu am Facebook Posted Image

Da, am confundat prenumele cu cel al altui partener "celebru" in ale bucatariei. Pana la urma ce mi-e Catalin ce mi-e Florin, cam totuna

#15
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

 Naijax, on 23 noiembrie 2022 - 17:56, said:

Pai de ce e trist ?

La impinge tava se mananca destul de bine si ieftin
Pravalia asta e tot un fel de "impinge tava" dar iti aduce mancarea acasa la pret marit pentru ca  ... mna ... e recomandata de "marele" chef Scarlatescu

Chiar asa ? Cine-i asta ?

Pai mananca la impinge tava atunci. Adica nu cred ca e obligatoriu sa comanzi de la aia, nu?

#16
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Evident ca Domnu Scarlatescu recomanda doar daca e platit. Bine platit.

Nu-s ce sa zic de mancarea aia, dar am fost la un restaurant Burger si Scoici, al Domnului Scarlatescu, si n-am fost impresionat deloc.

#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Scoici oricum nu mananc.

#18
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,235
  • Înscris: 30.05.2006
Treaba este simpla. Unii care nu prea au vanzare merg la el, se folosesc de numele lui (+ poza cu mecla) si o baga pe asta cu.... Chef X-ulescu va recomanda. In realitate individul (chiar daca ar avea abilitati cunilare desavarsite) nu are nici o treaba cu preparatul. Doar gireaza cu el, dar el este pregatit cel mai probabil intr-o unitate de tip catering, de Tanti Floarea, platita cu 2000 lei/luna. Scarlatescu se bucura ca face si el un ban sa aiba sa ii ia lui iubi (mai tanara ca el cu aproape 20 de ani) ceva frumox de Craciun, si sellerul ca mai face rulaj la cartofi si fasole. Everybody's a happy camper.

De obicei tipul asta de mancare (food to door) mai ales pe plan personalizat, cu calorii and shit (care oricum nu se pot verifica, ii crezi tu pe cuvant) costa mult. Comoditatea se plateste.

Edited by Maskatu, 25 November 2022 - 14:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate