Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Baterie Sony Vaio SVE151E11M

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005
Domnilor, am o problema cu bateria la laptopul mai sus mentionat, bateria tinea undeva in jur de 2.5 ore, brusc nu s-a ma incarcat. Incarcatorul este original.
Ma gandesc ca este bateria de vina, dar, in mod normal, jos nu ar trebui sa scrie "not charging"? Mie imi afiseaza "0% avaiable (pluged in)"
Sistemul de operare Win 10 Pro!
Multumesc anticipat!

Attached Files



#2
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 21.07.2011
Poti incerca sa dezinstalezi bateria (vezi poza), un restart si ar trebuie sa revina la normal
Posted Image
daca nu alta baterie

Baterie Sony Vaio PCG-71811M PCG-71911M PCG-91211M SVE1511C5E SVE151E11M SVE151G13M

Attached Files


Edited by NAlexQ, 22 November 2022 - 19:19.


#3
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005
Am incercat acum, dupa restart, pentru aproximativ 30 de secunde arata ca incarca insa cu acelasi mesaj, "0% avaiable (pluged in)" ar fi trebuit sa apara "charging"!
Bine, e posibil sa se fi dus bateria, brusc dar e posibil, insa ar trebui sa afiseze "not charging", corect?

#4
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 21.07.2011
"not charging" daca mai putea comunica cu bateria, dar la tine este ca si cum nu este atasata de laptop.
Alta baterie sau ramai cu el tot timpul conectat la curent (dar scoate bateria din el ca sa nu ai si alte surprize).

#5
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005
Fac un update la Windows, apoi o sa scot bateria sa vad ce mesaj afiseaza, daca este la fel sau imi spune ca nu am baterie.
Revin! :D

#6
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005
Nop! Imi apare bateria cu un X pe ea si mesajul "No battery is detected"!
Posibil "defectul" sa fi survenit in urma unui update la windows! Mai sap! :D

#7
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,543
  • Înscris: 01.08.2005
Ledul de incarcare este portocaliu, semn ca incarca bateria, desi nu o incarca, mesajul a ramas acelasi, in schimb Vaio Care imi arata ca bateria este excelenta! Operatie reusita, pacient mort! Posted Image

Attached Files



#8
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 21.07.2011
Daca tot ai timp si nu esti convins ca bateria trebuie schimbata poti incerca sa bootezi de pe un Sistem de Operare portabil (LiveUSB OS) sa vezi daca in acela iti arata ca incarca bateria. Daca arata ca bateria incarca si ca poate functiona doar pe bateria atunci este cum ai sugerat tu "Posibil "defectul" sa fi survenit in urma unui update la windows!". Daca nu schimbat bateria.

Edited by NAlexQ, 23 November 2022 - 06:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate