Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
6857 replies to this topic

#1531
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,574
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.imgbox.com/O5BHRpGI.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images3.imgbox.com/14/7c/gyu58VAg_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/63/b1/LSJfcibh_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Kulusevski vs Man City (0-1)
https://streamable.com/7rq8do

Royal vs Man City (0-2)
https://streamable.com/r42neu

Alvarez vs Tottenham (1-2)
https://streamable.com/1oidp5

Haaland vs Tottenham (2-2)
https://streamable.com/8op5xb

Mahrez vs Tottenham (3-2)
https://streamable.com/3c9tn8

Mahrez vs Tottenham (4-2)
https://streamable.com/dtpy74


de asta EPL este cel mai frumos campionat din lume... splendid meci

#1532
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Astăzi este ziua cea mare pentru mine. Revine Bundesliga după o pauză de mai bine de 2 luni! Și cu ce meci: Leipzig-Bayern, un adevărat derby, o rivalitate care a apărut din senin, dar care a produs multe meciuri memorabile, printre care un 4-5 în 2017 și un 3-5, recent, în Supercupa Germaniei. Poate că unii nu urmăriți deloc campionatul Germaniei, dar acest meci e de neratat dacă vă place fotbalul spectacol.

Ca formule de start, de la Leipzig va lipsi, se pare, Nkunku. O piesă esențială din puzzle-ul construit de Marco Rose, dar și în atare condiții se anunță un meci foarte dificil pentru bavarezi. „Taurii” au destule opțiuni în atac, un Werner, un Silva sau Olmo. Din tabăra oaspeților vor lipsi nume grele în apărare precum Neuer, Hernandez sau Mazraoui, dar și în atac - Mane. Vestea bună pentru mine e că a venit portar nou, cu experiență, în persoana lui Sommer. Atacul va fi format, probabil, din Musiala, Coman, Sane și Choupo-Moting. După acel 4-4 în amicalul cu Salzburg, cred că se vor marca goluri în ambele părți, sunt defensive fragile și de o parte și de alta.

Meciul e de 1x2, dar sper că la final va fi de 2. :D Așadar, să fie spectacol și goluri! :)

#1533
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 20 ianuarie 2023 - 09:24, said:

Astăzi este ziua cea mare pentru mine. Revine Bundesliga după o pauză de mai bine de 2 luni! Și cu ce meci: Leipzig-Bayern, un adevărat derby, o rivalitate care a apărut din senin, dar care a produs multe meciuri memorabile, printre care un 4-5 în 2017 și un 3-5, recent, în Supercupa Germaniei. Poate că unii nu urmăriți deloc campionatul Germaniei, dar acest meci e de neratat dacă vă place fotbalul spectacol.

Ca formule de start, de la Leipzig va lipsi, se pare, Nkunku. O piesă esențială din puzzle-ul construit de Marco Rose, dar și în atare condiții se anunță un meci foarte dificil pentru bavarezi. „Taurii” au destule opțiuni în atac, un Werner, un Silva sau Olmo. Din tabăra oaspeților vor lipsi nume grele în apărare precum Neuer, Hernandez sau Mazraoui, dar și în atac - Mane. Vestea bună pentru mine e că a venit portar nou, cu experiență, în persoana lui Sommer. Atacul va fi format, probabil, din Musiala, Coman, Sane și Choupo-Moting. După acel 4-4 în amicalul cu Salzburg, cred că se vor marca goluri în ambele părți, sunt defensive fragile și de o parte și de alta.

Meciul e de 1x2, dar sper că la final va fi de 2. Posted Image Așadar, să fie spectacol și goluri! Posted Image
Frumoasă prezentare Fanule...si pt că tot ai pomenit de Nkunku...un jucător care imi place mult...imi aminteam că s-a accidentat exact inainte de Mondial...dar ce nu imi aminteam Posted Image ...era că si el va face parte din colecția Magicianului Posted Image ...,de altfel e normal să mai uiti din ei...,sunt atât de mulți noi veniți...că nici Magicianul nu-si mai aduce aminte care de unde vine...,cum ii cheamă si pe ce post joacă Posted Image ...

Chelsea l-a transferat pe Christopher Nkunku, golgheterul din Bundesliga...,uitasem Posted Image ...,deci jucători ofensivi vor fi câte 4 pe fiecare post...n-am mai văzut asa ceva niciodată...,in plus cumpăra la greu aproape exclusiv jucători ofensivi(excepție Badiashile...) desi au primit destule goluri...,deci mă astept să aducă până la finalul perioadei de mercato...măcar încă vreo 3 fundasi si 2-3 mijlocasi defensivi Posted Image ...,altfel Magicul degeaba are 15 atacanti când i se va accidenta un fundas Posted Image ...

Si hai să mai râdem putin si de Dortmund...,era unul pe la Vaslui când incă se juca fotbal acolo...despre care Porumboiu zicea că-i de o dată cu el Posted Image ...,Mike Temwanjera...el in buletin avea 30 ani...Porumboiu vreo 60 ani Posted Image ...,eu cred că Moukoko seamănă cu Mike Temwanjera Posted Image ...,o fi fiul lui Mike...sau cel putin sunt neamuri Posted Image ...

#1534
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Mai vin cu un update de transferuri. Gianluca Di Marzio, un jurnalist foarte bun din Italia, anunță pe Twitter că Arsenal mai face un transfer. „Tunarii” îl cumpără de la Spezia pe fundașul polonez Kiwior pentru 25 de milioane de euro. Se pare că jucătorul va fi în weekend la Londra și va semna contractul. Sincer, nu îl știu pe acest jucător, Minereu, ne poți ajuta?

#1535
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 20 ianuarie 2023 - 13:59, said:

Mai vin cu un update de transferuri. Gianluca Di Marzio, un jurnalist foarte bun din Italia, anunță pe Twitter că Arsenal mai face un transfer. „Tunarii” îl cumpără de la Spezia pe fundașul polonez Kiwior pentru 25 de milioane de euro. Se pare că jucătorul va fi în weekend la Londra și va semna contractul. Sincer, nu îl știu pe acest jucător, Minereu, ne poți ajuta?
Tânăr 23 ani in conformitate cu politica clubului...,văd că e de picior stâng si poate juca si fundas central si lateral si mijlocas defensiv...,deci e polivalent dar departe de visele cu Declan Rice...

Spezia văd că la luat din Polonia acum 1 an jumate cu 2 milioane...,acum il dă cu 25 milioane...,cam mult plătesc Tunarii pt un fundaș polonez destul de necunoscut...

#1536
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Căline, hai că a luat Sport Extra și campionatul arabilor și vor da și de acolo meciuri. Am mai văzut că au pe fotografia de copertă de pe facebook și logo-ul campionatului Austriei, deci îl vor da și pe acel când se reia (din 10 februarie). Multe campionate, puține canale. :D

#1537
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 20 ianuarie 2023 - 16:25, said:

Căline, hai că a luat Sport Extra și campionatul arabilor și vor da și de acolo meciuri. Am mai văzut că au pe fotografia de copertă de pe facebook și logo-ul campionatului Austriei, deci îl vor da și pe acel când se reia (din 10 februarie). Multe campionate, puține canale. Posted Image
Cea mai proasta stire...,mai rău nici că se putea...,incep si astia la fel ca Digi să se întindă mai mult decât ii tine pătura...,aveau un produs de interes pt iubitorii de fotbal...Eredivisie...,cel mai interesant campionat...el si cel portughez după cele 5 de top...

Si ce să vezi...desi au doar 3 meciuri mari si late pe etapă de onorat...adică Ajax...,Feyenoord...si PSV...deja etapa trecută a inceput bătaia de joc pe care o oferă si Digi...,in loc să transmită meciul liderului Feyenoord...au dat baschet din lipsa de spațiu...,deci dacă ai probleme cu spațiul e inutil să mai cumperi competiții că faci varză tot programul....

La arabi si austrieci nu se uită nimeni...,noi care suntem impătimiți si nu reușim să urmărim cum trebuie campionatele top 5 pt că foarte multe meciuri se suprapun...,mai pui din Olanda si Portugalia cele 3+3 echipe de top...si ar fi ok să le poată transmite...,dar la cât de putine canale sunt...matematic devine imposibil...,de azi revine si liga 1 care singură ocupă un canal,tenisul ocupă altul,iar handbalul,baschetul si rugby -ul mai ocupă un canal...,deci spațiul care mai rămâne e fix pistol cu apă...

Eu n-am treaba că văd oricum tot ce doresc...dar când ei au un singur canal in care deja se suprapun competițiile existente...să mai cumperi alte drepturi...faci doar rău si e aberant...

La fel ca trustul Pro...care folosește 1 rahat de canal si cumpăra 2 competiții care au zeci de meciuri ambele la aceeași ora...,noaptea minții...,iti iei masină scumpă...dar tu n-ai casa unde să locuiești Posted Image ...

Vrei să cumperi drepturi e ok...sunt o grămadă de sporturi care nu sunt transmise + la fotbal e Championship de 10 ori mai interesat decât arabii,Ronaldo si cimitirul elefanților Posted Image ...,dar prima dată deschide măcar alte 7-8 canale de sport si apoi cumpăra alte drepturi...

#1538
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 22.02.2015
Jucand la Spezia nu l.am vazut prea mult pe acest polonez si s.ar putea sa ma insel dar la fel ca si Calin cred ca e o afacere f.buna pentru Spezia, nesperat de buna cred. Nu aș putea sa spun ca in timpul scurt de cand joaca in Seria A s.a facut remarcat dar repet, jucand la Spezia l.am vazut f.putin.

#1539
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Oficial, Trossard e jucatorul celor de la Arsenal!

#1540
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Chiar asta vroiam si eu sa anunt. Aici este video-ul lui Fabrizio Romano: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FDfZWJdgvoM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trossard la Arsenal , Noni Madueke de la PSV la Chelsea, Konrad Laimer oficial la Bayern Munchen.

Here we GO !

Edited by serpiko33, 20 January 2023 - 18:36.


#1541
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 06.04.2006
pfui..si eu care le scrisesem astora de al sportextra sa bage si cv ciclism..din ceea ce nu e difuzat de esp

#1542
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 26.12.2017
Cum nu e nici un meci de urmarit seara asta, o sa ma sacrific si o sa ma uit la Bayern

Edited by johnnycrush, 20 January 2023 - 21:40.


#1543
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View Postjohnnycrush, on 20 ianuarie 2023 - 21:39, said:

Cum nu e nici un meci de urmarit seara asta, o sa ma sacrific si o sa ma uit la Bayern
Tu ai posibilitatea să nu te sacrifici...poți urmări un meci mai mult decât interesat si eliminatoriu in Cupa Frantei... Marseille - Rennes...ora 22,10

Edited by Calin72, 20 January 2023 - 22:12.


#1544
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 26.12.2017
Mamma mia, uitasem de el, daca n-am trecut Cupa Frantei la favorite in flashscore!
Merci beaucoup!

#1545
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Johnny, părăsești un meci cu un ritm foarte bun pentru o partida din Cupa Franței? Dezamăgitor. :D

Prima repriza buna pentru bavarezi, dominație aproape totala, Leipzig a existat doar pe câteva contre. Sper la mai multe goluri in repriza secunda.

#1546
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 25.01.2021

View Postjohnnycrush, on 20 ianuarie 2023 - 22:17, said:

Mamma mia, uitasem de el, daca n-am trecut Cupa Frantei la favorite in flashscore!
Merci beaucoup!
Eu am trecut-o la favorite pe flashscore...si imi bifez pe toată săptămâna ce urmează toate meciurile interesante din toate campionatele si cupele care le am la favorite...,nu prea ratez nimic Posted Image ...

View PostBundesligaFan, on 20 ianuarie 2023 - 22:24, said:

Johnny, părăsești un meci cu un ritm foarte bun pentru o partida din Cupa Franței? Dezamăgitor. Posted Image

Prima repriza buna pentru bavarezi, dominație aproape totala, Leipzig a existat doar pe câteva contre. Sper la mai multe goluri in repriza secunda.
Fanule meciul e ok...,bine o viteză in minus față de Premier League Posted Image ...,atmosferă bună...,dar lipseste un singur lucru...si cel mai important...,elementul surpriză...,dacă in Premier oricine poate învinge pe oricine...când joaca Bayern se stie dinainte cum se termină si-ti piere tot cheful...,tot cheful dacă nu esti fan Bayern  Posted Image ...

Dacă nici rivala când joaca acasă nu-i încurcă pe Bayern...cum Rennes au făcut cu PSG...,atunci trebuie sa-i dau dreptate lui Johnny...

#1547
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 26.12.2017

View PostBundesligaFan, on 20 ianuarie 2023 - 22:24, said:

Johnny, părăsești un meci cu un ritm foarte bun pentru o partida din Cupa Franței? Dezamăgitor. Posted Image

Prima repriza buna pentru bavarezi, dominație aproape totala, Leipzig a existat doar pe câteva contre. Sper la mai multe goluri in repriza secunda.
Eu urmaresc Ligue 1 in general si Rennes si Lille in special.
Bundesliga n-o urmaresc deloc, Bayern castiga intotdeauna titlul, e "moartea pasiunii" vorba lui Calin.
Tinand cont de toate astea, am facut alegerea corecta!
PS. Caline meciul din Cupa Frantei e transmis si de France 3

Edited by johnnycrush, 20 January 2023 - 23:05.


#1548
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Juventus a fost depunctata in Italia cu 15 puncte !

.Locul 10 și șanse doar pentru Conference League. Au curs suspendările și pentru fosta conducere a lui Juventus. 2 ani și jumătate pentru Fabio Paratici, câte 2 ani pentru Agnelli și Arrivabene, un an și 4 luni pentru Cherubini și 8 luni pentru Nedved.

Dpmdv, clubul asta se indreapta spre Serie B, din nou.

Edited by Fly_85, 20 January 2023 - 23:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate