Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cos de gunoi bucatarie ascuns in mobilier

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Am avut unu cam asa ceva: https://www.emag.ro/...6/pd/D3NRBFBBM/ Dar a devenit infect insa si mai rau e ca s-a rup ceva plastic de sprijin si nu se maideschidea capacul, plus ca tot iesea din pivotul acela si nu mai lasa usa la dulap sa se inchida calmea, a fost mare jale. Ma intereseaza sa cumpar unul care sa incapa in acelasi loc chiar si pe un sistem asemanator dar sa fie mai trainic, preferabil din metal si nu plastic care se rupe si nu tine greutate mare. Ce recomandari aveti ? Ms

#2
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,050
  • Înscris: 29.01.2016
Recomand unul aproximativ la fel, pe acelasi principiu, doar ca din aluminiu sau alt metal usor. La mine rezista asa ceva de peste 7 ani.
Ca mai iese cuiul de la suport din cand in cand, asta e altceva, si e normal, dar il pui la loc in 3 secunde.
Uite, ceva de feleul asta :

https://accemob.ro/p...ch-clasica-11l/

Iti recomand sa mergi sa te uiti la magazinele cu materiale de mobila, cele cu pal, cu manere, balamale, rotite, picioruse, tot ce tine de mobila. Sigur au si asa ceva.

#3
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 23.12.2015
Nu stiu daca exista in Romania, dar peste ocean am asa ceva. E bun ca nu ocupa foarte mult loc si merge si cu pungi de plastic obisnuite care le iei cand faci cumparaturile.

Attached Files



#4
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

 Magicwisewolf, on 19 noiembrie 2022 - 11:02, said:

Recomand unul aproximativ la fel, pe acelasi principiu, doar ca din aluminiu sau alt metal usor. La mine rezista asa ceva de peste 7 ani.
Ca mai iese cuiul de la suport din cand in cand, asta e altceva, si e normal, dar il pui la loc in 3 secunde.
Uite, ceva de feleul asta :

https://accemob.ro/p...ch-clasica-11l/

Iti recomand sa mergi sa te uiti la magazinele cu materiale de mobila, cele cu pal, cu manere, balamale, rotite, picioruse, tot ce tine de mobila. Sigur au si asa ceva.

Ideea e ca eu am avut probelma la al meu cu partea aia de jos in primul rand si de sus neagra, care pare a fi plastic. Corpul cosului de gunoi era din metal si la mine dar problema nu acolo era ci la partea de jos si de sus unde era plastic care s-a rupt.Plus ca al meu avea sistem mai fain la capac, capacul era prins de interiorul dulapului si cu un sistem se ridica (fara sfoara)

#5
MFU

MFU

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 18.09.2022

 vladut01, on 19 noiembrie 2022 - 16:43, said:

Nu stiu daca exista in Romania, dar peste ocean am asa ceva. E bun ca nu ocupa foarte mult loc si merge si cu pungi de plastic obisnuite care le iei cand faci cumparaturile.

Da este o alegere bună. Și eu am așa ceva de mai bine de 10 ani. Și încă funcționează.

#6
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020

 MFU, on 21 noiembrie 2022 - 12:08, said:


Da este o alegere bună. Și eu am așa ceva de mai bine de 10 ani. Și încă funcționează.

Sincer asta mi se pare o varianta buna. Parca imi pare mai rezistent, ar trebui sa vad daca mi-ar incapea pe usa mea si in spatiul de sub chiuveta. Apropo, capacul il ridici cu mana sau se deschide cumva singur cand deschizi usa ? Iar scheletul ala se murdareste in timp sau e cam ferit ?  Apoi tine greutatea si ar mai fi o chestie. daca e pe usa, tin balamalele o asemenea greutate ? Si se mai inchide usa ?

#7
MFU

MFU

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 18.09.2022

 alexandersch, on 22 noiembrie 2022 - 00:29, said:

Sincer asta mi se pare o varianta buna. Parca imi pare mai rezistent, ar trebui sa vad daca mi-ar incapea pe usa mea si in spatiul de sub chiuveta. Apropo, capacul il ridici cu mana sau se deschide cumva singur cand deschizi usa ? Iar scheletul ala se murdareste in timp sau e cam ferit ?  Apoi tine greutatea si ar mai fi o chestie. daca e pe usa, tin balamalele o asemenea greutate ? Si se mai inchide usa ?

1. Lățimea este de 280mm deci merge montat și pe o ușă cu lățimea de 300mm.
2. Capacul se deschide odată cu ușa. Are atașată o ață care trece printr-un cârlig și când ușa este la 90 grade față de corpul măștii de chiuvetă și capacul este în poziție maxim deschis.
3. Se murdărește inelul care ține sacul menajer. Evident, la un interval de timp trebuie dat jos de pe ușă și primenit. Merge toaletat și montat dar o curățire riguroasă o faci cu el demontat din cele 4 holtzșuruburi. Dacă ai uși din MDF cu frezare adâncă mare atenție la poziționare, să nu scoată vreun holtzșurub capul prin frezare!
4. Două balamale sunt suficiente. Dacă ai dubii poți monta câte balamale dorești.
5. Ușa funcționează fără probleme. Și cu amortizor și fără.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate