Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Vreau sa imi iau doua monitoare identice, ce recomandari aveti ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexandersch

alexandersch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 19.09.2020
Salut. Tocmai mi-am achizitionat un brat care suporta 2 monitoare pe care vreau sa montez 2 monitoare. Dispun de un monitor marca Dell P2219H si am trei variante unde va rog sa ma ajutati sa o aleg pe cea mai buna.

si nu stiu daca vreau sa mai iau unul identic sau sa scap de acesta si sa cumpar alte 2 monitoare identice. Sau a trei

1. Mai cumpar un monitor Dell P2219H (daca se mai gaseste)
2. Vand monitorul Dell P2219H si cumpar 2 monitoare identice (aici astept sugestii)
3  Pastrez Dell P2219H si mai cumpar un monitor generatie mai noua poate pe aceleasi dimensiuni. (poate P2222H ?)

Am niste neclaritati pentru fiecare punct in parte/

1. Cum vi se pare monitorul acesta? Merita pastrat? E deprecated? A aparut tehnilogie mai noua? Il voi folosi in special la web, rar photosop, filme mai deloc, jocuri aproape nici atat
2. Daca e sa iau 2 monitoare noi diagonala cred maxim 22, nu imi trebuie mai mare caci nu ma ajuta dar daca tot cumpar ceva, nu as lua chiar orice. M-as uita la calitate/pret
3. Ce monitor ar fi cel mai apropiat de al meu? am facut o comparatie https://www.displayd...19h/dell-p2222h desi zice ca au aceeasi diagonala dimensiuni, cel nou zice ca are 21.5 pe cand al meu cica are 22 in. Nu stiu cum vine asta.

Astept sugestii mersi

#2
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
1. Penru nevoile tale este suficient de bun. Daca mai gasesti altul la fel ar fi ideal
3. Și al tău se pare ca are 21,5 diagonala nu 22  https://www.dell.com...219h-monitor/pd la specificații dar poți avea surprize.  Totuși ei trec clasa „diagonalei”. Real au amândouă 21,5 inchi. Cel nou ara rama ceva mai subțire
2. Pct 2 depinde de diagonala reală a celui deținut.

Edited by orlandobarbulescu, 18 November 2022 - 06:57.


#3
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008
Daca pana acum ti-a ajuns acel 21.5" la ce-ti trebuie 2 monitoare ?
Nu ai zis deci presupun ca nu ai nevoie, eventual 1 monitor mai mare.

Ah stai ca nu-ti trebuie monitor mai mare, atunci la ce-ti trebuie 2 ? Posted Image

Edited by sirgoofy, 18 November 2022 - 08:41.


#4
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
2 monitoare în extended desktop sunt mai practice.

#5
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008

View PostBloodRa, on 18 noiembrie 2022 - 09:29, said:

2 monitoare în extended desktop sunt mai practice.

În foarte multe cazuri. De exemplu eu fac traduceri. Pe un monitor este textul de tradus pe altul lucrez efectiv

#6
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
U2415 ....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate