Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Motan super harnic

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
Yhzx23

Yhzx23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 08.11.2022
Pisica oricat de multa mancare ar primi nu inceteaza sa vaneze.
Cainele in schimb daca are ce manca se multumeste cu ce primeste si nu se apuca de vanatoare.

#20
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 15.08.2005
sa vezi ce misto e cand ti-i pune pe perna :D

#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

View PostYhzx23, on 17 noiembrie 2022 - 18:12, said:

Cainele in schimb daca are ce manca se multumeste cu ce primeste si nu se apuca de vanatoare.

nu-s de acord cu asta; ai mei sunt bine hrăniți, dar tot vânează încontinuu!
ce-i drept sunt setteri Posted Image

nene inițiator: bucură-te! chiar și pisicile s-au aristrocratizat Posted Image puține mai vânează!
nu numai că s-o lași în pace, ba chiar mângâi-o și încurajeaz-o să continue!!!

PS: în zona mea este o avalanșă de șoareci, se pare că anul ista ceva le-a priit... :(

Edited by gushpi, 17 November 2022 - 19:00.


#22
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
Pune la ușă la intrare un poster cu tine în naturală, să creadă motanul că ești tu.
Pune și un coteț drăguț, cu plapumă și tot ce trebuie, ca sa creadă cotoiul că acolo e dormitorul.

#23
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

View Postgushpi, on 17 noiembrie 2022 - 19:01, said:

PS: în zona mea este o avalanșă de șoareci, se pare că anul ista ceva le-a priit... Posted Image

Poate ca seceta.

#24
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,287
  • Înscris: 29.04.2008
Asa cum au mentionat cativa antevorbitori: blochezi accesul la usita si permiti accesul doar pe usa. O sa-ti dai seama dupa mieunat daca are ceva in gura si deschizi in concordanta.

#25
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 03.04.2013
Bai ce lume.... unii le dati afara, altii le inchid in casa....

Attached File  cat out 1.jpg   8.94K   45 downloadsAttached File  cat out 2.jpg   9.19K   45 downloads

#26
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006

View Postaaaa4567, on 17 noiembrie 2022 - 17:06, said:

Pisica sa prinda soareci, Doamne fereste, cum de s-a vazut asa ceva? E sfarsitul Lumii!

Posted Image

Ce sa-i faci, mai? Scoate-ti mata la o cafea, la o discutie, la o negociere, asa, ca intre oameni! La psiholog, daca se poate!

Doamne, ce probleme au unii...

Tomcmai, ca lumea se plange ca matele actuale nu prea mai prind...

Maine- poimaine o sa vina parintii la doctor, sa intrebe de ce sug sugarii tata...
E greu sa citesti intrebarea din topic nu-i asa? E mult mai usor sa trollam si sa ne dam ochii peste cap ce idioti sunt altii, nu?

View Postiladi, on 17 noiembrie 2022 - 19:29, said:

Asa cum au mentionat cativa antevorbitori: blochezi accesul la usita si permiti accesul doar pe usa. O sa-ti dai seama dupa mieunat daca are ceva in gura si deschizi in concordanta.
Da.. realizez ca pana la urma asta e singura solutie... Multumesc pentru sfat Posted Image

Edited by Iceman73, 18 November 2022 - 10:19.


#27
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
...să n-ai surpriza ca ea să nu vrea să stea de pază la ușa mare... și-n câteva zile postezi anunț cu dispariția pisicii... :(

#28
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Cumperi o camera si o conectezi la o aplicatie de machine learning care sa faca web scraping si sa invete ce e sobolan, soarece, vrabie, porumbel, si sa nu deschida usa daca motanul aduce asa ceva in casa. Pregateste si o solutie pentru cazul in care motanul e asa destept incat invata sa impacheteaze soarecele sau sa-l trimita acasa prin curier ca sa treaca peste limitarile impuse de AI.

#29
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
hmmm, tre să adapteze la imaginea de pradă mestecată! :P

#30
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 03.04.2013

View PostIceman73, on 18 noiembrie 2022 - 10:19, said:

E mult mai usor sa trollam si
Cam... da.
Bro, nu te supara si tu asa... Subiectul, descrierea.... fara sa vrei te duc cu gandul la.... e adevarat, mare-i gradina Ta Doamne, si largi ii sunt deschise portile, dar... Posted Image

Edited by viotl, 18 November 2022 - 12:28.


#31
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
Am vazut in seara asta solutia de care ai nevoie. Era negru, un motan superb, avea zgarda la gat si un ..... clopotel. Slabe sanse sa mai prinda vreun soarece ! Ceva de genu https://www.petmart....potel-4154.html

Edited by mercur68, 18 November 2022 - 19:32.


#32
inu1711

inu1711

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 23.03.2008
Ideal ar fi sa ii lasi acces pe usita aia numai pentru iesire, asa incat sa poata pleca atunci cand are el nevoie. Pentru intrare ii deschideti voi.

Si pisicile noastre vaneaza. Au mancare pe saturate dar cred ca vaneaza pentru distractie.
Una e pisica de curte si vaneaza numai pasari (mereu gasim fulgi de vrabii "explodate" prin curte). Cealalta merge si prin vecini / la camp si ne aduce prada vie pe terasa - soricei, gusteri, mierle. Anul trecut a adus chiar si 2 boboci de rata salbatica de pe lac. De anul asta nu mai ajunge cu vanatul langa casa, ca o pandeste cainele de la poarta si i-l mananca.

#33
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.08.2006
On topic Posted Image

https://fb.watch/gTA7fjeaZ4/

#34
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Contrar sfaturilor"sa-i dai mai multa carne sa manace", eu mai bine l-as infometa putin, sa fiu sigur ca mananca ce aduce, si nu le pastreaza pentru mine cand ajung acasa.

#35
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postinu1711, on 18 noiembrie 2022 - 20:36, said:

Au mancare pe saturate dar cred ca vaneaza pentru distractie.
vânează pentru că sunt pisici. Asta-i firea lor.

#36
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006

View Postinu1711, on 18 noiembrie 2022 - 20:36, said:

Ideal ar fi sa ii lasi acces pe usita aia numai pentru iesire, asa incat sa poata pleca atunci cand are el nevoie. Pentru intrare ii deschideti voi.

Asta am facut in ultimile 2 seri si pare sa functioneze. Alaltaieri seara voia sa intre cu șorichetul in gura si s-a poticnit in usita Posted Image))).. Am iesit eu afara sa i-l iau si pana sa ma apropii l-a rontait.
Doar ca trebuie sa stau ginit cu ochii pe camera ca sa-l vad cand apare ca sa-i deschid usa.... Am activat notificarile la miscare dar nu functioneaza din pacate... Trebuie sa ma gandesc la vreo inventie Posted Image))))
Dar da usita blocata pe iesire only macar imi aduce siguranta ca nu mai da buzna cu snackuri in casa....
Mi-e si drag de el cand il vad asa de harnic ...

Edited by Iceman73, 21 November 2022 - 09:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate