Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

iPhone Fold (Flip) - zvonuri

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Apple lucreza modelul Fold de 2 ani.

Ce a transpirat pana acum:
- se va numi iPhone Flip
- lansare 2023
- display 7,5" sau 8" sau 9". Afișaje color cu cerneală electronică pentru afișajul exterior de pe dispozitivele pliabile (mai putin reactiv ca un panou LCD sau OLED dar un consum mult mai mic al bateriei).
- Apple a testat o tabletă hibridă pliabilă, similară cu gama Samsung Galaxy Z Fold și un design de telefon cu clapetă, asemănător cu gama Galaxy Z Flip. Se pare ca va continua cu designul cu clapeta.
- posibil cip M1
- lucreaza cu LG si Samsung pentru ecran (Samsung a trimis inca din 2019 ecrane pentru teste)
- afișajul s-ar putea „vindeca” de la sine datorită unui strat de „material de auto-vindecare” care ar reduce la minimum aspectul zgârieturilor sau loviturilor.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Chiar au succes chestiile asta flip-flop, fold?

#3
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
Colectie noua...de flip-flopS

Attached Files


Edited by Mondeo, 31 October 2022 - 11:16.


#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004

 Bursul, on 31 octombrie 2022 - 10:58, said:

Chiar au succes chestiile asta flip-flop, fold?
mie mi-ar placea un telefon flip, cred ca ar fi mai comod de tinut in buzunar in epoca asta in care toti se intrec sa le faca din ce in ce mai mari… am totusi niste mici retineri cand vad preturile.   :)

on-topic, avem si vreo sursa cat de cat credibila, sau vorbim despre ce-si mai inchipuie lumea pe internet?

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Dacă vor să se vândă bine și să fie un ”hit”, trebuie să fie cel mai bun dintre toate. Iar Samsung are deja 4 generații in spate de Fold și 3 de Flip. Va fi cam greu, dar se știe că Apple așteaptă ca o tehnologie să se maturizeze, până să o implementeze.

Poate iPhone 15 va arăta ca iPhone 14 Pro și iPhone 15 Pro va fi Fold.

#6
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 born2lose, on 31 octombrie 2022 - 11:22, said:

..................................
on-topic, avem si vreo sursa cat de cat credibila, sau vorbim despre ce-si mai inchipuie lumea pe internet?

Sunt destule surse credibile pe internet (daca stii ce si unde sa cauti)!
Una din ele dateaza din 15 ian. 2021 (Bloomberg):
"Apple Inc. has begun early work on an iPhone with a foldable screen, a potential rival to similar devices from Samsung Electronics Co. and others, though it’s planning only minor changes for this year’s iPhone line."

Zvonurile de mai sus sunt din oct.2022.

#7
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 11.04.2013
Nu am să cred pînă nu am să văd acest produs. Cei de la Apple au mai creat produse în laborator doar pentru a experimenta cu idei, dar acele produse nu au văzut niciodată lumina zilei. Un exemplu ar fi Macbook-ul cu ecran tactil, care știm din interviuri cu Steve Jobs că îl aveau încă de pe atunci, dar pe care l-au abandonat ca idee.

Din cum văd că se mișcă piața pe categoria pliabilelor, sînt slabe șanse să văd Apple lansînd așa produs. Cel puțin în forma actuală, propusă de cei de la Samsung și restul. Dar nu spun că ar fi imposibil, mai ales dacă găsesc ceva interesant de adăugat, în stilul companiei, plus integrarea software, care sînt convins că ar fi peste tot ce se găsește acum în piață. Dar momentan, mm, slabe șanse.

Edited by theEvilPhilantropist, 31 October 2022 - 12:23.


#8
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018

 born2lose, on 31 octombrie 2022 - 11:22, said:

mie mi-ar placea un telefon flip, cred ca ar fi mai comod de tinut in buzunar in epoca asta in care toti se intrec sa le faca din ce in ce mai mari… am totusi niste mici retineri cand vad preturile.   Posted Image

on-topic, avem si vreo sursa cat de cat credibila, sau vorbim despre ce-si mai inchipuie lumea pe internet?


Surse:
https://www.tomsguid...ble-phone-plans
https://appleinsider...ide/iphone-fold
https://www.yankodes...ly-should-have/

#9
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Nu as zice nu la un iphone flip, dar bat pariu ca va costa mai mult decat un 15 pro max ...bat pariu.

#10
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 06.08.2015
eu nu cred. desi detin un iphone, nu cred ca o sa se intample. technologia nu e atat de "matura" pt apple. plus ca, deja vorbim de sume 2000 euro + ca  doar e marele mar. daca erau cat de cat aproape de asa ceva, nu cred ca nu scapau de notch . functia de dinamic island e doar ca sa mascheze senzorii si restul din breton Posted Image

Edited by gogosaru100, 31 October 2022 - 13:20.


#11
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Ce gluma, o sa faca astia de la Iphone flip cand Samsung o sa produca navete spatiale...

#12
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 28.07.2015
Probabil ca nu.Sper ca nu.
Mai vedem peste cativa ani cand incep sa se intoarca toate coreeneele flipfloc  pe motiv de injumatatire si/sau dunga ecran,ecran nefunctional sau te miri ce "pericol de incendiu" ca acum cativa ani cu vestitul note nustiucat... Probabil ar fi bine sa anunte cumparatoruil ca "indoitul" este garantat pentru doar o mie de ori...Ce este peste,este pe cheltuiala clientului.
Rabdare ostenii mei...
L.E.
Adineauri am citit o stire cum ca Flocflip zip 3 "rezista/garantat" la peste 200.000 de indoituri...Asa o fi...!?!?

Edited by Bebeluka, 31 October 2022 - 18:52.


#13
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Primul device foldabil de la Apple va fi o tableta. Am citit parca zilele trecute pe GsmArena. Telefoanele nu au prea prins. Plus ca nu ar da nimeni 3000 de euro pentru un iPhone care se indoaie.

#14
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

 boy4ever, on 31 octombrie 2022 - 19:35, said:

Plus ca nu ar da nimeni 3000 de euro pentru un iPhone care se indoaie.

:rolleyes: De ai sti cati au sa-l cumpere.

#15
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 Evonxxx, on 31 octombrie 2022 - 20:29, said:


:rolleyes: De ai sti cati au sa-l cumpere.

Banuiam ca va veti prinde ca nu ma refeream ad-literam! Si un telefon la 100.000 de euro va avea cumparatori. Ideea e alta: nu vor fi suficient de multi care sa dea atat astfel incat sa fie rentabil pentru Apple. Pana si seria Mini e discontinued pentru ca nu le renta sa-l produca avand in vedere vanzarile foarte scazute.

#16
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 20.12.2010
Nu am vazut pana acum pe niciun site credibil informatiile astea despre vreun iPhone flip, cu atat mai putin despre o lansare anul viitor. Si urmaresc multe.
In orice caz, sper sa nu fie adevarat. Nici Samsung nu a rupt gura targului cu telefoanele de tip flip/fold, ba chiar din contra. Plus multele probleme aparute la ele, in special la display.

Edited by kvlq, 03 November 2022 - 22:37.


#17
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
In general "telefoanele" fold sunt folosite in mediul de afaceri (sau biznis ca tot ne-am englezit) asa ca nu e problema de bani!

P.S.
La fel au zis multi cand am anuntat ca Microsoft va scoate Surface Duo. Si (culmea) au avut anul trecut vanzari de peste 2 mil. buc.

Edited by breitner, 04 November 2022 - 10:12.


#18
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ia uitati:

https://www.gsmarena...-news-56408.php

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate