Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Conectiune pe suport data GSM in 2022?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dada12

dada12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2022
Buna ziua, as vrea sa stiu daca in 2022 mai exista conectiune la internet prin data GSM (Dial up),adica un numar de telefon cu user name si parola de preferat in reteaua Orange.As avea nevoie la ceva personal.
Multumesc!

#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Există

https://www.google.c...lgZYLp0ry9H3qWh

Quote

Acces Mobil Internet
Conectarea pe suport Data GSM este o conectare de tip dial-up prin apel la numarul scurt 545, folosind
urmatoarele date de autentificare:
- nume utilizator: Internet
- parola: Orange
Conectarea pe suport 3G+/3G /EDGE /GPRS este o conectare de tip IP (Internet Protocol) accesand
APN-ul (access point name) corespunzator (internet). In cazul realizarii unei conexiuni dial-up de pe un
PC, numarul de acces este *99# (nu sunt necesare nume de utilizator si parola pentru autentificare).
Acces WAP
Conectarea pe suport Data GSM este o conectare de tip dial-up prin apel la numarul scurt 544.
Conectarea pe suport 3G+/ 3G /EDGE /GPRS este o conectare de tip IP (Internet Protocol) accesand
APN-ul (access point name) corespunzator (wap).


Sunt totuși curios de scopul utilizării acestui serviciu, nu de alta dar viteza este de 9600 de biți per secundă, la această viteză nu funcționează mai nimic din ce există azi pe internet..

#3
dada12

dada12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2022
Am incercat dar nu cred ca functioneaza sau poate nu procedez eu corect ?
Alte pareri?

Edited by Dany_Darke, 31 October 2022 - 01:49.


#4
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 03.05.2006
Poate fi si o curiozitate personala, un test.

Eu unul, la fostul serviciu am cerut suportului de centrala telefonica sa-mi "trimita" temporar o linie directa Romtelecom in birou, sa testez daca mai mergea serviciul dial-up. In 2014 cred. Colegul cu CSD m-a facut curios, voi scoate din cutia cu vechituri un modem USB Huawei 2G/3G si voi incerca

#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,158
  • Înscris: 27.10.2007
Casa de marcat?

Quote

Sunt totuși curios de scopul utilizării acestui serviciu,


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate