Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nolvadex(tamoxifen) PCT

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
htrpl

htrpl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.02.2011
Salut, băieți.
Am o întrebare.
Nolvadexul se folosește în terapia PCT, pentru a reface testosteronul și sa mențină câștigurile acumulate.
Dar dacă iau produse care nu scad testosteronul ( nu sunt steroizi) gainer, creatina, Evo test bsn, mai trebuie luat Nolvadexul o luna, la finalul ciclului de antrenament pentru a menține câștigurile acumulate?

#2
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 02.02.2007
este un medicament folosit intratamentul cancerului....
in rest, SUCCESURI!

#3
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021

View Posthtrpl, on 29 octombrie 2022 - 05:07, said:

Salut, băieți.
Am o întrebare.
Nolvadexul se folosește în terapia PCT, pentru a reface testosteronul și sa mențină câștigurile acumulate.
Dar dacă iau produse care nu scad testosteronul ( nu sunt steroizi) gainer, creatina, Evo test bsn, mai trebuie luat Nolvadexul o luna, la finalul ciclului de antrenament pentru a menține câștigurile acumulate?

Ti-ai raspuns singur la intrebare.

#4
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015

View Posthtrpl, on 29 octombrie 2022 - 05:07, said:

Salut, băieți.
Am o întrebare.
Nolvadexul se folosește în terapia PCT, pentru a reface testosteronul și sa mențină câștigurile acumulate.
Dar dacă iau produse care nu scad testosteronul ( nu sunt steroizi) gainer, creatina, Evo test bsn, mai trebuie luat Nolvadexul o luna, la finalul ciclului de antrenament pentru a menține câștigurile acumulate?

Cum adica la finalul ciclului de antrenament? Te lasi de antrenament? Te antrenezi in cicluri?

#5
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

View Posthtrpl, on 29 octombrie 2022 - 05:07, said:

Salut, băieți.
Am o întrebare.
Nolvadexul se folosește în terapia PCT, pentru a reface testosteronul și sa mențină câștigurile acumulate.
Dar dacă iau produse care nu scad testosteronul ( nu sunt steroizi) gainer, creatina, Evo test bsn, mai trebuie luat Nolvadexul o luna, la finalul ciclului de antrenament pentru a menține câștigurile acumulate?
Posted Image

Suplimentele pe care le iei nu influenteaza negativ testosteronul. Si daca l-ar influenta tot nu ar trebui sa apelezi la alte substante.
Ai asteptari prea mari de la niste suplimente daca ai ajuns sa crezi ca ai nevoie de pct.
Tot ce obtii natural se mentine daca te alimentezi si antrenezi la fel ca in acea perioada.
Eu sunt curios la ce nivel esti si mai ales varsta.

Edited by sandu222, 29 October 2022 - 16:13.


#6
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,721
  • Înscris: 03.02.2009
Daca nu faci de performanta, ar trebui sa pui sanatatea pe primul loc, deci fara farmaceutice.

#7
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.11.2021

View Postbursucelu_viesel, on 30 octombrie 2022 - 18:43, said:

Daca nu faci de performanta, ar trebui sa pui sanatatea pe primul loc, deci fara farmaceutice.
povesti de adormit copiii. cum explici atunci diferenta de testosteron intre un om obisnuit si un sportiv ? daca mancarea ar face diferenta, testosteronul ar fi la fel in ambele tipologii de persoane

Edited by jumperishere, 03 November 2022 - 21:07.


#8
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,721
  • Înscris: 03.02.2009

View Postjumperishere, on 03 noiembrie 2022 - 21:07, said:

povesti de adormit copiii. cum explici atunci diferenta de testosteron intre un om obisnuit si un sportiv ? daca mancarea ar face diferenta, testosteronul ar fi la fel in ambele tipologii de persoane
Nu prea vad legatura cu mesajul meu si ce vrei sa spui cu asta.
Eu am comparat cei de performanta versus neprofesionisti. Si am pus problema ca cei profesionisti isi sacrifica sanatatea dar baremi asta le e profesia, isi castiga banii din asta. Altfel ar fi mai bine sa pui sanatatea pe primul plan, si-apoi aspectul fizic.
Si-acum mesajul tau: om obisnuit vs sportiv? Pai daca faci sport dar nu de performanta, esti omul obisnuit? Apoi nu stiu ce diferenta e in privinta testosteronului. Nu mi-am testat niciodata. Daca un sportiv se dopeaza e una, daca nu ..zici tu ca tot e o diferenta semnificativa fata de un om obisnuit? Miram-as. Sau zici ca toti sportivii sunt dopati? Asta n-are legatura cu ce-am zis eu. Treaba lor ca-s dopati, isi fac "meseria" care le aduce banii. Daca nu aduce bani, atunci nu merita sa sacrifici sanatatea, asta am zis.
Nu stiu, mai explica o data daca vrei sa-ti raspund, ca am numai nelamuriri cu mesajul actual.
Eu pun la capitolul probleme de sportiv profesionist, pe langa subtantele periculoase, si antrenamentul prea dur, uzura/subrezire, ca sa nu mai zic de un concurs unde-i groaznic pt corp sa slabesti asa de mult, sa te abtii de la apa etc, sau ce se face deregula.

Edited by bursucelu_viesel, 03 November 2022 - 21:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate