Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unde bem cea mai ieftina bere in centrul Bucurestiului si-n imprejurimi ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 07.03.2009
E ca si cum intrebi unde gasesti benzina mai ieftina pentru Bugatti.
Daca vrei bautura ieftina, nu mergi in centru.

#20
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

 TzapInferno, on 28 octombrie 2022 - 11:52, said:

Nu zici rau. Faceam si asta, pe vremuri, da' chiar ca a long time ago. Atat de demult ca am si uitat, bun reminder. Si mai funny e ca nu luam berea din MC / KFC, o luam de la Mega ( doze de Tuborg ) si le scoteam din rucsac frumos, n-avea cin' sa comenteze nimic. Da' eram copii, era ok, acum ar fi penibil.
Asa mai faceam si eu uneori in Liberty. Luam doua-trei doze de Tuborg de la Auchan si le beam la food court, in fata la Springtime, ca si aia tot Tuborg au.

Penibil e ala care se simte penibil, nu eu. Eu sunt un adult cu capul pe umeri.

#21
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 16.04.2007
ParkLake - cumperi berea din Carrefour si o bei in zona de food court de la etajul 1. Au zona ( + terasa ) unde poti sa bei sau sa mananci fara sa ai obligatia sa cumperi de la fast food-urile din mall.
Mai ieftin de atat, nu cred ca exista.

Edited by cristiany, 28 October 2022 - 13:35.


#22
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Beat Bar și Trei Bețivi, ambele pe Vasile Lascăr, zona liceului Spiru. Berea 8 lei la 0,5.
Private Hell în centrul vechi, 6 lei berea la 0,5. Am verificat acu pe net, nu mai știam prețul exact, credeam că e vreo 8, pare că e chiar mai ieftin.
Cred că și Argentin și Niște domni și fiii se califică, găsești bere la 8 - 9 lei.
La Fire dacă iei 6 beri plătești numai 5 și iese ok prețul. Deci tre să fii gașcă, că alea 6 beri ți le aduce deodată. Numa că e la 0,4.
Tot în centru la Boulevard pe Covaci e 9 lei halba de Bucur.
Cam astea îmi vin acu în minte. M-am încadrat sub 10 lei. Mai ieftin de atît e cam greu.
Am auzit că în Agronomie ar fi o terasă cu bere foarte ieftină, dar nu știu care e, nu am fost, e la capitolul zvon.

Edited by abancor, 30 October 2022 - 17:55.


#23
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Rectific, la Boulevard nu mai e 9 lei, e 12, am fost aseară.

#24
sven15051973

sven15051973

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2022

 TzapInferno, on 28 octombrie 2022 - 11:52, said:

Aleg varianta "bei mult prea mult", suna mai sexy. Da' bine, daca vrei tu, pot fi si "prea sarac". Adevarul este cu totul altul de fapt, mai exact ca indiferent cat beau sau ce situatie materiala am, pur si simplu nu vreau sa platesc un adaos comercial mai mare decat mi se pare mie personal ok. Daca unii pot cu 8 Lei, inseamna ca pot si altii. Ok, inteleg, in functie de locatie, de investitie, ok hai te duci pana-n 10 Lei. Deja cand te duci peste 10 Lei, incep sa stramb din nas, e o bere-n plm.

Asta-i perspectiva mea, fiecare cu parerea lui, altii beau nestingheriti cu 15+ Lei d-aia mica la 0.33 prin localuri de fite, stiu cunosc, da' nu vreau, nu merci.



Nu zici rau. Faceam si asta, pe vremuri, da' chiar ca a long time ago. Atat de demult ca am si uitat, bun reminder. Si mai funny e ca nu luam berea din MC / KFC, o luam de la Mega ( doze de Tuborg ) si le scoteam din rucsac frumos, n-avea cin' sa comenteze nimic. Da' eram copii, era ok, acum ar fi penibil.
Buna seara. Nu prea stiu cum sa-ti trimit un mesaj privat asa ca o sa incerc sa-ti scriu aici. Am citit pe un alt post ceva legat de sala de poker offline in sectoarele 5 si 6 . Te rog poti sa-mi dai si  mie detalii, as vrea sa vin sa joc si eu.

#25
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006

 abancor, on 30 octombrie 2022 - 17:51, said:

Beat Bar și Trei Bețivi, ambele pe Vasile Lascăr, zona liceului Spiru. Berea 8 lei la 0,5.
Private Hell în centrul vechi, 6 lei berea la 0,5. Am verificat acu pe net, nu mai știam prețul exact, credeam că e vreo 8, pare că e chiar mai ieftin.
Cred că și Argentin și Niște domni și fiii se califică, găsești bere la 8 - 9 lei.
La Fire dacă iei 6 beri plătești numai 5 și iese ok prețul. Deci tre să fii gașcă, că alea 6 beri ți le aduce deodată. Numa că e la 0,4.
Tot în centru la Boulevard pe Covaci e 9 lei halba de Bucur.
Cam astea îmi vin acu în minte. M-am încadrat sub 10 lei. Mai ieftin de atît e cam greu.
Am auzit că în Agronomie ar fi o terasă cu bere foarte ieftină, dar nu știu care e, nu am fost, e la capitolul zvon.

Foarte buna ( adica informativa ) postarea. Mi se pare aproape ireal ca e berea in Private Hell 6 Lei, la sticla la 0.5 si nu doar una ci vreo 3 ! M-am uitat si eu pe site. Sper doar sa nu fie outdated. In orice caz clar ajung acolo zilele urmatoare sa ma lamuresc.

De departe cel mai bun pont pana acum, fix ce cautam, multumesc !

Daca reusesti sa afli cu terasa aia din Agronomie ceva, let me know.

 sven15051973, on 06 noiembrie 2022 - 21:08, said:

Buna seara. Nu prea stiu cum sa-ti trimit un mesaj privat asa ca o sa incerc sa-ti scriu aici. Am citit pe un alt post ceva legat de sala de poker offline in sectoarele 5 si 6 . Te rog poti sa-mi dai si  mie detalii, as vrea sa vin sa joc si eu.

Din pacate, ai cont prea nou, nu merge sa trimiti mesaje si nici sa primesti ( am incercat sa-ti trimit si eu ). Eu unul n-o sa las date de contact direct pe forum, deci... singura solutie e sa-mi lasi tu ceva unde te pot gasi. Messenger, WhatsApp, Telegram, Twitter, Discord... ce vrei tu !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate