Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mirciulica sau Teambuilding

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#91
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Am văzut destule cazuri de colegi în team-building se "eliberau". Filmul parodiază obiceiuri și comportamente pe care le-am mai văzut în team-building-urile la care am participat.

#92
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
sa-i vezi in delegatii... (de cateva zile) cum a doua zi nu au curajul sa se urce la volan si cum se fac teste de alcoolemie la intrarea in santier.
da nu am baut sefu... si le iese o alcoolemie de te sperii... ca de, acoolul nu dispare peste noapte ci intr-un nr de ore.

#93
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
N-am mai urmarit un film romanesc de vreo zece ani, dar m-am uitat la asta pentru ca toata lumea pare sa discute de el.

Are fazele lui cringe, e plin de clisee, dar am si ras de vreo doua-trei ori, pot zice ca m-am ridicat satisfacut de la film.

#94
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
Teambuilding este o comedie chiar buna. Daca esti genul care-ti place stand-up-ul probabil o sa-ti placa. Daca esti genul care la stand-up zici “la asta se rade in ziua de azi” atunci nu-i de tine.

 arg, on 08 ianuarie 2023 - 12:02, said:

…. ca de, acoolul nu dispare peste noapte ci intr-un nr de ore.
Sunt mai multe varibile aici: cat ai baut si in cat timp, marimea si sanatatea ficatului.

#95
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Nu imi place stand-up-ul decat daca e la nivel de George Carlin, ceva ce nu avem inca in Romania, deci de la noi nu urmaresc pe nimeni si nici pe alte parti de continut nu am tangenta cu actorii decat ca am bagat cateva podcasturi de la Micutzu. Doar cateva, ca are un stil asa, depravanto-depresiv, si nu ies cu o senzatie pozitiva de la podcaturile lui desi se considera ca-s comice. Ala de la bromania nu e nici el stilul meu, il recunosc pentru ca e activ in multe parti, dar nu stiu daca am urmarit ceva de la el.

Norocul meu cu actritele, ca au aspect fizic atragator si personalitati colorate, scenariu scris de barbati Posted Image
Anca Dinicu a picat bine pe rolul asta de angajata sictirita. Scenariul e slab si pe partea asta, incapabil sa creeze o scanteie sau ceva intre oamenii aia care ajung sa se futa, dar la personajul Ancai mi-a parut rau ca n-au facut un efort. N-a ajutat nici Bromania, ce e un actor atat de bun incat pare ca joaca in alt film si doar s-a ratacit pe platourile Teambuilding.

Glumele sunt asa cum zici, pentru generatia maxim 25 de ani. Eu le inteleg chiar daca nu le mai gust, ca-s pe internet toata ziua chiar daca varsta nu o am, dar cine naiba vede afisul ala si se gandeste ca o sa fie vreun alt tip de umor? Cand intri la filmul asta e evident ce umor o sa primesti.

Mi-a deschis putin apetitul pentru filme romanesti, poate o sa bag si Mirciulica si Romina ca sa vad cum a mai evoluat cinema-ul romanesc.

#96
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 Mizu, on 08 ianuarie 2023 - 13:57, said:

....poate o sa bag si Mirciulica....
asta a aparut pe vreo platfoma gen netflix?

#97
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
La Mirciulica am auzit că se doarme bine, însă dacă apare pe vreo platformă mă uit de curiozitate.
La Romina nu am de gând să mă uit.

#98
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

 arg, on 08 ianuarie 2023 - 14:20, said:

asta a aparut pe vreo platfoma gen netflix?
Nu stiu, ca eu le iau de pe fileulist, nu-s dispus sa dau bani pe asa calitate. Oricum au facut ei bani din reclama la cazino si multe altele, nu au iesit in minus cu Teambuilding. Mirciulica vad ca nu e online inca, dar nu ma grabesc.

Cel mai important e ca filmul a avut succes si va incuraja producatorii si sponsorii sa produca in continuare filme, se vor mai rezolva din probleme in timp.

#99
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 30.06.2007
Mirciulica e demult online.

#100
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021
Mirciulica a fost plictisitor.
Teambuilding este film dragut de te gandesti ca ar merge si Teambuilding 2.
Este un film care nu se trateaza serios.

Edited by MindArchitect, 08 January 2023 - 17:13.


#101
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Unde e Mirciulica online?
Dar jaful celalalt, Doua Inimi?

#102
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 26.12.2015
Oricare. Până la urmă oricare

#103
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

 Mizu, on 08 ianuarie 2023 - 17:17, said:

Unde e Mirciulica online?


a fost pe fileulist repejor dupa ce a aparut in cinematograf, vad ca e scos acum ... pe 2 noiembrie l-am descarcat eu

Edited by represor, 08 January 2023 - 18:11.


#104
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

 MindArchitect, on 08 ianuarie 2023 - 17:13, said:

....
Teambuilding este film dragut de te gandesti ca ar merge si Teambuilding 2.
....
daca umbla um pic la vocabular si nu-l mai fac asa de explicit ar putea fi chiar ceva ff bun

#105
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

 Fane, on 08 ianuarie 2023 - 13:28, said:

Teambuilding este o comedie chiar buna. Daca esti genul care-ti place stand-up-ul probabil o sa-ti placa. Daca esti genul care la stand-up zici “la asta se rade in ziua de azi” atunci nu-i de tine.
Ai pus punctul pe rană.

 Mizu, on 08 ianuarie 2023 - 17:17, said:

Unde e Mirciulica online?
Dar jaful celalalt, Doua Inimi?
Două inimi? E film?

 arg, on 08 ianuarie 2023 - 20:15, said:

daca umbla um pic la vocabular si nu-l mai fac asa de explicit ar putea fi chiar ceva ff bun
Dude, așa se vorbește în corporații, mai ales în România.

#106
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Văzut Teambuilding. Comedie plăcută zic eu. Dar un gust amar. Ceva din comedia asta e real ...
Am mai mulți prieteni care lucrează ca șoferi pe microbuze. Toți sunt plătiți cu minim pe economie pe cartea de munca, și restul "la negru"! O treime din banii luați în mână sunt la negru. Când ii întreb de ce nu protestează, sa facă gălăgie, îmi spun ca nu își permit ca au rate la banca. Chestia asta e amara, si apare și în film!
Eu sunt curier, sunt plătit cu 2200 lei, în mână, dar legal, pe carte de munca. Nu as fi acceptat altfel. Si nu am rate din fericire ...

#107
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
ctp
S-a râs la Teambuilding
Sunt întrebat de ce nu spun nimic de filmul românesc Teambuilding. Mai ales că scriu alții despre el pe net și pretind că aș fi scris eu.
Există un răspuns: l-am văzut până la jumătate, acasă, pe computer, și a trebuit să mă opresc pentru că se umpluse încăperea de maimuțe antropoide care râdeau. Nu de film, râdeau de mine. Dacă aș și scrie ceva, orice,  despre Teambuilding, cred că primatele ar începe să mă scuipe.
Ce ziceți, am pierdut mult că nu l-am văzut pe tot?

#108
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
eu l-am vazut noaptea pe telefon cu castile pe urechi, iar sotia si copilu doarmeau in camera de langa.

 Varonul, on 09 ianuarie 2023 - 10:30, said:

...
Ce ziceți, am pierdut mult că nu l-am văzut pe tot?
da

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate