Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

laptop usor cu display bun - 4000 lei NOU sau SH

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 25.08.2020

View Postlaurcj, on 15 noiembrie 2022 - 12:25, said:

Am urmarit preturile de Black Friday, dar din pacate n-am gasit nimic decent din seriile business de 14 inch care sa se incadreze in bugetul de 4000 lei aproximativ.

Am gasit acest Asus Zenbook la Flanco. Are pret bun si procesor destul de potent, dar pe Emag cineva zicea ca se cam incalzeste. Am vazut o varianta de Zenbook expusa la Altex in magazin, nu stiu cat de actuala, dar desi arata bine, e usor si are display frumos, tot nu da senzatia de solid, plasticul din zona tastaturii pare tot plastic ieftin care flambeaza.
Este foarte misto acel Zenbook 14, iar cei ce spun ca se incalzeste nu au habar despre ce vorbesc. Este un ultraportabil, cat crezi ca se poate incalzi unul de genul? .. il detine o versioara de a mea si nu a avut probleme cu el si il foloseste pentru facultate, iar constructia este solida si foarte misto la atingere.

#20
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 21.12.2006
Voi cei care doar promovați Asus, ce să ziceți... Că e mișto... Fraierii care au dat banii și nu sunt mulțumiți de calitate, sunt doar fraieri.

#21
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008

View Postlaurcj, on 15 noiembrie 2022 - 12:25, said:

Am gasit acest Asus Zenbook la Flanco.

Din pacate laptopul acesta vine cu conexiune WI-FI 5 in loc de WI-FI 6 care e un mare minus pentru 2022. Scrie si in specificatille de pe site-ul Flanco si am gasit si alte review-uri care specificau ca unele modele din seria asta vin cu WI-FI 5. Aici este un review destul de bun pentru aceasta serie unde se vorbeste si despre faptul ca grila de aerisire este orientata spre display si daca soliciti intens laptopul, zona aceea se va incalzi destul de tare. Design-ul este imbunatatit la seria Zenbook 14X, dar deja urcam spre o zona de pret mult mai mare.

@nei-k si mie mi se par laptopurile Asus Zenbook prea scumpe pentru calitatea constructiei pe care o au. Nu am vazut pe viu seria noua Zenbook 14X, dar la un pret intreg de 5000 - 6000 lei deja ne apropiem de pretul unui Macbook Air M1, care este superior din punct de vedere al constructiei si design-ului. Pacat ca nu ma inteleg deloc cu MacOS si iOS.

Edited by laurcj, 16 November 2022 - 09:09.


#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Eu as merge pe ASUS 15.6'' Vivobook 15X OLED M1503QA, FHD, Procesor AMD Ryzen™ 7 5800H (16M Cache, up to 4.4 GHz), 16GB DDR4, 1TB SSD, Radeon, No OS, Quiet Blue 4000 de lei
https://www.pcgarage...-os-quiet-blue/

View Postnei-k, on 16 noiembrie 2022 - 06:21, said:

Voi cei care doar promovați Asus, ce să ziceți... Că e mișto... Fraierii care au dat banii și nu sunt mulțumiți de calitate, sunt doar fraieri.
Eu am un Asus vechi care are peste 7 ani si merge si acum foarte bine cu Windows 10 Pro.

Laptop ASUS 15.6" X550JK, HD, Procesor Intel® Core™ i5-4200H (3M Cache, up to 3.40 GHz), 4GB, 1TB, GeForce GTX 850M 2GB, Dark Grey
https://www.pcgarage...-2gb-dark-grey/

Fata de configuratia initiala i-am adaugat 4GB Ram si i-am schimbat hardul cu un SSD Samsung 860 EVO 1TB SATA-III

Recent mi-am cumparat un Lenovo Legion 5 15ACH6H, AMD Ryzen 5 5600H pana la 4.2GHz, 15.6" Full HD, 165Hz, 16GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, Free Dos, Phantom Blue https://altex.ro/lap.../LAP82JU01AGRM/

Edited by Papillon_, 21 November 2022 - 13:40.


#23
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 21.12.2006
Ma bucur ca nu ai probleme, postul meu se referea strict la modelul indicat, pentru care erau recenzii negative, dar se insista ca nu sunt adevarate

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate