Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Caut laptop bun fara display

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#181
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 12.11.2012
@xxvirusxx, prima data depanatoru ia instalat pe calculator windows 11
Windowsu nu are driveru integrat pentru sticku 4g cumparat mai tarziu dupa ce si a luat teapa prima data cu sticku ala ieftin la 45 de roni care e tot 3G

Da windows 10 are driveru integrat si merge fara probleme cu sticku 4G
Ea nu a stiut ca tre instalat windows 10 ca sa mearga plug & play stiku si a fost la depanator sa vada de ce nu ii merge sticku
Depanatoru a inteles care e treaba si ia cerut alti bani sa ii rezolve problema prin instalarea altui windows, lucru care putea sa il faca si ea

#182
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Pai din cate am inteles eu, dupa ce a cumparat calculatorul a platit pe cineva si a pus 11.

A testat modemu vechi nu a mers, apoi l-a cumparat pe ala de 100 ron care a mers pe 11.

 smirdara, on 09 noiembrie 2022 - 23:04, said:

L-am luat si se conecteaza dar nu ca stickul meu vechi 3G

A intrat in setarile modemului si probabil a schimbat ceva si nu a mai mers.

S-a dus la service unde i-a pus 10....si probabil ia dat reset la modem.

Edited by xxvirusxx, 12 November 2022 - 20:01.


#183
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006
Xxvirusxx.... asa e dar acum s-a rezolvat. M-a ajutat si pateu_98 si acum merge mai bine. Multumesc ✌

Edited by smirdara, 12 November 2022 - 21:31.


#184
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 12.11.2012
@xxvirusxx, eu am inteles cronologia asa:

1. a cumparat calculatoru Dell Optiplex 390 DT, Intel Core i5-2400, 8GB DDR3, SSD 120GB + 500GB, DVD-RW, video HDMI
2. a vorbit cu unu de la magzin la telefon sa ii trimita calculatoru cu windows instalat, ala i-a zis in batjocura ca ii pune un windows
3. acasa a aflat ca avea windows 11 care nu mergea bine ca nu avea driverele instalate
4. a chemat pe unu sa ii reinstaleze windowsu, ia pus tot w11 dar ia instalat si driverele
5. a cumparat un stick ieftin pentru cartela sim digi de internet dar nu a marit viteza la net ca era tot 3G ca ala vechi
6. a cumparat alt stick usb mai scump care stie 4G dar windows 11 nu are driverul generic pentru acel stick
7. a chemat ori s-a dus cu calculatoru la un service sa vada de ce nu mai merge stick ul 4G pe calculator si depanatorul a vazut ca w11 nu are driver si a decis sa ii instaleze windows 10 ca acesta avea driverul generic la stick
8. depanatorul a uitat sa instaleze driverul de chipset al placii de baza si la porturile USB si mergea cam lent internetul
9. a ramas sa isi mareasca abonamentul la Digi, sau asa am inteles eu ca vrea sa fac saptamana viitoare

Eu sper sa ii fie bine acuma ca a rezolvat

#185
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006
2. Vanzatorul nu a vorbit in batjocura deloc. Mi-a spus ca are Windows 10 instalat, o forma de proba ca sa vad ca computerul functioneaza dupa care sa imi instalez eu ce Windows doresc.Am inteles de la cineva de aici ca asta se numeste inrolare.
3. Acasa am constatat ceea ce mi se spusese, ca avea Windowsul acela si am tras concluzia ca viteza mica e de la calculator. Atunci mi-am dat seama ca e de la stickul de net.
4. Presupunand ca e vinovat si Windowsul acela temporar am apelat la un baiat care a instalat Windows 11. Asta mi-a luat 100 lei.
5. Asa e.
6.Corect.
7.Da. Si aici am pus 150 lei.
8.Aha...asta stii tu.
9.Da.

Am rezolvat cu ajutorul vostru .

Edited by smirdara, 12 November 2022 - 23:13.


#186
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
E bine atunci daca s-a rezolvat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate