Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Rețeaua RCS va pune Aleph și toate stațiile de știri într-o singură zonă. Cum vor fi grupate pe teme în noua grilă Digi

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
ntu

ntu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 15.10.2013
Grupul RCS a depus la C.N.A. modul în care va aranja posturile de televiziune în grila de programe, pe zone tematice unice. Paginademedia.ro vă prezintă cum vor fi ordonate canalele pentru abonaţii Digi.

Cum vor fi programate în grila digitală canalele în Bucureşti, Ilfov, Dâmboviţa, Clălăraşi, Giurgiu şi Prahova:

1-10: Programe de sport (zece posturi, plus un post "pentru bărbaţi")

12-31: Programe generaliste (21 de posturi)

32-35: Posturile de ştiri (14 canale, româneşti şi internaţionale)

46-47: Două posturi de femei

48-68: Posturi de filme (21 de canale)

70-82: Televiziuni pentru copii (13 canale)

83-101: Documentare (21 de posturi)

102-103: Posturi lifestyle

104-109: Programe din categoria religios, cultural, educaţie

110-124: Posturi muzicale (15 canale)

125-130: Folclor, divertisment folcloric, etnografie, culural folcloric, manele (6 televiziuni)

Urmează un post din categoria Business (131), unul "Italofon" (132), un canal de design şi arhitectură (133), un post medical (134), unul de publicistică (135), de agricultură (136) şi unul pentru pescuit şi vânătoare.

În capătul grilei sunt puse posturile de turism, cele dedicate minorităţilor (cinci canale) şi opt posturi locale sau regionale.

INFO paginademedia.ro

Edited by RODigitalum-megafanro, 08 October 2022 - 16:39.


#2
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012
Cata harmalaie pentru numerotarea aceia care vine direct de la Digi. Este primul lucru de care incerc sa scap cand scanez dupa programe noi pe cablu. Posted Image

PS: zic asta pentru ca Aleph a facut plangeri peste plangeri referitor la aceasta numerotare.

Edited by numerci, 06 October 2022 - 18:56.


#3
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,569
  • Înscris: 11.03.2006
@ntu  De ce?

Edited by cumparator, 06 October 2022 - 18:56.


#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
Deci iar trebuie sa rescanez...

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
E bun pentru cine inca mai foloseste grile... eu merg de ani buni pe ordine alfabetica iar la posturile de baza le stiu codurile, nu stau sa caut.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Eu zic ca nu se aproba - e discriminare - barbatii in primele 10 si femeile abia pe la 46 si doar doua posturi ?

#7
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Aleph, el a făcut-o!

Mi-am amintit de o reclamă la Ariel din 1994 :)
Și am găsit doar varianta acesteia în maghiară...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cCByyGMXSCs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
E foarte bine (chiar daca va trebui sa le repozitionez din nou, si sa le notez in tabelul Xcel propriu de evidenta al canalelor digitale). Poti trece lejer de la un canal la altul in zona de interes (stiri, sport etc.) din momentul respectiv cu +/-.

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Bine ca le grupeaza pe cablu dar ar trebui sa le grupeze si in aplicatia Digi Online.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 06 October 2022 - 19:51.


#10
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010

 Adm, on 06 octombrie 2022 - 19:03, said:

Deci iar trebuie sa rescanez...

Daca ti-ai orodonat posturile după bunul plac, atunci nu trebuie sa rescanezi, ca nu se schimba frecventa posturilor, iar receptoarele Digi/TV-urile cu CAM isi vor actualiza singure ordinea.


Numai in caz ca mai introduce Digi ceva pe langa, atunci da. Altfel, stai fara griji.

#11
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,953
  • Înscris: 24.04.2013
Inca unu’ care a copiat prostiile erorile de numaratoare si de logica din acea pagina. Insa de data aceasta a facut un topic bazat pe ele… (Am mai explicat care e problema, in alta parte.)

#12
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
E bine macar ca se incerca o ordine, dupa atatia ani. Eu n-am deschis televizorul de 1 de zile. Nu ma mai uit ca nici n-am la ce sa ma uit si reclamele alea te omoara..

Pe vremea cand ma mai uitam, nu-mi bateam capul cu organizarea canalelor. Tineam minte codurile posturile ce ma interesau si saream direct acolo. Oricum era foarte multa munca pozitionarea lor, si e nasol ca RDS-ul scot/adauga destul de des posturi, si trebuie iar sa scanezi, si iar sterg pozitiile, si tot asa..

Edited by IncredibleWiring, 06 October 2022 - 21:05.


#13
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003
Pff... ce mare tragedie!
De ChanSort s-a auzit? Chiar nu mă interesează ordinea Digi, oricum le pun eu în ordinea pe care o prefer.
Cu un stick USB, e "muncă" de 10-15 minute!

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cum ? Manelele nu ie muzica ? Posted Image

#15
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

 eiffel, on 06 octombrie 2022 - 19:11, said:

Eu zic ca nu se aproba - e discriminare - barbatii in primele 10 si femeile abia pe la 46 si doar doua posturi ?
listă de favorite ftw.

#16
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View PostTruculMagic, on 06 octombrie 2022 - 23:24, said:

Cum ? Manelele nu ie sunt muzica ? Posted Image
Da. Mi se discriminare că există categorie separată de muzică populară și manele...tot la muzică intră! Nici Mezzo nu are același gen de muzică cu UTV sau Music Channel și nu l-am pus separat. Posted Image

#17
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View Postnumerci, on 06 octombrie 2022 - 18:55, said:

Cata harmalaie pentru numerotarea aceia care vine direct de la Digi. Este primul lucru de care incerc sa scap cand scanez dupa programe noi pe cablu. Posted Image
...
Prefer ordinea de la operator, decat preferentiale sau aleatorii, in cazul tv-urilor care nu stiu de scanare dupa operator. De ce? Fiindca am mai multe televizoare si m-as complica sa personalizez lista pentru fiecare televizor. Asa, cu ordinea de la operator, stiu ca, de exemplu, postul 45 e acelasi pe oricare dintre tv-uri.

#18
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

View PostTruculMagic, on 06 octombrie 2022 - 23:24, said:

Cum ? Manelele nu ie muzica ? Posted Image

Ie muzica vieții.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate