Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cer o umila recomandare pentru casti audio

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Hexius

Hexius

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.08.2020
Salutari! Doresc sa cumpar o pereche de casti pentru ascultat muzica in mare parte. Fara a fi ucis cu pietre doresc totusi sa mentionez ca tintesc la casti Bluetooth si trebuie sa renunt la varianta suprema cu fir din motive de portabilitate. Cele 2 criterii majore sunt calitatea audio maxima in bugetul meu + componenta Bluetooth iar alte gimmick-uri precum ANC, microfon, touch etc.. nu ma intereseaza.

Bugetul meu este de 550 - 800 lei iar acum 2 ani tot pe acest forum am avut la recomandate castile AKG K371 care acum au murit Posted Image deci sunt in cautare de unele noi. Sunt multe optiuni si cum nu sunt un entuziast si ma uit la cumparat de casti numai cand se strica nu stiu care este cea mai optima solutie la momentul actual. Ma gandeam la Soundcore Q35,  BeoPlay H4 2nd RAF, Sennheiser HD 450 BTNC dar nici nu stiu diferenta reala intre ele astfel ma bazez pe ajutorul vostru.

P.S. Unii vor zice ca e posibil sa aleg variante cu fir si tot sa fie portabile dar in circumstantele mele e prea dificil

#2
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
Sony 1000XM3 de pe olx.

#3
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Pentru wireless clar Sony recomandat mai sus. De noi sunt 1000 lei
Sau varianta in-ear,  Sony - WF-1000XM3 de noi le gasesti pe la 500 lei

Le am pe ambele si chiar functioneaza impecabil wireless si se aud foarte bine.

#4
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Ath m50x bt

#5
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
+1 vot pentru WH-1000XM3, cu mentiunea ca mie imi cam transpira urechile cu ele, nu respira deloc materialul ala, deci daca le folosesti p-afara, pe caldura, poate fi deranjant. E singurul minus serios al lor daca ma intrebi pe mine.

#6
Hexius

Hexius

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.08.2020
ammm, intamplarea face ca le-am avut inainte de AKG si le-am vandut imediat deoarece mi se pare ca au un bass boomy si muddy specific Sony care distorsioneaza usor mediile si inaltele. Desigur am incercat sa le tweak-uiesc din EQ sa imi fie pe plac dar papa codec LDAC daca umblam la EQ. Cat despre ANC, BQ si microfon sunt Top Tier dar semnatura audio out of the box lasa mult de dorit

#7
FantasyLady

FantasyLady

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.07.2022
Și eu mă gândeam la niște căști Soundcore. Sunt wireless, au ANC bun și o durată foarte mare a bateriei. Personal, o să aștept Black Friday.

Eventual urmărește pe Youtube recenzii gen: ”Căști Soundcore 35 (Apropo, au apărut și Soundcore 45) vs Sony / Sennheiser” etc. Sunt foarte multe în engleză. Unii postează chiar cum se aude muzica prin căștile respective.

#8
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Chinezesti Mpow H12 (au noise cancelling bunicel) sunt chiar bune. Nu ai aplicatie si functie de egalizare, dar sunt setate minunat de producator. Am eu, de vreo 2 ani, le forjez la birou, compar cu Sony WH-1000XM4 (acasa).

Evident Sony se aud mult mai bine si au mai multe functii, dar hai sa zici ca se aud 50-60% mai bine decat Mpow. Pretul in schimb este de 5-6 ori mai mic la Mpow H12. Undeva la 40 de euro le poti cumpara.

Daca poti extinde bugetul spre 100 de euro, si aparent poti, iti recomand Anker Soundcore Q30. Au aplicatie, , functii multe, noise cancelling bun, se aud minunat, costa o treime cat mx4.

Edited by abac, 03 October 2022 - 08:39.


#9
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Recomand si eu Sony - WF-1000XM3 pe olx.
Daca nu vrei SH, atunci mergi pe Sennheiser HD 450 BTNC, le-am testat la un prieten si se aud foarte bine

#10
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 19.06.2018

View PostFantasyLady, on 03 octombrie 2022 - 02:32, said:

Și eu mă gândeam la niște căști Soundcore. Sunt wireless, au ANC bun și o durată foarte mare a bateriei. Personal, o să aștept Black Friday.

Eventual urmărește pe Youtube recenzii gen: ”Căști Soundcore 35 (Apropo, au apărut și Soundcore 45) vs Sony / Sennheiser” etc. Sunt foarte multe în engleză. Unii postează chiar cum se aude muzica prin căștile respective.
Castile Soundcore Anker Q30 sunt gunoaie pentru ascultat muzica. Sa nu fiu inteles gresit, vorbesc in calitate de posesor.

Pentru unul care nu a mai avut casti, sunt bune. Pentru cineva cu minime pretentii, nu au nicio treaba cu muzica

Edited by audiofidell, 01 November 2022 - 17:02.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate