Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unde fac distribuția 1.4 tsi Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mihaidmitrii

mihaidmitrii

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.09.2021
Buna seara. Cat m ar costa sa schimb distribuția la reprezentanta ? Am o cunostinta care cunoaște un mecanic priceput și mi ar putea schimba cu 800 de lei manopera, și piesele le cumpăr eu. Dar din cate se pare lucrează acasă și nu îmi va da nicio garanție, având în vedere că merge vorba de niste piese foarte importante, sa merita oare să plătesc mai mult și să am garanția de la reprezentată ? Cat m ar costa la reprezentată ?

#2
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,642
  • Înscris: 23.04.2007

 mihaidmitrii, on 02 octombrie 2022 - 19:38, said:

m ar costa la reprezentată ?
Pe reprezentată ăsta te-ai gindit sa-l intrebi ?

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
ai si tu rabdare pana maine sa sunam noi sa intrebam, in seara asta nu cred ca raspunde nimeni la telefon.

la modul serios, eu as face-o undeva unde imi ofera garantie. sunt patit de prea multe ori cu mesterul ala priceput care nu e in stare sa emita o factura de priceput ce e.

#4
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Reprezentanta nu-ti da garantie daca vii cu piesele in sacosa.. E si normal. Intreaba si tu cat costa la ei toata treaba.
Si de ce nu mergi la orice service care are apa calda? Ce e asa complicat la 1.4 tsi?

#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
1.4 TSI poate fi cu lant (mai veche) sau curea (masinile mai noi).

Ma gandesc ca tu te referi la cele cu lant, nu? Oricum la o masina din 2008-2012 nu m-as mai duce la nici o reprezentanta. Cu piesele lor (ca nu iti da garantie daca vii tu cu piesele tale) iesi la 5-6-7.000 lei.

Mergi la un service ok multi-marca, iti comanda piesele ei si iti emit factura. Ai garantie pe lucrare - desi in caz de necaz oricum sanse mici sa mai recuperezi ceva si de la ei; nu prea ai cum sa demonstrezi la o masina veche ca a fost vina lor ca s-a "kaput" motorul! Dar macar ai siguranta ca lucreaza niste oameni care se pricep, nu un "nene" intr-o curte suspecta ;-)

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
https://forum.softpe...si/page__st__18

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Cati cai are masina? Daca e 1.4 TSI Twincharger e mai complicat, ai mai multe chestii de schimbat.

#8
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,399
  • Înscris: 26.05.2022

 Xman_ghio, on 03 octombrie 2022 - 06:54, said:

Mergi la un service ok multi-marca, iti comanda piesele ei si iti emit factura. Ai garantie pe lucrare - desi in caz de necaz oricum sanse mici sa mai recuperezi ceva si de la ei; nu prea ai cum sa demonstrezi la o masina veche ca a fost vina lor ca s-a "kaput" motorul! Dar macar ai siguranta ca lucreaza niste oameni care se pricep, nu un "nene" intr-o curte suspecta ;-)
E buna aia cu garantia la service "multi-marca". Chiar vazusem zilele trecute cum meseriasii aia de la coasta de est au facut praf un motor dupa ce-au schimbat o distributie. Si era motor tdi relativ comun, nu 1.4tsi, apoi s-au facut ca ploua, ca de fapt nu-i vina lor...

Edited by NikoroB, 03 October 2022 - 09:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate