Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Google Stadia se Închide

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Un alt serviciu care ajunge in cimitirul google. Stadia se Închide din Ianuarie 2023.

https://www.macrumor...ng-down-stadia/

Toată lumea o sa primească refunds pentru toate cumpărăturile făcute pe platforma.

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Good ridance.

#3
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Oricum era o mizerie, nu cred ca era cineva care sa plateasca pentru stadia, iar dupa sa mai plateasca inca odata jocul chiar daca tu il detineai deja.
Exista variante mai bune cum ar fi geforce now, care din cate stiu era si mai ieftin.

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Daca nu aveau aia sa recumperi jocul cred ca aveau potential.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Am stiut ca o sa moara de cind a aparut. Aberatiile astea te fac sa te intrebi daca gugal e plin de genii cum dracu sint in acelasi timp atit de timpiti?

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
De ce zici ca-s aberatii?

Serviciul chiar functiona cum trebuie, problema a fost la modelul de business si marketing deficitar.

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Serviciul era o cretinatate de sus pina jos. La virf aveai marketingul debil si ca fundatie o tehnologie complet retardata, avind in vedere ca Google trebuia sa cheltuie ZECI DE MILIOANE pentru fiecare portare. Nu a fost nimic viabil economic in toata chestia asta, decit hype si promisiuni aberante impachetate cit mai penibil posibil :lol:

Si sigur ca mai este si problema de partea clientului, pentru 4K ai nevoie de o gramada de date si in SUA, spre deosebire de Romania, nu ai trafic nelimitat decit  daca platesti de te spargi. Nu mai zic de latency & shit. Deci intra si intrebarea pentru cine se adresa acest serviciu ca sa FACI bani in loc sa pierzi bani?

Sigur ca aceeasi intrebare se pune si pentru celelalte existente, Geforce Now se lauda cu jde milioane de subscriberi, dar daca-s pirliti care doar joaca si ei ceva moca, cui ii pasa?

#8
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Rest in piss Stadia, era total useless, next sa fie gamepass cloud de la microsoft? l-am testat si la ce bitrate transmit ei video-ul ala mai bine descarci jocul cateva ore :lol: .

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Mie Game Pass îmi merge foarte bine pe series X.

Stadia nu am încercat ca trebuia sa cumpăr jocurile separat. Dar Game pass merge chiar bine.

(Asta in țara cu Support Xbox oficial).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate