Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

German maister

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Maryan79

Maryan79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 10.09.2017
Ce părere aveți despre autofiletantele cu acumulator german maister?

#2
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012
Ar fi interesant unde sunt fabricate. Sper ca nu in china

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
De pe site-ul care promoveaza brandul"
"Meister Werkzeuge parte din grupul Wurth Germania este unul dintre principalii distribuitori.Sculele si unelte Meister sunt dezvoltate si proiectate in sediul din Wuppertal Germania."
Deduceti voi unde sunt produse.
@initiator
Cere de la vanzator poze cu eticheta pe care scrie Made in... ca sa te convingi.

#4
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006
daca DeWalt, Bosch etc aduc din China, crezi ca la astia le-ar fi rusine

#5
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 viceroy56, on 27 septembrie 2022 - 22:08, said:

De pe site-ul care promoveaza brandul"
"Meister Werkzeuge parte din grupul Wurth Germania este unul dintre principalii distribuitori.Sculele si unelte Meister sunt dezvoltate si proiectate in sediul din Wuppertal Germania."
Deduceti voi unde sunt produse.
@initiator
Cere de la vanzator poze cu eticheta pe care scrie Made in... ca sa te convingi.

Eu zic ca-s fabricate in China. Motiv: "dezvoltate si proiectate" - deci lipsesc cuvintele magice "fabricate in", "produse in"...
Si ikea dezvolta si proiecteaza in Suedia, dar scaunul tot made in china e... Sau orice altceva dar nu Suedia...

#6
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Un kit cu bormasina de 24V, incarcator si 2 acumulatori de 5 Ah fiecare plus cutie, burghie, tubulare si biti costa 200 ron. Adica ceva mai putin decat un singur acumulator de 5 Ah pentru marci gen Makita, DeWalt, Bosch, Metabo etc...

Vazand pozele si clipul de pe YouTube, acumulatorii aia nu arata de 5 Ah. Daca te uiti la alte marci, vei vedea ca acumulatorii de 5 Ah sunt semnificativ mai mari.

A nu se confunda "Meister Werkzeuge/Master Tools/Conmetall" cu "German Meister". Sunt firme distincte. Prima exista intr-adevar. A doua pare a fi un label pus pe un produs pe care il gasesti cu usurinta pe site-urile chinezesti sub diverse alte nume. Nu au nici o treaba una cu alta.

Depinde pentru ce vrei sa o folosesti. Daca nu ai bani de ceva mai de Doamne-ajuta, eu as lua Parkside sau Steinhaus. E o loterie si cu ele, dar macar la Parkside si Steinhaus ai garantia ca le poti da inapoi fara discutii daca nu functioneaza cum trebuie sau se strica dupa al treilea surub strans.

#7
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,456
  • Înscris: 19.03.2022

 A10, on 27 septembrie 2022 - 21:22, said:

Ar fi interesant unde sunt fabricate. Sper ca nu in china
Sunt fabricate in China , am luat eu tzeapa cu un fierastrau pendular cu acumulator, in review-uri era laudat ca tine 40 minute cu un acumulator si la mine mai mult de 5 minute nu tinea. Plus ca se incingea acumulatorul in draci si intra in protectie la fiecare 10-15 secunde.
Am facut retur, am si raportat eMAG pentru specificatii false, a fost retras de acea firma si in scurt timp a reaparut produsul  scos la vanzare de alta firma.
Acumulator  chipurile 24 volti 5 Ah in realitate masurat cu aparat de masura 19,3 volti acumulator incarcat. Daca a tinut doar 5 minute am fost curios si am desfacut pack-ul de acumulatori, in realitate erau de 2 Ah no name , adica mult si sub aceasta valoare.  Pretul cerut nu reflecta si calitatea.
German meister, adica Mesterul German, n-are nici o legatura cu fabricatia germana.

 viceroy56, on 27 septembrie 2022 - 22:08, said:

De pe site-ul care promoveaza brandul"
"Meister Werkzeuge parte din grupul Wurth Germania este unul dintre principalii distribuitori.Sculele si unelte Meister sunt dezvoltate si proiectate in sediul din Wuppertal Germania."
Deduceti voi unde sunt produse.
@initiator
Cere de la vanzator poze cu eticheta pe care scrie Made in... ca sa te convingi.
Am frate ce locuieste chiar in Wuppertal  si are un prieten ce lucreaza la o firma si mi-a spus ca se importa din China tot felul de produse  care vin fara etichete, iar in Germania le pun etichete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate