Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Recomandare clinica implant All on 4 /6 maxilar

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010
Salut.

As dori o recomandare pt o clinica (preferabil Bucuresti insa nu refuz nici alte zone daca sunt recomandari deosebite, noi oricum suntem din provincie si ne-am deplasa exlusiv pt acest lucru) pt mama mea 58 de ani a avut nenumarate probleme cu dintii de pe maxilar , mai multe lucrari de-al lungul timpului pana cand a ajuns in stadiul ca nu mai are ce sa puna fara implanturi


Din ce m-am interesat ar fi o varianta tehnicile All on 4 /6 si ne-ar incanta ideea .

Nu alegem ca si criteriu exclusiv costul,cel mai important pt noi e ca totul sa decurga ok insa nici nu am vrea sa ne aruncam in  necunostinta de cauza de aceea as dori recomandarile voastre

#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Eu iti recomand cabinetul stomatologic la care ma duc eu. In mare, iti faci o idee despre costuri. Despre ce are nevoie mama ta iti va spune dentistul.

Inodent

#3
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010

View PostPuferiu_, on 26 septembrie 2022 - 14:48, said:

Eu iti recomand cabinetul stomatologic la care ma duc eu. In mare, iti faci o idee despre costuri. Despre ce are nevoie mama ta iti va spune dentistul.

Inodent
Scuze nu-mi aparuse de acea am dat reply. Multumesc

Edited by Tiberius_ro, 26 September 2022 - 14:51.


#4
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,877
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPuferiu_, on 26 septembrie 2022 - 14:48, said:

Eu iti recomand cabinetul stomatologic la care ma duc eu. In mare, iti faci o idee despre costuri. Despre ce are nevoie mama ta iti va spune dentistul.

Inodent

Acolo am inceput si eu tratamentul.
Recomand

#5
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Implant sau alt tratament dar totusi recomanzi?

#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Spalatul zilnic pe dinti.

#7
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Nici nu se putea mai off topic.

#8
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Nu recomand nimic.Amintesc doar ca in patrie tehnologia respectiva e science-fiction.Am fost acum doi ani la clinica scumpa din capitala si cind le-am povestit de extractii plus implantare diblu implant pe aceeasi anestezie se uitau ca curca-n lemne.In traducere suntem in evul mediu fata de altii.

#9
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021
@initiator, dacă ești din provincie, de unde?
Vezi ca vine și muntele la Mahomed. Cea mai buna soluție ar fi Clinicile Leahu. Vine periodic toată echipa de chirurgie și prestează la clinicile din țară. Prețurile sunt cam aceleași dar ai garanție. Și e mai aproape de casă. Plus o grămadă de clinici deschise în București, unde lucrează aceeași medici.
Mi-am făcut niște lucrări la ei în 2 clinici, același medic. M-am programat unde eram mai aproape când venea timpul să revin la dintarie. Dotările bune în toate xa sunt clinici noi și același medic.
Pe mine m-a agățat la televizor ca are mai mereu emisiuni despre noutățile în domeniu. Iar preturile sunt cam la fel peste tot.

Edited by Vaccinatu, 12 October 2022 - 09:24.


#10
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
De ce ar veni echipa in tara periodic,ce sa ia mai mult sau macar echivalent cu preturile de afara?Posted Image

#11
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021

 Melteanu, on 12 octombrie 2022 - 10:44, said:

De ce ar veni echipa in tara periodic,ce sa ia mai mult sau macar echivalent cu preturile de afara?Posted Image
Omul a cerut un sfat și n-a zis ca vrea unde e halatul mai ieftin. Da, e adevărat ca nu ne țin pe toți genunchii la fel. Fiecare ne știm măsura pilotei (sic!). Pe de alta parte eu m-am nimerit în avion cu doctorii de la Timișoara la Otopeni. Normal ca asta îl avantajează pe medicul de la parterul blocului. Dar nu neapărat pe client.
Ăsta și-a făcut clinici în toată țara și vrea sa lucreze el în toate, pe partea de implanturi. Clienți avea, nu cred ca preturile sunt exagerate. Se convinge fiecare și dacă-i convine, cască gura. Dacă nu, are balta pește și cred ca după farmacii, dintariile sunt cele mai dese locații.
Mint. Pe primul loc sunt pacanelele, apoi casele de schimb, amaneturile și apoi vin astea de le zisei.

#12
chelooxxxl

chelooxxxl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.03.2016
Nu stiu daca ati rezolvat deja cu mama, insa pot sa recomand din prisma experientei personale clinica Dental Premier, sunt specializati pe reabilitari orale totale cu implanturi All-on-4 si All-on-6. Gasiti pe site-ul lor destul de multe cazuri detaliate cu imagini. Succes si multa sanatate mamei!

#13
Tiberius_ro

Tiberius_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.01.2010
Multumesc tuturor pentru sfaturi. Am rezolvat la o clinica in Iasi la recomandarea unei cunostinte. Totul a decurs ok

#14
DrDMX

DrDMX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.01.2007
chelooxxxl Primesti comision de la clinica respectiva ?? Peste tot o promovezi, ca e vorba de ortodontie (aparate dentare) ca e vorba de implanturi dentare … urat mod de a va promova.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate