Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Serie Sasiu Gresita in Baza de date RAR

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Smokefl0w

Smokefl0w

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.05.2022
Salutare!

Am o problema destul de mare si poate cineva a mai patit-o si ma poate indruma.

Am cumparat o masina, sunt al2lea propietar, i-am facut toate actele cand am incercat sa o inscriu cei de la politie mi-au spus ca nu pot face asta ca in baza de date RAR nu rezulta o masina cu seria de sasiu de la masina mea, am controlat mai bine, pe talon, asigurare pe CIV etc etc seria de sasiu e buna, este cea de pe masina.

Au cautat dupa numar si dupa caractersticile masinii si au descoperit masina insa cu seria de sasiu gresita in baza lor de date ( inloc de P este O ), in 2016 au facut o reactualizare digitalizata a datelor si cine a transmis seria a gresit o litera.

Mi-au spus ca trebuie sa ma duc cu masina acolo sa verifice la prima ora luni dimineata. Intrebarea mea e: Cam cat dureaza procesul sa isi actualizeze ei baza de date + transcrierea masinii pe numele meu? As vrea Vineri sa am dovada ca sa pot circula cu ea ca trebuie sa plec neaparat in alt oras si macar sa plec cu masina. Dupa talonul cand vine acasa poate mi-l trimite cineva prin curier. Daca cineva a mai patit ceva de genu, stiti cam ce timpi sunt de asteptare?

#2
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 15.08.2005
poti sa circuli cat sunt valabile numerele rosii sau daca ai numere negre cat ai asigurare pe masina

#3
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,252
  • Înscris: 24.01.2008
Sunt geniali aia de prin Pipera... la ultima masina cumparata, mi-au gresit intai nr (preferential), apoi mi-au gresit seria CIV in CI.
Macar au fost operativi cu rectificarile.

Edited by Barboso, 23 September 2022 - 12:43.


#4
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 10.05.2013
Am transcris mașina de pe B pe GR. Mi-au dat dovadă, iar talonul a venit în 7 zile. Dovada avea înscrisă și seria talonului. A venit prin Poșta Română.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate