Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung a72 senzor amprenta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Buna ziua! Am cumpărat de la cineva un Samsung a72 cu displayul defect. Nu funcționa deloc touchul si dacă mișcai puțin de el apăreau ,,pureci" pe ecran
Dacă apăsam pe mufa, revenea imaginea dar tot fără touch. Am cumpărat display nou , original și l.am înlocuit. Menționez că este display cu tot cu rama. Acum deși are imagine permanent totuși mai rămâne la mișcări bruște fara touch. Conectorul de pe placa este ok, nu e dezlipit vreun pin sau altceva. Voi înlocui și flexul acela, că îmi dai seama că el era cu defect, cel mai mult.
Problema este acum că îmi dă mesaj cum că nu funcționează senzorul de amprenta. Apeopos, i.am dat și factorul reset din ,sate mode".
Sa fie din cauza senzorului (nu cred că l-am datoria când l.am scos de pe vechea carcasa), sa fie tot din cauza flexului sau modelul a72 o fi din acele modele care după schimbarea displayului nu mai funcționează unele chestii?

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Singura cauza este ca acel ecran nu este OEM ci aftermarket.

#3
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 22.02.2014
Ai pus un ecran aftermarket si o sa ai numai belele cu el.

#4
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
cel original este amoled, care permite printre pixeli sa traca lumina necesara camerei foto a senzorului de amprenta. Cel cumparat de tine e TFT, si nu permite/are cum sa permita lumini sa treaca prin el ( datorita faptului ca este ilumintat din spate)

#5
GTDONE

GTDONE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 21.06.2012
Daca ai pus ecran original si toate sunt ok trebuie facuta recalibrarea senzorului, asta nu o poti face tu doar la un service autorizat Samsung.

#6
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Am înțeles, mulțumesc frumos pentru ajutor, tuturor!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate