Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Antrenament zilnic sau antrenament cu o zi pauza? Antremanet acasa.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View Postsandu222, on 23 septembrie 2022 - 18:27, said:



Mergi la sala si trage acolo din greu, sa vezi cum e dupa. Si eu cam tot de varsta ta sunt. Dupa un antrenament, a2a zi ma dau jos din pat "pe-o parte" ca sa zic asa. La 25 de ani nu era asa.

Te cred. Urmează programul meu atunci. Lasă excesele :D

#20
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View Postcaiuscorneliu, on 23 septembrie 2022 - 20:29, said:

Te cred. Urmează programul meu atunci. Lasă excesele Posted Image
Pai folosind un program ca al tau am ajuns sa ma reapuc iar serios de sala. Nu aveam de gand sa fac iar serios mai ales dupa o pauza de sedentarims de 6ani, dar incet incet...

#21
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View PostGreatLeader, on 23 septembrie 2022 - 19:14, said:


Ce anume faci, cate flotari faci de cate ori.
Identic si la gantere, ce gretutate si numarul seriilor.

Am luat din lidl mai demult două mânere de plastic, din alea de pus jos și făcut flotari. Fac vreo trei serii a câte 20. Ganterele au vreo 11-12 kg, fac vreo trei serii a câte 15 repetări. Nu durează mai mult de jumătate de oră toată distracția. Cum am spus, totul pentru mișcare, nu vreau să cresc sau ceva, deși mușchii, atât cât sunt, sunt tonifiați. Am 1,79 înălțime și vreo 78 de kg. Mai am o plăcere, să urc scări, nu contează câte etaje. În fugă, sar câte două când sunt bine dispus :D

View Postsandu222, on 23 septembrie 2022 - 20:48, said:


Pai folosind un program ca al tau am ajuns sa ma reapuc iar serios de sala. Nu aveam de gand sa fac iar serios mai ales dupa o pauza de sedentarims de 6ani, dar incet incet...

Din ce am citit și eu pe-aici sunteți câțiva în altă ligă față de mine. Eu fac un soi de "fitness rural" :D pe lângă voi, doar acasă și cu un mountain bike, dar îmi este de ajuns. Văd tineri supraponderali cu duiumul, care gâfâie la cel mai mic efort fizic. E trist..

Edited by caiuscorneliu, 23 September 2022 - 23:06.


#22
GreatLeader

GreatLeader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.09.2022
Vreau sa zic ca ma bucur sa vad persoane deschise la minte.

Am cumparat in trecut tot felul de echipamente, suplimente, alimentatie, pentru culturism, dupa ceva timp nu mai avea farmec.
Am vandut ganterele, bara Z, discurile, banca de abdomene.
Am observat ca mai simplu este cel mai bine.
Aveam pe undeva o asemenea banda.
Dupa ce bag 5 cu gantera din pozitia sezut, ma ridic in picioare si fac 30 cu asta.
https://www.aliexpre...id=VMV16r5BAG8u
Pun picioarele pe ea si trag in sus.

Mai mult de atat ai scris si ceva ce urmaresc si eu, sa dureze cat mai putin.
Eu fac 5 minute pauza intre serie.

Nu bag proteine, nu ma gandesc sa cheltuiesc bani pe sala, recunosc ca am fost tentat sa cumpar manere pentru flotari, le-am vazut in decatlon dar am stat cuminte ca stiu cum este sa cumperi tot felul de echipamente si apoi sa le vinzi pe olx ca nu le folosesti.

Cred ca incerc sa zic ca imi inteleg varsta, limitarile, ma uit si la flotarile astea, le compar cu perioada in care eram copil, ma refaceam mult mai repede.

Alarteri am zis sa fac o serie de 30 de flotari, 15 genuflexiuni, 5 cu gantera din pozitie sezuta. X5 sau X7, ca nu mai stiu numarul la serie, de obicei fac 5 sau 7.
Astazi? Astazi ma dor picioarele cand ma ridic sau ma asez. Ieri nu am avut nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate