Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Conectare SSD la JC20 HD

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
theblueredwolf

theblueredwolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2011
Buna ziua,

Am incercat sa conected un SSD de 120 GB printr-un rack extern la un JD20 HD. Si ori nu imi vede SSd-ul, ori mi-l vede doar read-only, fara posibilitate de scriere.
Merge cu USB stick...prost dar merge. Ma poate ajuta cineva cu o procedura prin care sa conving decodorul sa accepte SSD-ul?
SSD-ul este proaspat formatat in format NTFS, am verificat pe laptop, pot scrie si sterge de pe el...
Sau este decodorul atat de "inteligrant" incat pot conecta un HDD, dar nu pot conecta un SSD.
Ah, app, am sunat si in suport tehnic la Digi, dar, cred ca stiu eu mai multa tehnica decat domnisoarele de acolo...
USB stick-ul conectat este USB 2.0, rack-ul este 3.0. Poate cumva sa fie asta cauza?

Edited by theblueredwolf, 12 September 2022 - 12:41.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,189
  • Înscris: 24.02.2007
NTFS e un format proprietar. Nu multe sisteme in afara de cele Microsoft stiu scrie pe el.

Edited by dani.user, 12 September 2022 - 12:54.


#3
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
incearca exFAT

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil in manualul receiverului scrie si ce suporta - tipul de formatare si capacitatea maxima.

De obicei in astea softul e derivat din linux, deci mai greu cu NTFS - exFAT ar trebui sa mearga, sau ceva format linux - poate merge dat format chiar din aparat, unele stiu.
Numai sa stie capacitatea aia.

#5
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 09.01.2009
Vezi ca  are   aparatul  un  mod de a il  formata.Dar  vezi  ca  dupa aia    nu o  sa  ti-l mai  vada  nici  un calculator.Eu am  patit cu  un hdd  de  1  tb.M-am chinuit mult  sa  fac  un laptop  sa  il vada  din nou.si  a trebuit formatat  total.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,483
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru informare, formatarea o face FAT32 si se poate face si din windows cu HP USB Disk Storage Format Tool ca sa nu mai apara erori la conectarea in windows.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate