Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Paris: cu masina sau cu avionul? Unde ne cazam

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#127
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Stiu ce am scris in titlu,iar la tine era scris daca ajungi,drumul tau fiind spre alta destinatie.

#128
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Putin pe langa subiect si doar ca informare,am gãsit pe klook.com,paris pass de la 70 de euro. Daca mergi cu copii e destul de buna oferta asta unde poti include in astia 70€ o intrare la disneyland si una la asterix parc.Pana acum e cel mai bun pret gasit pentru cele 2 parcuri impreuna.

#129
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Doar ca vad ca daca vrei sa incluzi si Disneyland Paris trebuie sa selectezi Premium add-on si pretul mai creste.

Si atentie la Disneyland Paris ca trebuie sa cumperi ori bilet cu data fixa, sau daca cumperi bilet cu data variabila trebuie sa si rezervi loc pentru ziua dorita.

De asemenea iti sugerez pentru DLP sa te uiti pe site-ul oficial la preturi si sa alegi o zi cu pret mai mic (acelea sunt zile mai putin aglomerate, in principiu in timpul saptamanii doar sa nu fie vreo sarbatoare la ei)

Edited by mdt, 12 February 2023 - 23:45.


#130
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Nu selectezi nimic premium,si asterix si disneyland sunt in lista.Daca mai vrei odata la disneyland atunci platesti in plus.Da stiu ca trebuie rezervate zilele cand mergi si la disneyland si la asterix.La 70€ amandoua parcurile ajungi la 35€ intrarea in fiecare,ceea ce e cam la jumatate de pret fara de disney!

#131
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Revin cu o completare,da ai dreptate,daca alegi disneyland din lista atunci trebuie sa platesti si premium,iar totalul va fi de 140€ pentru adult,dar poti merge de 2 ori la disneyland si odata la asterix.

#132
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 dacrad2, on 12 februarie 2023 - 22:59, said:

Putin pe langa subiect si doar ca informare,am găsit pe klook.com,paris pass de la 70 de euro. Daca mergi cu copii e destul de buna oferta asta unde poti include in astia 70€ o intrare la disneyland si una la asterix parc.Pana acum e cel mai bun pret gasit pentru cele 2 parcuri impreuna.
Ati citit review-urile de pe acest site?

Grija mare, multi si-au stricat vacantele din cauza lor..

#133
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Vezi ca la Disneyland scrie “1-Day Disneyland Paris ticket
Admission to either DisneylandŸ Park or Walt Disney StudiosŸ Park”. Trebuie atentie mare la toate detaliile.

Iar parcul Asterix verifica in prealabil ca este deschis in perioada in care mergeti voi.

#134
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017

 mdt, on 13 februarie 2023 - 08:58, said:

Vezi ca la Disneyland scrie “1-Day Disneyland Paris ticket
Admission to either DisneylandŸ Park or Walt Disney StudiosŸ Park”. Trebuie atentie mare la toate detaliile.

Iar parcul Asterix verifica in prealabil ca este deschis in perioada in care mergeti voi.
In detalii dupa ce faci achizitia in cos,scrie ca ai cele 2 optiuni alese inainte + disneyland. Cel putin asa inteleg eu din descrierea lor.Deci daca ai pis disneyland si asterix pentru paris pass ai si inca odata disneyland.Repet asta inteleg eu din ce scrie in descrierea pachetului.
In mai cand merg e deschis asterix,dar ma mai gandesc daca merg si pe acolo.

 iuliangrecu, on 13 februarie 2023 - 08:49, said:


Ati citit review-urile de pe acest site?

Grija mare, multi si-au stricat vacantele din cauza lor..
Se mai intampla si anumite lucruri,trebuie sa fii pregatit,dar trebuie sa fii atent si la ce iti spun in descrierea pachetului,nu sa mergi cu aplicatia la intrare si sa spui ca ai bilet.

Edited by dacrad2, 13 February 2023 - 12:49.


#135
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Am selectat si eu, de curiozitate, pachetul cu 2 atractii si Disneyland Paris la 139 euro si scrie clar:
“Inclusive Of
Admission to any 2 standard activities included in this package
1 Admission to DisneylandŸ Paris”

Iar admission-ul ala la DLP este 1 day 1 park.

Nu am vazut unde scrie ca ar fi 2 zile de acces in parc si nici dreptul de a intra in ambele parcuri.

#136
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Una din cele 2 activitati poate fi disneyland. Ceea ce ai vazut si tu am vazut si eu,mai mult nu stiu ce sa zic.

#137
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Din recenziile scrise acolo,am vazut ca daca mergi cu gasca mai mare ai sanse sa nu prinzi rezervari pentru aceeasi zi pentru toti,dar nu am citit despre nimeni care a mers la parcurile de distractie si sa fi patit una ca asta.

#138
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
@dacrad atentie daca vreti sa mergeti la Versailles, biletele trebuie luate online cu programare pentru o data anume si un interval de jumatate de ora in care se face intrarea in palat. Mergem si noi in iunie pt cateva zile la Paris si azj m-am uitat care e treaba cu Versailles-ul.

Edited by mdt, 01 March 2023 - 20:27.


#139
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Ce e sigur ca vrem sa facem e sa mergem la disneyland 2 zile,louvre,turnul eiffel,plimbare pe sena.Restul sunt la si altele de facut in functie de cum vom stabili atunci. Versailles e cumva in afara zonei de vizitat in paris,va trebui sa analizam atunci pe loc daca mergem sau nu.
De asemenea tot obligatoriu vor fi vizitate kfc,mcdonald's,burger king si hipermarketurile,galeriile laffayette.
Probabil voi inchiria masina prin serviciul "share now", pentru inchiriat masina din aeroport trebuie sa o returnez cu bateria incarcata parca 70% si ar trebui sa ajung in beauvais cu vreo 2 ore inainte,dar zborul meu e la 8 dimineața si ar fi mai dificil. La "share now" las masina pe langa place de la porte mailot si nu imi mai bat capul cu incarcatul. Ca si pret amandoua modalitatile de inchiriat ar fi cam la fel.
Mai nasol e ca nu pot sa-mi fac nici o idee de preturile de la mcdonald's,kfc siteurile sunt blocate pentru cei din afara frantei.

Edited by dacrad2, 01 March 2023 - 23:47.


#140
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Ca sa vezi preturile de la Mac poti sa te duci pe Google Maps la diverse Mac-uri din Paris si sa te uiti la Photos, categoria Menu. Mai pun diversi oameni poze cu bucati din meniu.

Masina electrica o iei pe tot sejurul sau numai din cand in cand, punctual? Unde o incarci?

Vad ca si la Luvru se recomanda sa iei bilete online si sa rezervi slot orar pentru intrarea la Colectia permanent.

Edited by mdt, 02 March 2023 - 13:00.


#141
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Masina e inchiriata pe o saptamana,ai card in masina si o incarci la statiile partenere,belib sau ceva de genul asta.Despre louvre nu stiu ce sa zic,dar cred ca se poate trimite un mail de vazut ce zic ei

#142
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Pe site-ul oficial zic asta: “We strongly advise all visitors to book a time slot in advance to guarantee their admission to the museum in case of overcrowding.”

#143
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
Astia cu demonstratiile lor in paris au anumite locuri pe unde merg sau te astepti sa-i vezi peste tot.Vad ca iar s-au apucat de demonstrat si nu as vrea sa dau nas in nas cu ei.

#144
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 03.04.2017
O chestie interesanta,se pot inchiria masini de la ....carrefour. sunt si plugin hybrid si full electric in oferta.
https://location.car..._campaign=Dacia

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate