Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

preț online și preț în farmacie

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007
Vitamine si gel de dus.Pastile de inima ca sa nu mori,local cu ce pret vor ei.

Edited by victord36, 27 August 2022 - 15:51.


#20
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 laffin, on 27 august 2022 - 12:42, said:

e grele, nene... costurile cu livrarea, manipularea si ce mai zici tu acolo sunt semnificativ mai mici decat cu salariile, utilitatile si chiriile magazinelor fizice din orase.



ce sa mai editezi cand ai fugit la farmacie asteptand sa gasesti acelasi pret pe care l-ai vazut online. au ras si farmacistele de tine... Posted Image

in pagina descrierii fiecarui produs scrie mare si clar, sa inteleaga orice nataflet:

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Screenshot 2022-08-27 at 13.46.31.png
e si mai grele de inteles daca magazinul nu are cheltuieli cu chirie, utilitati, salarii, etc si daca o parte din produse se vind online! sau magazinul este mai in castig daca farmacistele joaca bambilici pe telefon iar vinzarile se fac din depozit???

 victord36, on 27 august 2022 - 15:03, said:

Domnia si prostia se plateste.
Un raspuns adecvat, esti un adevarat domn!

#21
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
De ce?
Pentru că a apărut la un moment dat farmacia Tei, și unii s-au luat după ei. Dr Max au preturi cu un ban mai mici.
Dar, majoritatea medicamentelor se cumpără când ai o urgență, adică din farmacii. Care sunt foarte scumpe. Mai îndulcesc amăreala unele lanțuri cu carduri de fidelitate, dar nu vă așteptați la minuni.
Mai sunt micile farmacii familiale, dar puține practica prețuri mici, doar îs ceva mai ieftine.
Excepția care confirmă regula, in Timi, piața Badea Cartan, era o farmacie la care era tot timpul coadă. Toată lumea de acolo o știe drept cea mai ieftina. Sincer nu știu dacă e așa, numărul persoanelor care așteptau la rând m-a descurajat de fiecare data sa aflu dacă și e așa.
Legea dă voie comercianților să aibă un adaos maxim de 300%. Majoritatea farmaciilor profită de aceasta limită.

Edited by BloodRa, 27 August 2022 - 17:16.


#22
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Cand ai o urgenta nu mai conteaza pretul din farmacie,

Eu cand am avut covid, am povestit in farmacia dr. max ce simptome am avut, fara sa le mentionez ca aveam covid (nici eu nu eram sigur daca am sau nu si nici nu voiam sa fiu inchis in casa 2 saptamani), bineinteles ca am purtat masca si angajata de acolo a fost foarte de treaba si mi-a recomandat ce medicamente sa cumpar.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate